08

07.2024

19:38

VIDEO | Esiliiga 17. voorus olid võidukad Levadia ja Paide duublid ning Viimsi

Nädalavahetusel mängiti Esiliiga 17. vooru kohtumised. FC Elva tegi 0:0 viigi Harju JK Laagriga, Tartu JK Welco jagas 2:2 tulemuse järel punkte Tallinna FC Flora duubliga, Tallinna FCI Levadia U21 alistas 5:1 JK Tabasalu, Viimsi JK oli 2:0 parem FC Tallinnast ning Paide Linnameeskond U21 võitis 5:3 JK Tallinna Kalevi duubelvõistkonda.

Laupäeval kell 12.40 Elva linnastaasionil alanud kohtumises oli külalistel 20. minutil suurepärane võimalus kohtumist juhtima minna, kui Elva väravavaht Mikk Markus Jänes tegi karistusalas vea Reinhard Reimaale ja selle järel määras peakohtunik Elar Tarkus Harju kasuks penalti. Palli taha asunud Kristjan Kriis saatis aga palli posti, mistõttu püsib mänguseis väravateta viigis. 33. minutil oli Kriis taas lähedal, et Harju juhtima viia, kuid tema löök paremalt äärelt tulnud tsenderduse järel läks veidi tagumisest postist mööda. Poolaja lõpus proovis Kriisi söödu järel jalga ka Karel Eerme, kuid tema löök karistusala keskelt läks veidi üle värava. Teisel poolajal oli mäng mõlemapoolsete võimalustega. Elval oli ohtlik moment 60. minutil, kui Karl Tammeorg saatis pika audisisseviske järel lahtiseks jäänud palli napilt väravast mööda. 67. minutil käis pall ohtlikult Harju värava eest läbi, kuid Karl–Ernst Saal ei suutnud palli väravasse suunata. 84. minutil lõi Andreas Kaevats karistuslöögi järel Elva kastist peale, kuid tema löök läks healt positsioonilt üle värava. Mängu viimane hea šanss värava löömiseks tekkis Kriisil, kes saatis viiendal üleminutil Eerme eeltöö järel palli valele poole küljevõrku. 0:0 tulemusega sai Harju tabelisse neljanda viigi viimasest viiest mängust. Kokku on nad tänavu saanud seitse viigipunkti, kuid pole endiselt veel kordagi mängu kaotanud. Elva tegi hooaja kuuenda viigi.

Mängu tipphetked:

Holm Jalgpallipargis läksid laupäeva pärastlõunal kell 15.00 vastamisi Tartu JK Welco ja Tallinna FC Flora U21. Kodumeeskond Welco läks kohtumist 22. minutil juhtima, kui Rasmus Kala suunas mõnelt meetrilt peaga väravasse Mark William Mugra nurgalöögi. Flora U21 viigistas mänguseisu 37. minutil, kui Gregor Rõivassepp keerutas Welco karistusala paremast nurgast palli vasaku jalaga tagumisse ristnurka. Welco läks vaheajapausi eel kohtumist taas juhtima, kui standardolukorrast oli uuesti resultatiivne Kala, kes pani peaga võrku Mugra keskjoone lähedalt antud karistuslöögi. 66. minutil jäi kodumeeskond vähemusse, kui Richard Reesar sai Roland Lukasele tehtud vea eest teise kollase kaardi. Sellele järgnenud Tristan Pajo karistuslöök pidi Marcus Agarmaa lükkama lati alt üle värava. 75. minutil proovis Pajo Agarmaad taas karistusala tagant üle mängida, kuid Welco väravavaht tegi järjekordse korraliku tõrje. 84. minutil oli Tony Varjundil suurepärane võimalus lüüa Flora duubli viigivärav, kuid ründaja lõi mõnelt meetrilt palli posti. Tallinlased said esimesel üleminutil siiski viigivärava kätte, kui seekord maandus Pajo karistuslöök Agarmaale püüdmatult ristnurgas. 2:2 tulemusega sai Welco tabelisse hooaja kuuenda ning Flora U21 neljanda viigi.

FC Tallinn võõrustas samaaegselt Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil Viimsi JK–d. Külalised olid juba teisel minutil lähedal mänguskoori avamisele, kui Oscar Ollik suunas Gregor Lehtmetsa karistuslöögi võõrustajate värava posti. Enne esimese poolaja lõpuvilet läks Viimsi siiski kohtumist juhtima, kui Lehtmets lõi esimesel üleminutil väravasse Tallinna karistusalas lahtiseks jäänud palli. Teise poolaja alguses oli Lehtmets lähedal oma mängu teisele väravale, kui ta tabas 50. minutil terava nurga alt Tallinna värava raami. 81. minutil suurendas Lehtmets siiski Viimsi edu kaheväravaliseks, kui ta realiseeris Joonas Lutsu läbisöödu. Hooaja 14. tabamusega tõusis Lehtmets väravalööjate edetabeli tippu. Viimsi sai 2:0 tulemusega kolmanda järjestikuse ning hooaja üheksanda võidu, Tallinnal katkes hooaja neljanda kaotusega kaheksamänguline kaotuseta seeria.

