31

05.2024

21:08

VIDEO | Esiliiga 13. voorus olid võidukad Welco, Viimsi, Levadia U21 ja FC Tallinn

Eile, 30. mail mängiti Esiliigas 13. vooru kohtumised. Viimsi JK alistas 5:0 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna, Tallinna FCI Levadia U21 oli 3:1 parem JK Tallinna Kalevi U21 võistkonnast, Tallinna FC Flora U21 ja Harju JK Laagri tegid 1:1 viigi, Tartu JK Welco võitis 3:1 JK Tabasalu, FC Tallinn sai 4:0 jagu FC Elvast.

Paide linnastaadionil toimunud kohtumise esimene poolaeg möödus võrdlemisi sündmustevaeselt. Parim võimalus skoori avamiseks oli Paide võõrleegionär Abega Enyang Ngul, kes pääses 27. minutil silmitsi Karl–Romet Nõmmega, kuid Viimsi väravavaht tõrjus tema peale tulnud tugeva lähilöögi. Teine poolaeg pakkus aga külalismeeskonna esituses korraliku väravatesaju. Kolmveerandtunni alguses paar head võimalust raisanud Lorougnon Gohi viis Viimsi 57. minutil kohtumist juhtima. Kolm minutit hiljem tegi gohi otsajoone lähistel ilusa eeltöö, kuid Karl Mägi ei ulatunud värava ette antud läbisöötu väravasse toksama. 62. minutil duubeldas Gregor Lehtmets Mägi söödust Viimsi eduseisu, saades ühtlasi kirja oma hooaja kümnenda tabamuse. Kaks minutit hiljem oli Viimsi eduseis kolmeväravaline, kui Markus Allast lükkas lahtise palli paarilt meetrilt väravasse. 88. minutil lisas Viimsi neljanda värava Rassel–Rait Rumma ning kohtumise lõppseisu vormistas mängu teisel üleminutil Janar Toomet. 5:0 tulemusega sai Viimsi teise järjestikuse ning hooaja kuuenda võidu, Paide U21 kolmanda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotuse. Liigatabelis jätkab Viimsi 22 punktiga neljandal ning Paide U21 seitsme punktiga üheksandal real.

Mängu tipphetked:

Sportland Arenal toimunud duubelvõiostkondade heitlust läks 20. minutil juhtima Levadia U21, kui Henri Käblik realiseeris Nikita Vassiljevi läbisöödu. 43. minutil oli sama Levadia tandem taas edukas, kui Vassiljevi peasööt Käblikule mängis viimase löögile, kelle täpne vasaku jala löök viis Levadia U21 poolaja lõpus kahe väravaga juhtima. Esimese poolaja lõpus oli Kalevi duublil hea võimalus kaotusseis minimaalseks vähendada, kuid Cristopher Kukk saatis Kenlou Laasneri karistuslöögist tulnud tsenderduse mõnelt meetrilt üle värava. 64. minutil lõi Kalev U21 siiski ühe värava tagasi, kui Airon Kollo madal tsenderdus vasakult äärelt läks otse tagumise posti kõrvale väravasse. 71. minutil oli Käblikul taas hea võimalus skoori teha, kuid ilusa pettega end löögile mänginud ründaja ei tabanud raami. 75. minutil sai Käblik Kuke libastumise järel palliga Kalevi värava suunas joosta ning pettis karistusalasse jõudes taas vastasmeeskonna mängijad ära. Seekord noor ründaja ei eksinud ning kolmanda väravaga sai Käblik kirja kübaratriki. 87. minutil oli Laasneril šanss Kalevi kaotusseis taas minimaalseks vähendada, kuid väravast välja tulnud Dimitri Pjatajev tegi olulise tõrje. 3:1 võiduga sai Levadia U21 hooaja kuuendad kolm punkti, Kalev U21 pidi leppima hooaja seitsmenda koatusega. Liigatabelis on Levadia duubel 20 punktiga kuuendal ja Kalevi duubel üheksa punktiga kaheksandal kohal.

