11

03.2022

17:08

U19 Eliitliiga Meistriliigas selgusid esimesed finaalturniirile pääsejad

U19 Eliiliiga Meistriliiga alagruppides mängiti teise ja kolmanda vooru kohtumisi, mille järel kindlustas endale koha liiga finaalturniiril kolm meeskonda: Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev ja Tallinna FCI Levadia. Viimane edasipääseja selgub 30. märtsil.

A-alagrupis pandi eile punkt teise vooru kohtumistele, kui Tallinna FC Flora alistas 4:0 JK Narva Transi. 63. minutil avas tallinlaste skoori Kristofer Robin Grün. Kuigi normaalaja täitudes oli Flora eduseis endiselt üheväravaline, löödi lisaajal mõneminutiliste vahedega veel kolm väravat ning Georg Vende, Gregor Rõivassepa ja Marten Luige tabamused tõid meeskonnale 4:0 võidu.

Kuigi A-alagrupis on põhiturniiril mängimata veel kaks kohtumist, on U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniirile pääsejad juba selgunud: JK Tallinna Kalevil ja Tallinna FC Floral on tabelis kirjas 6 punkti ning kuna nii FC Nõmme Unitedi kui ka JK Narva Transi punktiarve on avamata, pole neil viimase kohtumisega kahe parima sekka tõusta enam võimalik.

B-alagrupis kindlustas oma koha finaalturniiril Tallinna FCI Levadia, kui Tartu JK Tammeka vastu teenitud 3:0 võidu järel kerkiti tabelis liidrikohale. Levadia asus mängu juhtima 8. minutil, kui penalti realiseeris Artur Sakarias. 2:0 eduseisu tõi 73. minutil tabloole Darijus Jurs ning mängu lõppseisu vormistas seitse minutit hiljem Igor Sokolov.

B-alagrupis on mängida jäänud veel üks kohtumine, kui 30. märtsil lähevad vastamisi alagrupi teine Tallinna JK Legion ja kolmas JK Tabasalu. Kuna meeskondade vahe on tabelis vaid üks punkt, otsustatakse selles mängus finaalturniirile pääseja: Tabasalu vajab kindlat võitu, Legionile piisaks kahe parima seas koha säilitamiseks ka viigist.

U19 Eliitliiga Meistriliiga järgmised kohtumised:

A-alagrupp

16. märts kell 17.30: FC Nõmme United – JK Narva Trans, EJLi jalgpallihall
25. märts kell 16.30: Tallinna FC Flora – JK Tallinna Kalev, EJLi jalgpallihall

B-alagrupp

30. märts kell 19.15: Tallinna JK Legion – JK Tabasalu, EJLi jalgpallihall

U19 Eliitliiga Meistriliigas võistlevad kaheksa võistkonda on jaotatud kahte neljaliikmelisse alaguppi. Mõlemas alagrupis mängivad meeskonnad omavahel ühe ringi ning seejärel pääsevad nii A- kui ka B-alagrupi kaks parimat U19 Eliitliiga Meistriliiga finaalturniirile. Turniiri võitja selgitatakse maikuus A. Le Coq Arenal toimuval klubijalgpalli pidupäeval. U19 Eliitliiga Meistriliiga võitja pääseb ühtlasi UEFA noorteliigasse juhul, kui Eesti sinna koha saab.