23

02.2020

23:21

VIDEO │ Cosmos alistas põnevuskohtumises Ravensi

Coolbet saaliliiga veerandfinaalis pidasid EMÜ spordihoones põneva lahingu Tartu Ravens Futsal Ares Security ja Tallinna FC Cosmos. Viigiga lõppenud normaalaja järel teenis penaltiseerias võidu Cosmos.

Kodupubliku rõõmuks avas esimesena skoori Ravens tänu Andrei Tjunini tabamusele seitsmendal minutil. Neli minutit hiljem realiseeris kiirrünnaku Raul Rebane ja suurendas Ravensi eduseisu. Enne vaheajapausi suutis Nikita Tšernei osava löögiga Cosmose tagasi mängu tuua.

Teisel poolajal näitas head hoogu Tallinna meeskond ning Kirill Ianovitskii ja Maksim Babjaki tabamused viisid Cosmose kohtumist 3:2 juhtima. Sellega ei olnud aga mängusaatus veel otsustatud, sest neli minutit enne normaalaja lõppu tõi Gevin Kalm tabloole viiginumbrid. Viigilise seisuga lõppesid nii normaal- kui ka sellele järgnenud lisaaeg, mis tähendas, et võitja välja selgitamiseks läks vaja penaltiseeriat.

Penaltite löömisel näitasid võistkonnad kindlat jalga, kui mõlemalt poolt olid kuus esimest lööjat täpsed. Seejärel tõrjus Cosmose väravasuul seisnud Vadim Belyakov Gevin Kalmi penalti ning Yury Pronini täpne löök viis võidu Tallinnasse.

Kahe võiduni mängitava finaalseeria teine kohtumine Cosmose ja Ravensi vahel leiab aset 28. veebruaril Viimsi Kooli spordikompleksis.