27

05.2024

18:38

VIDEO | Esiliiga 12. voorus löödi rohkelt väravaid, võidulisa said Harju, Viimsi ja FC Tallinn

Eile, 26. mail mängiti Esiliigas neli kohtumist. FC Tallinn alistas 8:1 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna, Viimsi JK oli 2:0 parem FC Elvast, Harju JK Laagri võtis 4:3 JK Tabasalu ja Tallinna FCI Levadia U21 tegi Tartu JK Welcoga 2:2 viigi.

Kolm kohtumist algasid kell 12.30. FC Tallinn võõrustas Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil Paide Linnameeskonna duublit. Kodumeeskond haaras juba 5. minutil eduseisu, kui Tallinna mehed mängisid palli kandikul ette Kirill Nesterovile, kes selle palli väravasse. Paide U21 viigivärav oli õhus 21. minutil, kui Abega Enyang Ngu pealöök tabas latti. Minut hiljem said külalised siiski viigivärava kätte, kui Simon Usari tugev kauglöök maandus Artjom Jakovlevi väravas. Mänguseis ei püsinud võrdsena kaua, kui 28. minutil viis Vladislav Tšurilkin kodumeeskonna taas juhtima. 40. minutil läks Tallinn kahe väravaga juhtima, kui Aleksandr Volkov oli õigel ajal õiges kohas ning lükkas Rando Isakari tõrje järel palli paarilt meetrilt võrku. Poolaja lõpu eel lõi Nesterov Tallinna neljanda värava, kui ta realiseeris iseenda teenitud penalti. Teisel poolajal oli Paide duubel Tallinna vastu võimetu. 60. minutil lõi Volkov oma mängu teise ja oma meeskonna viienda tabamuse, kui ta kõksas taaskord paarilt meetrilt tühja väravasse meeskonnakaaslaste eeltöö. Kümme minutit hiljem lisas kuuenda värava Alan Mones, kui Tallinn mängis väravalööja uuesti värava all vabaks ning Monesele jäi vaid palli väravasse suunamise vaev. 83. minutil läks Tallinn mängu teisest penaltist 7:1 juhtima, kui Volkov vormistas hooaja üheteistkümnendast väravast kübaratriki. 87. minutil skooris kolmandat korda ka Nesterov, kes lõi oma hooaja üheksanda värava. Paide duublil teisel kolmveerandtunnil väravavõimalust ei tekkinudki ja 8:1 tulemusega sai Tallinn kindla võidu. Kodumeeskond sai hooaja seitsmenda võidu ja Paide duubel üheksanda kaotuse.

Mängu tipphetked:

Elva linnastaadionil mängisid omavahel FC Elva ja Viimsi JK. Juba mängu avalöögist proovis Johann Kõre Elva väravavaht Mikk Markus Jänest üllatada, kuid tema sooritus keskjoonelt läks veidi üle värava. 39. minutil jäi Jänes värava ees palliga liiga kauaks ning lõi selle vastu teda survestama tulnud Gregor Lehtmetsa. Viimsi ründajast põrkas pall väravasse ja külalismeeskond läks mängu juhtima. Teisel poolajal oli rohkem õhus Viimsi teine, kui et Elva viigivärav. Esimesel kolmveerandtunnil eksinud Jänes hoidis mitmel korral kodumeeskonna kaotusseisu minimaalsena, kui ta hoidis tõrjetega väravast eemal Kõre 49., Lourgnon Gohi 52. ja Lehtmetsa 62. minuti löögid. 73. minutil läks Viimsi Lehtmetsa ilutabamusest mängu siiski 2:0 juhtima, kui ta saatis umbes 25 meetrilt palli ristnurka. Mängu lõpus said mõlemad meeskonnad ka punase kaardi, kui esmalt tegi Veiko Kütt 86. minutil teise kollase kaardi väärilise vea ning lõpusekundite punase kaardi järel pidi väljakult lahkuma ka Karl Erich Kaljuvere. 2:0 tulemusega sai Viimsi hooaja viienda võidu ja Elva hooaja kuuenda kaotuse.

