07

07.2022

13:19

Väikestel karikavõistlustel selgusid esimesed poolfinalistid

Väikeste karikavõistluste veerandfinaalidega on jõutud täpselt poole peale, kui üliveenvate võitudega tagasid kohad nelja parima seas Tallinna SC ReUnited ja Rakvere JK Tarvas.

Väikeste karikavõistluste esimeses veerandfinaalis läksid omavahel vastamisi igapäevaselt III liiga põhja piirkonnas pallivad Tallinna SC ReUnited ja mullune karikavõitja Tallinna FC Zapoos. Karikamängule eelnenud maikuises omavahelises liigakohtumises sai 6:1 võidu kirja ReUnited ning niisama suure eduseisuga kindlustati esmaspäeval, 4. juulil edasipääs ka karikavõistluste poolfinaali. Mäng otsustati suures osas ära juba avapoolajal, kui 18. minutil viis meeskonna juhtima Tarvin Kaldvee, ligi kümme minutit hiljem vormistas Alex Sander Sepp teise tabamuse ning Karel Kübara ja Henrik Sepa neljaminutilise vahega löödud väravad tegid ReUnitedi eduseisu vaheajaks neljaväravaliseks. Mängu lõppseisu vormistas 49. minutil Innar Paal. Kuigi Zapoosil oli 76. minutil võimalus penaltist kirja saada ka auvärav, jäeti see realiseerimata ning lõpuvile tähistas ReUnitedi 5:0 võitu.

Rakvere kunstmurustaadionil selgus eile, 6. juulil teinegi poolfinalist, kui Rakvere JK Tarvas sai samuti 5:0 jagu Raasiku FC Jokerist. Avapoolaja Artur Pavlovi 15. minuti tabamusest 1:0 võitnud Rakvere leidis väravasoone teisel kolmveerandtunnil. 54. minutil teenis kodumeeskond penalti, mille realiseeris Roland Pakaste. Tõelise väravatesaju algatasid mängu lõpuminutitel vahetusest sekkunud mehed: esmalt lõi Rakvere kolmanda värava Robi Štšjogolev, viis minutit hiljem vormistas neljanda Sten Ruutupõld ning esimesel üleminutil tegi mängu lõppseisuks 5:0 Mattias Roop.

Väikestel karikavõistlustel on mängimata veel kaks veerandfinaali: 20. juulil kell 19 selgitavad Sportland Arenal edasipääseja Tallinna FC Flora U19 ja Tallinna AS Cosmos FC, 3. augustil kohtuvad Maardu linnastaadionil samal kellaajal Maardu Linnameeskond ja Paide Linnameeskond III.