15

05.2023

14:25

VIDEO | 12. voor pakkus üllatustulemuse, viike ja võite

Reedest – pühapäevani mängitud Premium liiga 12. voorus sepistas taaskord üllatuse Harju JK Laagri, võiduga lahkusid väljakult JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Flora ja Tallinna FCI Levadia. Viigiga leppisid Paide Linnameeskond ja Tartu JK Tammeka.

Reedel, 12. mail toimunud vooru avakohtumises sepistas Harju JK Laagri võõrsil järjekordse üllatuse, mängides 1:1 viiki Nõmme Kalju FC-ga. Eelmises voorus oma hooaja esimese võidu tabeliliidri Tallinna FCI Levadia vastu teeninud Harju jäi kohtumise avapoolajal tagaajaja rolli. Kalju haaras edu 25. minutil Yohan Mannone tabamusest, teise poolaja alguses sepistas viigivärava Karel Eerme, kelle jaoks oli tegu Premium liiga debüütväravaga. Kaljul oli mängu lõpus hea võimalus võtta võit, aga German Šleini löök tabas latti. 14 punktiga asub Kalju tabelis kuuendal kohal. Harju on viie punktiga viimane.

Vaata Nõmme Kalju FC - Harju JK Laagri kohtumise tipphetki:

JK Tallinna Kalev alistas võõrsil Pärnu JK Vapruse seisuga 2:0. Avapoolaeg kulges Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul võrdsete lahinguna, ent alates 36. minutist mängis kodumeeskond ühemehelises vähemuses: punase kaardi teenis nende puurilukk Hendrik Vainu. Kalevi tee võiduni sillutas 64. minutil mängu sekkunud Foday Trawally, kel kulus vaid 11. minutit et lüüa oma hooaja kaks esimest tabamust ning kindlustada Kalevi võit. Võidu toel vahetasid meeskonnad tabelis kohad – Kalev on 20 punktiga Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora järel kolmandal, Vaprus 18 punktiga neljandal kohal.

Vaata Pärnu JK Vaprus - JK Tallinna Kalev kohtumise tipphetki:

Laupäevasele mänguõhtule panid punkti Paide Linnameeskond ja Tartu JK Tammeka, kes leppisid teist korda sel hooajal 0:0 viiki. Kui avapoolajal oli domineerivamaks küljeks Paide, siis teisel poolajal sai mängu paremini sisse Tammeka, ent siiski jäid mõlemate väravavahtide puurid sel korral suletuks. Pärast 12 mängitud mängu asub Paide 14. punktiga seitsmendal kohal, Tammeka on 11 mängu järel kaheksa punktiga tabelis eelviimane.

Vaata Paide Linnameeskond - Tartu JK Tammeka kohtumise tipphetki:

Tiitlikaitsja Tallinna FC Flora alistas pühapäeval, 14. mail võõrsil 3:0 FC Kuressaare, teenides sellega oma neljanda järjestikuse võidu. Hooaja esimeses naturaalmurul peetud mängus viis 16. minutil Flora juhtima Martin Miller, 36. minutil duubeldas seisu 2:0 Konstantin Vassiljev. Teisel poolajal jäi Kuressaare väljakul vähemusse, kui vahetusest mängu sekkunud Pavel Dõmov teenis punase kaardi. Kolm minutit hiljem tegi Markus Allasti omavärav seisuks 3:0. Flora on 12 mängu järel kogunud tabelisse 29 punkti, mis annab neile tabelis teise positsiooni. Kuressaare jätkab 16 kogutud punktiga viiendal kohal.

Vaata FC Kuressaare - Tallinna FC Flora kohtumise tipphetki:

Tallinna FCI Levadia naasis pühapäeval liiga viimases kohtumises tagasi võidulainele, kui piirilinnas alistati JK Narva Trans 1:0. Kohtumise ainsale väravale tegi eeltöö Ernest Agyiri, kelle nurgalöögi suunas peaga väravasse Heitor Marinho Dos Santos, kelle jaoks tähistas tabamus Premium liiga debüütväravat. Transil oli avapoolaja lõpus võimalus penaltist viigistada, ent Levadia väravavahile oli see kergeks saagiks. Levadia jätkab tabelis 26 punktiga liidripositsioonil, Trans on kümne kogutud punktiga kaheksandal kohal.

Vaata JK Narva Trans - Tallinna FCI Levadia tipphetki:

Premium liiga 13. vooru kohtumised mängitakse reedest pühapäevani, 19.-21. maini.