02

08.2022

14:40

VIDEO | Elvas lõppes põnevuskohtumine kodumeeskonna võiduga, tabelis segati korralikult kaarte

Nädalavahetusel peeti Esiliigas viis kohtumist. Elva seljatas napilt Harju ning tõstis enda aktsiaid Premium liigasse tõusmiseks.

Elva läks mängu Devid Lehteri 6. minuti tabamusest 1:0 koduväljakul juhtima, kuid eduseis ei püsinud kaua, kuna 20. minutil seadis Roman Sobtšenko löök tablool sisse viiginumbrid. Esimese poolaja võitis aga Elva, kes läks poolajapausile Jürgen Kuresoo väravast 2:1 eduseisus. Teisel poolajal korraldati tõeline väravatesadu, kui esmalt skooris 51. ja 54. minutil Harju, minnes mängu 3:2 juhtima. Sellega ei suutnud Elva leppida: 58. ja 70. minutil taastati tänu Andre Paju ja Anti Ivaste tabamustele eduseis ning mäng võideti seisuga 4:3.

Selle võiduga tõusis Elva 37 punktiga neljandale positsioonile, mis tähendaks uueks hooajaks Premium liigasse tõusmist: tabeli kolm esimest tiimi on Levadia, Paide ja Flora duublid ning seetõttu ei ole neil võimalik kõrgemasse liigasse tõusta. Tabeliseis on aga endiselt lahtine ning Elvale hingab kuklasse viiendal kohal olev Harju, kes on nendega kogunud võrdselt 37 punkti, kuid keda edestatakse omavaheliste mängude tulemusega.

Esiliiga punaste laternade duellis läksid omavahel vastamisi Viljandi Tulevik ja Pärnu Jalgpalliklubi. Kumbki meeskond ei suutnud teineteise kaitset maha murda ning lõpuks lepiti omavahel 0:0 viiki. Sellega saavad mõlemad tiimid ühe punkti tabelisse juurde, kuid kohtade jaotuse mõttes ei muutu midagi – Tulevik on kümne punktiga üheksas ning PJK kaheksa punktiga viimane tiim.

Väikese üllatustulemuse sepistas Nõmme United, kes sõitis külla Levadia U21 meeskonnale. Kuigi Levadia läks mängu 5. minutil Nikita Dronovi väravast juhtima, siis Egert Õunapuu suutis 9. minutil mänguseisu viigistada. Sellele vastas aga veel kiiremini Levadia U21, kes 11. minutil Oscar Pihela tabamusest omakorda juhtima läks. Poolajapausile läksid võistkonnad siiski viigiseisus, sest 33. minutil lõi enda esimese värava klubi eest Unitedi uus kaitseliini täiendus Alexander Kapitan Bergman. Enne vaheajapausi sai teise kollase kaardi mängu esimese värava autor Nikita Dronov, mis jättis Levadia U21 teiseks poolajaks ühemehelisse vähemusse. Mängu lõppseisu otsustasid Artjom Artjunini omavärav ning Egert Õunapuu teine tabamus, mille tulemusel võttis United 4:2 võidu.

Flora U21 ja Viimsi vahelises kohtumises otsustasid Flora noored esimese poolajaga mängu saatuse. Mark Anders Lepiku, Aleksandr Šapovalovi, Georg Vende ja Kristo Hussari väravatest mindi poolajapausile 4:0 eduseisus. Viimsi auvärava lõi 88. minutil Janar Toomet.

Võõrsil suutis võidu võtta ka Paide U21, kes alistas FC Alliance’i Jõhvi linnastaadionil 3:1. Kaheksandal minutil avas penaltipunktilt skoori Marten Henrik Kelement, 51. minutil duubeldas Paide U21 edu Kevin Joshua Kanne. Alliance suutis küll 65. minutil Ramaz Kardava tabamusest ühe tagasi lüüa, kuid mänguseisu vormistas 68. minutil Jaagup Lutsu löök.