Kolmandas samal ajal toimunud kohtumises mängisid Maarjamäe staadionil Tallinna FCI Levadia U21 ja JK Tabasalu. Levadia U21 läks kohtumist juba teisel minutil juhtima, kui Henri Käblik lõi mõnelt meetrilt palli lati alla võrku. 22. minutil suurendas kodumeeskonna eduseisu Nikita Grankin, kes oli Tabasalu karistusalas valveta jäetud ning suunas väravasse Aleksander Filatovi vasakult äärelt tulnud madala tsenderduse. 29. minutil lõi Maksimilian Skvortsov Aleksandr Zakarliuka söödust Levadia duubli mängu kolmanda värava. 63. minutil lõi Käblik oma mängu teise ning meeskonna neljanda värava, mängides end mööda Tabasalu väravavahist Rihard Kristjan Kristelist. Olukord tekkis Tabasalu pallikaotusest keskväljal, mille järel andis Sergei Mošnikov Käblikule läbisöödu. 69. minutil oli Tabasalu lähedal, et üks värav tagasi lüüa, kuid Dmitri Pjatajev tegi Kevin Pormeisteri vastu hea tõrje. 73. minutil vormistas Käblik kübaratriki, olles Kristeli tõrje järel lahtise palli juures esimesna jaol, mille ta suunas paarilt meetrilt tühja väravasse. 89. minutil sai Tabasalu kirja auvärava, kui täpne oli Sander Salei. 5:1 tulemusega sai Levadia U21 tabelisse hooaja kaheksanda võidu, Tabasalu pidi leppima hooaja 13. kaotusega.

Esiliiga 17. vooru lõpetas kohtumine JK Tallinna Kalevi ja Paide Linnameeskonna duublite vahel, mille avavile Sportland Arenal kõlas pühapäeva pärastlõunal kell 15.00. Paide U21 läks kohtumist üheksandal minutil juhtima, kui Herol Riiberg suunas postipõrkest väravasse Sander Soo tõste. Minut hiljem juhtis Paide duubel kohtumist kahe väravaga, kui Miron Vetkal tõrjus Arkadi Burujani löögi vastas Rico Palu jalgu, millest põrkas mänguvahend Kalevi duubli väravasse. 18. minutil oli Paide U21 eduseis kolmeväravaline, kui taas oli resultatiivne Soo–Herol kombinatsioon, mille tulemusena sai viimane kirja mängu teise tabamuse. 24. minutil sai Herol enda nime taha ka väravasöödu, tehes eeltöö Abega Enyang Ngu väravale. 38. minutil vähendas Raiko Ilves kodumeeskonna kaotusseisu ühe värava võrra, lükates paarilt meetrilt võrku Airon Kollo läbisöödu värava ette. 59. minutil lõi Kalev U21 veel ühe värava, kui Rasmus Talu eeltöö paremal äärel lõppes Kenlou Laasneri hooaja 13. tabamusega. 67. minutil oli täpne taas Paide U21, kui Sten Andreas Aasma kasutas ära Vetkali söödueksimuse, lüües oma esimese värava Esiliigas. 78. minutil põhjustas Soo külaliste karistusalas penalti Laasneri vastu, mille viimane realiseeris kindlalt. Vaatamata sellele sai Paide U21 5:3 tulemusega hooaja kolmanda võidu, lõpetadeskuuemängulise kaotuste seeria. Kalevi duubli kaotuste seeria pikenes hooaja 11. allajäämisega viiemänguliseks.

17. vooru järel on Esiliiga liider endiselt Harju JK Laagri, kes on kogunud 37 punkti. Viimsi JK jääb neist ühe vähema mängu juures maha viie ning Tallinna FC Flora U21, kes on Harjust samuti mängu vähem pidanud, kuue punktiga. FC Tallinn on Flora duubliga võrdsete punktide juures neljandal real. Tartu JK Welco on 30 punktiga viies ja Tallinna FCI Levadia U21 26 punktiga kuues. FC Elva hoiab 15 punktiga seitsmendat kohta ning Paide Linnameeskond U21 tõusis 10 punktiga kaheksandale reale. JK Tallinna Kalev U21 on ühe vähema punktiga üheksas ning JK Tabasalu kaheksa punktiga viimasel real.

Viimsi JK alistas nädalavahetusel FC Tallinna ning tõusis teisele kohale. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee