23

09.2021

12:11

Väikeste karikavõistluste finaalis selgitavad võitja Kuressaare II – FC Zapoos

Täna õhtul ootab ees väikeste karikavõistluste finaal, kui kell 20.00 lähevad A. Le Coq Arenal vastamisi FC Kuressaare II ja Tallinna FC Zapoos.

Kumbki meeskond pole varasemalt II ja madalamate liigade võistkondade jaoks loodud väikestel karikavõistlustel finaali jõudnud.

FC Kuressaare jaoks algas teekond 1/64-finaalist, kus saadi loobumisvõit Põlva FC Lootose üle. Järgmistes ringides alistati 2:1 Raasiku FC Joker, 5:1 FC Kose, loobumisvõit teeniti Tallinna FC TransferWise’i üle ning 2:1 oldi parem Tartu FC Heliosest. Poolfinaalis ootas ees liigakaaslane Raplamaa JK. Tulises poolfinaalis, kus kokku jagati kaheksa kollast kaarti, püsis seis pikalt väravateta. Mängu ainus tabamus sündis 64. minutil, kui Kuressaarele tõi 1:0 võidu Eerik Poopuu.

FC Zapoos alustas karikamänge loosi tahtel 1/32-finaalist, kus oldi 2:1 üle Tallinna FC Teleiosest. Järgmistes ringides õnnestus Kohtla-Järve JK Järve III alistada lausa 11:1 ning Tallinna FC Flora U19-st saadi jagu 6:2. Veerandfinaalis teeniti 6:2 võit Tartu Team Helmi vastu. Poolfinaalis läks Zapoos vastamisi Tallinna FC Eston Villaga, kes on tuttav vastane III liiga põhja piirkonnast. Otsustavas mängus pani Zapoos kiirelt oma sõna maksma, kui avapoolaeg lõppes nende jaoks tänu Oliver Karlsoni kahele ja Kenner Talisaineni ühele tabamusele 3:0 eduseisus. Veerand tundi enne normaalaja lõppu vormistas Karlson kübaratriki. Kuigi mõned minutid enne lõpuvilet õnnestus Eston Villal Genes-Deivid Pikani tabamusele kaotusseisu vähendada, siis Oskar Puki värav tõi lõpuks tabloole Zapoosi 5:1 võidunumbrid.

Kuressaare peatreener Jan Važinski: „Neli rasket mängu on möödas, aga kõige raskem on ees ja see on finaalkohtumine. Iga mängija unistus on mängida A. Le Goq Arenal, aga kui see on finaal, siis on veel põnevam. Oleme valmis andma endast kõik, et rõõmustada fänne, kes on tribüünil ja kõiki Kuressaare poolehoidjaid.”

Mängija Sander Viira: „Teekond on olnud keeruline, aga finaalis olla uhke tunne! Eriti hea meel on nooremate mängijate üle, kes saavad A. Le Coq Arenat kogeda. Kui kaitses enda taseme välja mängime, saab karikas 00.30 praamiga Saaremaale sõita.”

Zapoosi peatreener Heigo Väljas: „Poisid on hea teekonna läbinud! Kavatseme siit karika koju tuua.”

Kaitsja Oskar Pukk: „Teise kohaga me ei lepi. Karikas on vaja pea kohale tõsta!”

Mängu peakohtunik on Karl Kena, keda abistavad Henri Kuusk ja Kristjan Kruk. Neljas kohtunik on Priit Alekask.

Pääsmed mängule on saadaval Piletilevis. Finaali näitab otsepildis Soccernet.ee.