Lilleküla harjutusväljakul mänginud Tallinna FC Flora U21 ja Harju JK Laagri vahelist kohtumist läks kodumeeskond juba neljandal minutil juhtima, kui Roland Lukas lõi Harju karistusalast vasaku jalaga palli tagumise posti kõrvale võrku. 14. minutil oli Mark Hendrik Kukk lähedal Flora U21 eduseisu suurendamisele, kuid tema pika jooksu tulemusena tehtud löök läks veidi väravast mööda. 17. minutil pääses Lukas taas löögile ning oli sentimeetrite kaugusel oma meeskonna eduseisu suurendamisest, kuid Maico Rimmel sai tema madalale löögile käe vahele ning pühkis seejärel palli väravajoonelt eemale. 24. minutil päästis Rimmel taas külalisi, kui tõrjus Tristan Pajo pealöögi üle värava. 30. minutil oli Harjul lubav olukord, kui paremalt äärelt kasti saadetud karistuslöögile pani pea vahele Reinhard Reimaa, kuid Silver Rebane tõrjus tema suunamise. 34. minutil oli uus võimalus Flora duublil, kuid taas jäi Harju väravavaht Rimmeli tõttu Flora eduseis vaid üheväravaliseks, kui ta viskus ette järjekordsele Pajo löögile. Ka 48. minutil oli Pajo tähelepanu keskpunktis, kui ta röövis kõigepealt Harju meestelt palli ning jooksis sellega värava suunas. Seekord ei hoidnud väravat ära Rimmel, vaid Pajo ei saanud ise palli raamidesse. 79. minutil viigistas mänguseisu vahetusest sekkunud Ander Sikk, kes lõi karistusala tagant palli Oscar Pihela rikošetist võrku. Flora U21 jaoks oli 1:1 tulemusega lõppenud kohtumine kolmas viik viimasest neljast mängust. Harju tegi hooaja neljanda viigi ning neil sellega kuuemänguline võiduseeria. Vaatamata sellele jätkab Harju tänavuse hooaja kaotuseta seeriat. Liigatabelis on Harju 31 punktiga tabeliliider ja Flora U21 21 punktiga viiendal real.

Tabasalu Arenal läks Welco juba kuuendal minutil kohtumist juhtima, kui Tristan Saupõllu realiseeris väravaks Miikal Roos. 13. minutil oli Roos lähedal oma mängu teisele väravale, kuid tema kauglöök läks veidi väravast mööda. 21. minutil oli Karl–Erik Ennuste lähedal mänguseisu viigistamisele, kuid Maksim Karach tõrjus tema alumisse nurka teel olnud löögi. 23. minutil oli viik siiski tõsiasi, kui Frank Andrew Annion lõi palli otse nurgalöögist väravasse. 28. minutil proovis Raivo Saar eemalt Tabasalu kohtumist juhtima viia, kuid tema ürituse Karach tõrjus. 36. minutil läks Welco taas kohtumist juhtima, kui Marko Mägi tabas esmalt posti, kuid talle tagasipõrkunud palli söötis Mägi Roosile, kes pani mänguvahendile paarilt meetrilt jala vastu ning tegi mänguseisuks 2:1. Poolajapausi eel oli Welcol võimalus ka kolmas värav lüüa, kuid Kaupo Koort tegi suurepärase tõrje Mark William Mugra vastu. Kuigi teise poolaja alguses oli Tabasalul lubavaid võimalusi mänguseis viigistada, lõi hoopis Erki Mõttus 68. minutil karistuslöögist Welco kahe väravaga juhtima. Tartlased said 3:1 tulemusega tabelisse hooaja seitsmenda võidu, nemad on 13. vooru järel 24 punktiga kolmandal kohal. Tabasalu sai viienda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotuse ja on viie punktiga kümnendal kohal.

Esiliiga 13. vooru lõpetasid kell 20.30 Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil alanud kohtumises FC Tallinn ja FC Elva. Kodumeeskond läks 19. minutil kohtumist juhtima, kui Viktor Plotnikov suunas peaga võrku vasakult äärelt kasti tsenderdatud karistuslöögi. Seejärel oli nii Plotnikovil kui Fjodor Jekimovil šanss Tallinna eduseisu suurendada, kuid Mikk Markus Jänes tegi mõlemal juhul tõrjetööd. 32. minutil oli aga Jänes Albert Taari vastu võimetu, kes saatis karistusala tagant palli parema posti kõrvale võrku. 37. minutil oli Kirill Nesterov lähedal Tallinna kolmandale väravale, kuid tema pealöök läks posti. Elva parimad võimalused esimesel poolajal tekkisid kolmveerandtunni lõpus, kui Ruuben Jaaganti löögi tõrjus Artjom Jakovlev ning Erik Vaht ei tabanud lubavalt positsioonilt raami. 58. minutil lõi Plotnikov oma mängu teise värava, viies kodumeeskonna kolme väravaga juhtima. 74. minutil suurendas Maksim Tšerezov Nesterovi nurgalöögist Tallinna eduseisu neljaväravaliseks. Elva parim võimalus teisel poolajal tuli Mauris Villemsi jalast, kuid ka siis hoidis Jakovlev tõrjega oma värava puhtana. 4:0 tulemusega teenis Tallinn viienda järjestikuse võidu ning läbis maikuu täiseduga. Elva kolmanda järjestikuse kaotuse ning lõpetas maikuu võiduta. Nende viimane võit tuli seitse mängu tagasi. Liigatabelis on Tallinn 26 punktiga teisel ja Elva 10 punktiga seitsmendal kohal.

Miikal Roos (pildil) lõi 13. voorus kaks väravat. Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee