09

08.2022

14:01

VIDEO | Elva imeskoor tõstis nad tabelis kolmandaks

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga 22. mänguvooru kohtumisi. FC Elva alistas koduväljakul Viljandi JK Tuleviku lausa 9:0.

Mäng algas Tuleviku jaoks kurvalt, kui 7. minutil lõi omavärava Karl Moorits Kurvits. Järgmised kümme minutit pidas Tulevik küll vastu, kuid alates 20. mänguminutist toimus suur lagunemine, mille järel hakati iga paari minuti tagant väravast palle välja korjama. Kaks väravat Andre Pajult ja Devid Lehterilt ning lisandused Jürgen Kuresoolt ja Markus Lokkilt tegid poolajaks seisu 7:0. Teisel poolajal lisas enda poolt kolmanda Paju ning jala sai ka valgeks Karl Tammeorg, mis tegi lõppseisuks 9:0.

Viimsi JK võõrustas tasavägises mängus Harju JK Laagri meeskonda. Mängu ainukese värava suutis 44. minutil lüüa Kaspar Rõõmussaar. Tegu oli Harju jaoks tähtsa võidu ja Viimsi jaoks valusa kaotusega, kuna Harju tõusis võiduga tabelis neljandaks ja Viimsi langes kuuendale kohale.

Tabeli viimane, Pärnu Jalgpalliklubi sõitis pealinna külla FC Nõmme Unitedile. Külaliste mängurütmi suutis United kuuenda ja kaheksanda minuti väravatest 2:0 juhtima minnes kiiresti ära lõhkuda. 3:0 lõppseisu vormistas 82. minutil Egert Õunapuu.

Kohtla-Järve kunstmuruväljakul tegi Tallinna FCI Levadia U21 puhta töö Ida-Virumaa FC Alliance’i vastu. 4:0 võiduga kirjutati tähtsad kolm punkti tabelisse juurde, mis suurendas nende kogusumma 45 punktile ja tekitas neljapunktilise edu teise koha ees.

Vooru telemängus võõrustas Paide Linnameeskond U21 Eestimaa südames Tallinna FC Flora U21 võistkonda. Pingelises kohtumises võttis juhtohjad enda kätte Flora, kui avas 15. minutil läbi Aleksandr Šapovalovi skoori. Paidel ei läinud vastamiseks palju aega ning tänu vasakkaitsja Sten-Erik Tamme madalale löögile jõudis Paide 31. minutil viigiseisuni. Olulised kolm punkti kirjutas Flora jaoks tabelisse aga Georg Vende 63. minuti värav, millega tõusti Levadia U21 järel teisele kohale.

10. Pärnu Jalgpalliklubi – 8 punkti

11. augustil mängitakse Viimsi ja Nõmme Unitedi vahel 18. vooru edasilükkunud kohtumine. Järgmine täispikk mängudevoor leiab aset 12., 13. ja 15. augustil.