23

10.2023

13:12

VIDEO | Coolbet saaliliiga hooaeg algas väravaterohke vooruga

Möödunud nädalalõpul sai avapaugu Coolbet saaliliiga uus hooaeg, kui võistlustules olid kõik kaheksa meeskonda. Suureskooriliste tulemustega noppisid avavooru võidupunktid Silmet, Ravens, Viimsi ja Narva.

Reede, 20. oktoobri õhtul kohtusid omavahel Tartu vald Ravens Futsal ja Rummu Dünamo. Ajaloos peetud üheksast omavahelisest kohtumisest kaheksas oli võidu kirjutanud enda nimele Ravens, ka kümnendas kohtumises õnnestus Tartu tiimil võit korjata, kui vastane alistati tulemusega 17:3. Üheksal korral sahistas Rummu võrku Erki Mõttus, kahel korral Lehar Savikink ja Ken-Krister Uuspalu, ühe tabamuse vormistasid Temari Nuuma, Mats Plado, Aleksandr Pruttšenko ja Rustam Tadzhybaiev. Rummu Dünamo eest oli kahel korral täpne Vladimir Ivanuško, ühe tabamuse lisas Dmitri Sui.

Samaaegselt Tartu ja Rummu kohtumisega, pidasid omavahelise madina ka Sillamäe FC NPM Silmet ja FC Jõgeva Wolves, kus Silmet võttis suureskoorilise 20:2 võidu. Väravasuu muugiti lahti juba neljandal mänguminutil ning esimesel poolajal lisas Silmet enda salosse veel kaheksa tabamust, Jõgeval õnnestus võrku sahistada korra. Teisel poolajal jätkas Silmet sama hooga ning ühtekokku korjas Wolves enda võrgust 20 palli, Silmet kaks. Sealjuures jäi Silmetil kaks penaltit realiseerimata.  Võitjameeskonna eest olid neljal korral resultatiivsed Anton Pfening ja Volodymyr Lonshakov, kahel korral Daniil Dikopavlenko, Roman Bažkov, Stanislav Gussev ja Artjom Kuropyatnik ning ühel korra Grigori Bõstrov, Anton Mašinistov, Ilja Šmigelski ja Maksim Goncharov. Wolvesi mõlemad väravad realiseeris Marko Murumaa.

Laupäev viis vastamisi eelmise aasta pronksimeeskonna Viimsi FC Smsraha ja selleaastase liiga uustulnuka Tallinna FC Bunker Partneri. Kohtumise kallutas 6:0 tulemusega enda kasuks Viimsi: mõlemal poolajal löödi kolm väravat. Kahel korral oli resultatiivne Vitalii Katrynin, ühe tabamuse lisasid Milorad Bojic, Edwin Stüf, Artur Bõstrov ja Nikita Dronov. Kohtumise 33. minutil jäi Viimsi ühemehelisse vähemusse, kuid Bunker Partner seda eelist ära kasutada ei suutnud.

Vooru viimases mängus kohtusid Jõhvi FC Phoenix ja Narva United FC,  kus viimane võttis 6:3 võidu. Narva haaras juhtpositsiooni juba teisel minutil, kui täpne oli Aleksandr Starodub. Seejärel sai hoo sisse Phoenix, kes kasvatas kümnendaks mänguminutiks oma edu vastase ees kaheväravaliseks: skoori tegid Vladislav Friesen, Danila Tsõgankov ja Artur Salmus. Ülejäänud kohtumises sattus väravasoonele Narva, kelle eest näitasid resultatiivsust Sergei Aleksandrov (3) ja Maksim Raužin, üks tabamus lisandus ka Phoenixi omaväravast.

Coolbet saaliliiga 2. voor mängitakse 27.–29. oktoobrini.