Laagri kunstumurustaadionil läksid vastamisi Harju JK Laagri ja JK Tabasalu. Harjul oli hea võimalus juba teisel minutil mängu juhtima asuda, kuid Kristjan Kriis suunas paremalt äärelt tulnud tsenderduse latti. Neli minutit hiljem käis pall uuesti Tabasalu latis, seekord oli löögi autoriks Kirill Aleksandr Antonov. 28. minutil läksid kohtumist juhtima hoopis külalised, kui Karl–Erik Ennuste näppas palli Andreas Kaevatsilt ning lükkas Jan Martti Vainulaga silmitsi jõudes palli väravavahist mööda Harju võrku. Tabasalu eduseis ei püsinud kaua, sest vaid kolm minutit hiljem viigistas Kristjan Kriis mänguseisu. Ründaja sai liini taha avanemise järel söödu, võttis selle rinnaga omaks ning lõi Tabasalu väravasse. Väravavaht Kaupo Koort sai küll näpud vahele, kuid sellest ei piisanud, et tabamust ära hoida. Poolaja lõpu eel haaras kodumeeskond Kriisi 12. väravast eduseisu, kui ta saatis 43. minutil Ander–Joosep Kose paremalt äärelt tulnud tsenderduse peaga tagumisse nurka. Teise poolaja alguses viigistas Ennuste oma mängu teise väravaga mänguseisu, kui ta murdis vasakult äärelt sisse ja lõi karistusala tagant palli Vainulale püüdmatult alumisse nurka. Lahtine mäng pakkus ka viigiseisul mõlemale meeskonnale võimalusi kohtumist taas juhtima asuda ning selle võimaluse võttis 70. minutil vastu vahetusest sekkunud Karel Eerme, kes lõi Harju vasturünnaku järel palli tagumisse nurka. Kolm minutit hiljem lõi Eerme Kose söödust oma mängu teise ja hooaja kaheksanda värava, viies kodumeeskonna 4:2 juhtima. Kaaslastele väravasööte jaganud Kose oli lähedal, et ka ise skoori teha, kuid ta tabas 79. minutil posti. 86. minutil vähendas Tabasalu kaotusseisu taas minimaalseks, kui täpne oli Amor Orgusaar. Teisel lisaminutil jäi Harju mängu lõpuhetkedeks ka vähemusse, kui Andreas Kaevats sai teise kollase kaardi. Tomi Lindel oli mängu viimase olukorrana võimalus karistuslöögist omadele viik päästa, kuid Tabasalu poolkaitsja sooritus läks veidi väravast mööda. Seejärel kõlas lõpuvile ja Harju sai 4:3 tulemusega hooaja üheksanda võidu. Tabasalu pidi vaatamata korralikule lahingule leppima üheksanda kaotusega.

Esiliiga pühapäeva lõpetasid Maarjamäe staadionil Tallinna FCI Levadia U21 ja Tartu JK Welco, kes panid palli mängu kell 13.00. Kohtumist alustas elavamalt kodumeeskond, kes läks 11. minutil Henri Käbliku väravast kohtumist 1:0 juhtima. Kodumeeskonna eduseis püsis vaid viis minutit, kui Welco ääreründaja Marko Mägi taastas viigiseisu. 25. minutil läks Levadia duubel kohtumist taas juhtima, kui Henri Järvelaiu vasakult äärelt tulnud tsenderduse suunas peaga võrku Aleksandr Zakarliuka. 33. minutil oli Tristan Saupõld lähedal, et mänguseis uuesti viigistada, kuid tema lähilöök lõppes Dmitri Pjatajevi tõrjega. Paar minutit hiljem tegutses Levadia U21 väravavaht aga ebaõnnestunult, kui väravast välja tulnud Pjatajev üritas palli püüda, kuid mänguvahend lipsas ta keha alt läbi ning Andre Songisepp lükkas 35. minutil palli tühja väravasse. Poolaja lõpus oli Maksimilian Skvortsov lähedal Levadia duubelmeeskonna eduseisu taastamisele, kuid tema pealöök läks veidi tagapostist mööda. Teise poolaja alguses oli särtsakam võistkond Welco, kellel oli mitu head võimalust mängu esimest korda juhtima asuda, kuid mõnel juhul ei saadud palli raami ja teistel kordadel päästis kodumeeskonda Pjatajev. 58. minutil oli ohtlik olukord Welco värava all, mille jooksul käis pall ka postis, kuid lõppes tartlaste palli klaarimisega. 69. minutil käis pall vastu Levadia U21 värava raami, kui Ander Voolu löök võttis Pjatajevist rikošeti ning läks latist üle värava. Võimalusterohke kohtumise teine poolaeg väravaid ei pakkunud, mistõttu lõppes mäng 2:2 viigiga. Levadia U21 sai tabelisse hooaja teise ja Welco kolmanda viigipunkti.

Pühapäeva järel jätkab Harju JK Laagri endiselt kaotuseta ning on 30 punktiga Esiliiga liider. FC Tallinn jääb Harjust maha seitsme, Tartu JK Welco üheksa ning Tallinna FC Flora U21, kes nädalavahetusel platsil ei käinud, kümne punktiga. Viiendal kohal on 19 punktiga Viimsi JK ja kuuendal real 17 silmaga Tallinna FCI Levadia U21. Neile järgneb seitsme vähema punktiga FC Elva ja kaheksandal kohal on üheksa punktiga teine pühapäeval vaba päeva saanud meeskond, JK Tallinna Kalev U21. Vastavalt üheksandal ja kümnendal kohal on seitsme punktiga Paide Linnameeskonna duubelvõistkond ja viis silma kogunud JK Tabasalu.

Tallinna FCI Levadia U21 ja Tartu JK Welco vaheline kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee