25

09.2024

10:13

VIDEO | Esiliiga esikolmik on 29. vooru järel ühe punkti sees

Esiliigas lõppes teisipäeval 29. voor. Tartu JK Welco mängis 2:2 viiki Paide Linnameeskonna duubelvõistkonnaga, Tallinna FC Flora duubelmeeskond alistas 2:0 FC Elva, Viimsi JK oli 1:0 parem Tallinna FCI Levadia duubelvõistkonnast, Harju JK Laagri ja JK Tallinna Kalevi duubelmeeskond tegid 3:3 viigi ning FC Tallinn võitis 3:1 JK Tabasalu.

Tartu JK Welco – Paide Linnameeskond U21

Pühapäeval kell 12.30 Holm Jalgpallipargis alanud kohtumine pakkus väravaid juba algminutitel. Mouhamed Gueye viis külalised neljanda minuti kauglöögist juhtima, kuid Welco ääreründaja Marko Mägi vastas 12. minutil viigiväravaga. Esimese poolaja lõpus kasutas Herol Riiberg ära tartlaste eksimuse, viies järvakad 42. minutil kohtumist taas juhtima. Welco jõudis mängu lõpus taas viigiväravani, kui Karl Joosep Mark oli 80. minutil täpne penaltil. Tulemusega 2:2 sai Welco tabelisse hooaja kümnenda ning Paide duubel teise viigi. Kui Welco jäi teist mängu järjest võiduta, siis paidekad lõpetasid seitsmemängulise kaotuste seeria.

Mängu tipphetked:

Tallinna FC Flora U21 – FC Elva

Pühapäeval kell 17.00 algas kohtumine Lilleküla harjutusväljakul, kus kohtumise mõlemad väravad löödi teisel poolajal. Nende autoriks oli Flora duubli 15–aastane ründaja Jakob Oja, kes oli täpne nii 48. ja 65. minutil. Ta lõi oma karjääri teises Esiliiga mängus teise ja kolmanda värava, sest ta debüütmängust samuti tabamuse kirja. Flora duubel sai 2:0 võiduga kolmanda järjestikuse ning hooaja 18. võidu, pikendades kaotuseta seeria seitsmemänguliseks. Elval katkes hooaja 11. kaotuse järel kolmemänguline võidu– ja viiemänguline kaotuseta seeria.

Viimsi JK – Tallinna FCI Levadia U21

Esmaspäeva õhtul kell 19.00 Viimsi staadionil peetud kohtumine oli tasavägine ning mängu ainus tabamus sündis umbes veerand tundi enne lõpuvilet, kui Gregor Lehtmetsa 77. minuti täpne karistuslöök tõi Viimsile kolm punkti. Kodumeeskonnale 1:0 võidu toonud tabamus oli Lehtmetsa hooaja 24. tabamus. Viimsi sai kahe mängu järel taas võidurõõmu maitsta, kirjutades tabelisse hooaja 17. kolm punkti. Levadia duubel pidi kolmemängulise võiduseeria järel leppima hooaja 13. kaotusega.

Harju JK Laagri – JK Tallinna Kalev U21

Laagri kunstmurustaadionil toimus samaaegselt Viimsis peetud mänguga vooru väravaterohkeim kohtumine. Külalised läksid Taavi Jürisoo kuuenda minuti väravast juhtima, kuid Karmo Einmann viigistas 15. minutil, saades kirja oma esimese värava Harju esindusvõistkonna eest. 21. minutil läks Kalevi duubel kohtumist uuesti juhtima, kui Kenlou Laasner lõi penaltist oma Esiliiga hooaja 23. värava. Meeskonnad läksid vaheajale siiski viigiseisul, sest 44. minutil oli Harju eest täpne Daniil Rudenko. 57. minutil viis Einmann võõrustajad mängu juhtima, kuid 73. minutil taastas Raiko Ilves viigiseisu. Rudenko jättis 66. minutil kasutamata ka penalti, mis oleks võinud kodumeeskonna viia kohtumist kahe väravaga juhtima. Harju tegi tulemusega 3:3 teise järjestikuse ning hooaja 12. viigi, Kalevi duubel tegi kolme mängu jooksul teise viigi, millega saadi kirja hooaja kaheksas viigipunkt. See oli meeskondade hooaja teine 3:3 viik, sest sama tulemusega lõppes ka eelmine Laagris peetud omavaheline vastasseis.

FC Tallinn – JK Tabasalu

Mänguvoor lõppes teisipäeval kell 19.00 Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil alanud kohtumisega. Mänguskoori avas võõrustajate äärerüdaja Kirill Nesterov, kes lõi 12. minutil oma hooaja 17. värava. 41. minutil suurendas Aleksandr Volkov oma hooaja 14. tabamusest Tallinna eduseisu. Meeskonnad läksid vaheajale siiski Tabasalu minimaalses kaotusseisus, kui 44. minutil oli külaliste eest täpne Art Albert Anepaio. Mängu lõppskoori vormistas 82. minutil Nesterov, kes sai kirja oma mängu teise ja hooaja 18. värava. Hooaja 12. kolm punkti saanud Tallinn lõpetas 3:1 võiduga seitse mängu kestnud kaotuste seeria, Tabasalu pidi leppima kuuenda järjestikuse ning hooaja 23. kaotusega.

Tabeliseis on 29. vooru järel tihe: Harju on endiselt 60 punktiga esikohal, kuid Flora duubel ja Viimsi, vastavalt teisel ja kolmandal kohal, jäävad liidermeeskonnast maha ühe punktiga. Neljas on 49 punkti kogunud Welco ja viies Tallinn, kes on teeninud 41 silma. Kuuendal real on Levadia duubel, kes jääb Tallinnast maha ühe punktiga. Seitsmendal real on 36 punktiga Elva, kaheksas 26 punktiga Kalevi duubel ning üheksas 17 punktiga Paide duubel. Tabasalu on kümne võistkonna konkurentsis 12 punktiga viimasel kohal.

Võidulisa saanud Viimsi ja Flora duubel püsivad Harju kannul. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee