06

09.2022

10:22

VIDEO | Elva astus sammu lähemale Premium liigale, Esiliiga esiviisikut lahutab neli punkti

Esiliiga 27. mänguvooru järel mahub liigatabeli esiviisik nelja punkti vahemikku. FC Elva võttis olulise võidu koduväljakul Viimsi JK vastu, millega astuti samm lähemale kõrgeimasse liigasse tõusmiseks.

Elva asus kohtumist 35. minutil Alvar Kasaku väravast 1:0 juhtima. Nende eduseisu duubeldas teise poolaja keskel penaltipunktilt Elva suurim väravakütt Devid Lehter. Viimsi suutis 87. minutil küll Johannes Theodor Kollisti väravast ühe tagasi lüüa, kuid sellele vaatamata võttis Elva olulise 2:1 võidu.

Elva võidu muudab veelgi kaalukamaks tõsiasi, et tabeli liider Harju JK Laagri kaotas võõrsil FC Nõmme Unitedile. Kuigi Harju läks 14. minutil Jako Kariste väravast mängu juhtima ja poolajapausile mindi 1:0 eduseisus, siis teisel poolajal ei jätnud United neile võimalustki. Robin Tiigiste, Ander Ott Valge ja Egert Õunapuu väravate toel löödi Harjule neli ja Harju pidi vastu võtma 1:4 kaotuse. Sellega hoiab Harju endiselt 52 punktiga esikohta, kuid Elva jääb neist nüüd vaid kahe punkti kaugusele.

Liiga kaheksanda ja üheksanda koha lahingus tõmbas pikema õlekõrre üheksandal kohal asuv Viljandi JK Tulevik. Neile külla sõitnud Ida-Virumaa FC Alliance lahkus Viljandist tervelt 5:0 kaotusega. Esimesel poolajal kostitas Tulevik külalisi kahe väravaga, teisel poolajal lisati veel kolm.

Tõusuteel olev Paide Linnameeskond U21 võttis võõrsilväljakul 3:1 võidu Pärnu Jalgpalliklubi üle. Kuigi Pärnu läks 3. minuti juhtima, suutis Paide U21 esimese poolaja lõpetada viigiseisul, kui 28. minutil lõi värava Sten Jakob Viidas. Võiduväravate otsimiseks läks Paide noortel aga aega, kui alles viimase 20 minutiga suutis Herol Riiberg kahe tabamusega võit kindlustada.

Tallinna derbi Esiliiga versioonis oli pinget mängu lõpuni. Tallinna FCI Levadia U21 võõrustas Maarjamäel Tallinna FC Flora U21 võistkonda, kuid lahkus väljakult kaotajana. Mängu esimesed 70 minuti möödusid väravateta, kuid siis surusid Flora noored oma tahte peale. Väravad Mark Anders Lepikult ja Aleksandr Šapovalovilt tegid lõppseisuks 3:0 Flora U21 kasuks. Selle tulemusega mahub Esiliiga esiviisik nelja punkti sisse.