20

07.2024

01:59

VIDEO | Basheri duubel tõi Tammekale juubelimängus võidu, Nõmme derbis jäi peale Kalju

A. Le Coq Premium liigas algas 20. voor. Tartu JK Tammeka võitis klubi 35. sünnipäeva tähistanud kohtumises 2:0 Tallinna FC Florat, Nõmme Kalju FC oli 4:0 üle FC Nõmme Unitedist.

Tartu JK Tammeka – Tallinna FC Flora

Kell 19.00 Tartu Tamme staadionil alanud kohtumises käis pall üheksandal minutil vastu posti, kui Ahmed Adebayo Basher läks terava nurga alt löögile ja tabas väravaraami. 23. minutil proovis karistusala tagant jalga Giacomo Uggeri, kelle madal löök silitas küljevõrku ja läks väravast mööda. Paarkümmend sekundit hiljem oli ohtlik olukord Tammeka värava all, kui Kristo Hussari madal sööt värava ette võttis puute Tanel Tammiku jalast, millest põrkas pall tartlase värava posti. 36. minutil oli võimalus taas Uggeril, kes seekord sai penaltipunktilt palli raamide vahele, kuid Kristen Lapa tõi allnurgast palli ära. Sellega lõppes esimene poolaeg, meeskonnad läksid pausile väravateta viigiseisul.

Teist poolaega alustas teravamalt koduvõistkond, kes sai 50. minutil ka selle eest tasu. Rasmus Kallas viskas vasakult äärelt pika audi karistusalasse, kust Reio Laabuse ja Tammiku jätkamiste järel jõudis pall Basherini, kes keeras end Marco Lukka pealt vabaks ja lõi mõnelt meetrilt madala palli väravasse. 78. minutil suurendas Tammeka eduseisu, kui Mihhail Kolobovi söödueksimuse järel jooksid vasturünnakule Basher ja Olawale Tanimowo. Esimene söötis ideaalse palli meeskonnakaaslasele, kelle löögi Lapa tõrjus, kuid jätkuolukorras saatis Basher madala sooritusega mänguvahendi Lapa jalapõrkest väravasse.

Floral teisel kolmveerandtunnil häid võimalusi ei tekkinudki, mistõttu sai Tammeka klubi sünnipäeva puhul kindla 2:0 võidu. Hooaja kuuendad kolm punkti tabelisse kirjutanud tartlased on tänavu kogunud 24 silma ning hoiavad tabelis viiendat kohta. Hooaja viienda kaotuse saanud Flora jätkab 36 punktiga kolmandal kohal.

Mängu tipphetked:

Rauno Sappineni intervjuu:

Marti Pähna intervjuu:

Taavi Viigi intervjuu:

Tanel Tammiku intervjuu:

FC Nõmme United – Nõmme Kalju FC

Nõmme derbi esimene ohtlik moment tekkis 21. minutil Kaljule, kui Ivans Patrikejevs proovis karistusala joonelt raami tabada, kuid tema üritus läks üle värava. Minut hiljem oli võimalus Unitedil, kui Facundo Stefanazzi sai Kevin Mätase kannasöödu järel healt positsioonilt löögile, kuid Henri Perk tõrjus keskele tulnud löögi. 33. minutil läks Kalju kohtumist juhtima, kui Pavel Marin realiseeris Alex Matthias Tamme paremal äärel tehtud eeltöö. Meeskonnad läksid vaheajale Kalju 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal oli mäng täielikult Kalju käes. 56. minutil keeras Tamm end oskuslikult Steven Salmistu pealt maha, kuid tema löögile vastas Georg Mattias Lagus korraliku jalatõrjega. Sellele järgnenud nurgalöögist suurendas Kalju eduseisu kaheväravaliseks, kui Unitedi karistusalas lahtiseks jäänud pall läks lõpuks Marini löögist võrku. 65. minutil oli Marin lähedal kübaratrikile, kuid tema löök karistusala tagant läks üle värava. 70. minutil oli lähedal üllatusvärav, kui Daniil Tarassenkovi tsenderdus vasakult äärelt maandus Unitedi värava lati kohale ja sealt põrkas üle otsajoone. 78. minutil lõi vasakul äärel taas ohtlikkust Tarassenkov, kes andis madala söödu värava ette, kust Lucas Serravalle Spinola lõi palli madala tagumisse nurka, saades kirja oma Premium liiga karjääri esimese värava. Unitedi mängu parim võimalus värava löömiseks tekkis 84. minutil, kui Jevgeni Demidovi pealöök tabas Kalju värava posti. Mängu lõpuminutitel sai Kalju ka penalti, kui Karl Läänelaid tegi Unitedi karistusalas vea Tammele. Penalti teeninud ründaja ei eksinud ning saatis palli paremasse nurka ja Laguse teisele poole. Tamm sai kirja oma hooaja 13. tabamuse.

Kalju sai 4:0 tulemusega hooaja 11. võidu ning naases eelmisel nädalavahetusel tehtud viigi järel võiduradadele. United pidi vastu võtma kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. kaotuse. Kalju on 40 punktiga tabelis teine ning esikohta hoidvast Levadiast lahutab üheksa punkti. United on 11 silmaga viimasel real, mängu vähem pidanud, üheksanda koha meeskond Vaprus on kaheksa punkti kaugusel.