02

08.2024

21:30

Vaprus alistas kapten Villota tabamusest Tammeka

A. Le Coq Premium liigas algas täna 22. voor, kui Tartu JK Tammeka võõrustas Tartu Tamme staadionil Pärnu JK Vaprust. Pärnakad said Magnus Villota teise poolaja tabamusest 1:0 võidu ning tõusid Tammekaga võrdsetele punktidele.

Mängu esimesel kahel minutil pääses kodumeeskond kahel korral löögile, kui Ott Nõmm pidi tõrjuma nii Akaki Gvineria kui Ahmed Adebayo Basheri sooritused. Tartlaste hea algus sai aga üheksandal minutil suure tagasilöögi, kui meeskonna suurim väravakütt Basher nägi punast kaarti. Ta tegi endale audisisseviske olukorras ruumi ning tabas küünarnukiga Kristjan Kase nägu. Esialgu vea eest kollase kaardi saanud Basher pidi aga videokohtunike sekkumise järel väljakult lahkuma, jättes Tammeka ülejäänud 80 minutiks vähemusse. Kuigi seejärel läks initsiatiiv Vaprusele, siis parim võimalus juhtima asumiseks tekkis Tammekal, kui 30. minutil oli lähedal pärnakate omavärav. Olawale Tanimowo lasi vasakult madala palli värava ette ning Kevin Aloe ebaõnnestus palli klaarimisega, kuid tema õnneks põrkas mänguvahend vastu väravavaht Nõmme ja sealt väravast eemale. Vapruse esimene arvestatav löögiüritus tekkis 33. minutil, kui Matthias Limberg keerutas palli paremalt poolt, karistusala joone tagant veidi tagapostist mööda. Pärnakate esimese poolaja parim võimalus tekkis samuti Limbergil, kes sai esimesel üleminutil Tristan Pajo läbisöödust Tammeka karistusalas löögile, kuid Richard Aland oli valvel ning tõrjus tema madala löögi.

Teise poolaja alguses läks enamuses mänginud Vaprus nurgalöögist kohtumist juhtima, kui Magnus Villota lõi Kevin Aloe 54. minuti tsenderduse peaga mõnelt meetrilt väravasse. Tegemist oli Vapruse kapteni hooaja kolmanda tabamusega. Pärnakate avavärava järel jätkas Vaprus rohkem palli valdamist, kuid üleliia ohtlikke momente ei tekitatud. Samas ei suutnud ka kontrarünnakutele ja standardolukordadele toetunud kümne mehega Tammeka märkimisväärseid olukordi tekitada. Värava järel oli järgmine väravale ohtlik olukord 74. minutil, kui vahetusest sekkunud Enrico Veensalu otsis paremalt äärelt sisse murdes kasti tagant tagumist posti, kuid tema üritus läks tartlaste raamist mõnevõrra mööda. Kodumeeskond oli 81. minutil lähedal viigiväravale, kui Tanel Tammiku madal karistuslöök otsajoone lähedal oli Vapruse karistusalas lahtine, kuid lõpuks löögi sooritanud Gvineria tabas murul pikali olnud Nõmme, kes hoidis palli väravast eemal. Pärnakad olid 87. minutil lähedal, et mängu saatus ära otsustada, kui Tammeka mehed olid hädas pika palli käsitlemisega, aga Kevin Kauber ei ulatunud üle otsajoone veerenud palli väravasse suunama.

Vaprus sai Tammeka alistamisega tabelisse hooaja kuuendad kolm punkti, millega nad pikendasid oma kaotuseta seeria neljamänguliseks. Tammeka pidi koduväljakul vastu võtma teise järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotuse. Tartlased pole suutnud viimasest neljast mängust kolmes vastasele väravat lüüa. Mõlemal võistkonnal on tabelis 24 punkti, Tammeka hoiab kuuendat ning Vaprus seitsmendat kohta.