18

11.2023

17:14

VIDEO | Coolbet rahvaliiga A-tasandi finaalis võidutses JK Pärnu Sadam

Täna, 18. novembril peeti Tallinnas A. Le Coq Arenal Coolbet rahvaliiga A-tasandi finaalmäng, kus JK Pärnu Sadam alistas FC Kohvile 4:0 ning võitis oma kolmanda rahvaliiga võidutiitli.

Esimene poolaeg kulges tasavägiselt ning pakkus meeskondadele võrdselt võimalusi. Pooltunnil võiskonnad elavnesid ning poolvõimalustest tekitati üha ohtlikumaid olukordi. FC Kohvile üks parimatest võimalustest tekkis 33. minutil, kui Markus Must vasakult äärelt end kaitsemängija selja taha mängis ning sealt löögile pääses, kuid puurilukk Miikael Marten Kibuspuu oli oma ülesannete kõrgusel. Vasturünnakule asunud Pärnu Sadam teenis karistusala joone tagant karistuslöögi: seda toimetama läinud Erki Mõttus lõi küll otse värava peale, kuid väravasuul seisnud Felix Richard Raidmäe tõi nahkkera lati alt ära ning hoidis enda seljataguse puhtana.

40. mänguminutil suutis Pärnu Sadam väravavõrgu esimest korda sahisema panna, kuid väravale viimase lihvi andnud Alar Alve oli suluseisus ning tabamus tühistati. Head hoogu näidanud meeskonnal kulus vähem kui minut, et taas täpne olla ning seda reeglitepäraselt: paremalt äärelt toimetatud tsenderdusele sai Alve pea vahele sai ning suunas mänguvahendi Kevin Rääbisele. Viimane pääses värava ees löögile ning saatis palli ühe puutega väravasse. Rääbise tabamuse toel läks Pärnu Sadam vaheajale üheväravalises eduseisus.

Pärnu Sadam pani teiseks kolmveerandtunniks teise käigu sisse ning suurendas eduseisu veelgi. Edu duubeldati 49. minutil, kui Eigo Loorius saatis palli värava ette, kus Rääbis lükkas selle omakorda väravavahist üle tolle selja taha. 58. minutil oli kolmas värav õhus, kuid Marek Tšernjavski löögil oli ees Raidmäe. Minuti pärast jõuti enda eesmärgini ning Pärnu Sadama kolmanda tabamuse lisas tabloole Sander Orion.

Kohtumise lõppseisu otsustas Sadam 71. minuti alguses, kui Tšernjavski lõi postipõrkest meeskonna neljanda tabamuse. FC Kohvile teise poolaja parim võimalus kaotusseisu vähendada tekkis 79. minutil, kui Georg Lillo palli värava ette lükkas ning Must seal jala vahele sai, kuid nahkkera oli väravavahi jagu.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

4:0 võidu toel võitis Pärnu Sadam oma kolmanda rahvaliiga võidutiitli, varasemalt on rahvaliiga võidetud 2018. ja 2020. aastal.