01

07.2024

11:03

VIDEO | Esiliiga liidrid jagasid 16. voorus punkte, Tallinna miniderbis jäi Pajo kübaratriki abil peale Flora U21

Möödunud nädalavahetusel mängiti Esiliiga 16. vooru kohtumised. Tartu JK Welco alistas 5:2 JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonna, FC Elva sai 2:1 jagu Paide Linnameeskonna duublist, Viimsi JK võitis 3:0 JK Tabasalu, Harju JK Laagri ja FC Tallinn tegid 1:1 viigi ning Tallinna FC Flora U21 oli 3:1 tulemusega parem Tallinna FCI Levadia duublist.

Holm Jalgpallipargis läksid laupäeval kell 12.30 vastamisi Tartu JK Welco ja JK Tallinna Kalev U21. Külalised läksid kohtumist Kenlou Laasneri 20. minuti väravast juhtima, suunates peaga väravasse Gregor Sandre tsenderduse. Kalevlastel oli esimesel poolajal veel mitmeid häid võimalusi eduseisu suurendada, kuid Marcus Agarmaa tõrjed hoidsid Welco kaotusseisu minimaalsena. Poolaja lõpus hakkasid olukorrad tekkima ka tartlastel, kes viigistasid vaheajapausi eel mänguseisu. Richard Reesar lõi paarilt meetrilt võrku Ander Vooli värava ette antud söödu, mille tulemusena lõppes poolaeg 1:1 viigiseisul. Teist poolaega läks Welco juba esimesel minutil juhtima, kui Mark William Mugra keerutas karistusala joonelt palli madala löögiga väravasse. 53. minutil suurendas Mugra tartlaste eduseisu Kalevi väravavahi Sander Lepa söödueksimusest. Kolm minutit hiljem lõi Reesar Erki Mõttuse nurgalöögist oma mängu teise ning Welco neljanda värava. 71. minutil lõi ka Kalevi kapten Laasner oma mängu teise värava, vähendades külaliste kaotusseisu kaheväravaliseks. Väravaga sai Laasner kirja hooaja 11. tabamuse. Mängu lõppseisu vormistas 76. minutil Miikal Roos, kes tegi Welco võidunumbriteks 5:2. Tartlased said kirja hooaja kaheksanda võidu ning pikendasid kaotuseta seeria kuuemänguliseks. Kalev U21 pidi vastu võtma neljanda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotuse.

Mängu tipphetked:

Paide Linnameeskond U21 võõrustas Paide linnastaadionil samaaegselt FC Elvat. Külalised läksid kohtumist 12. minutil juhtima, kui Karl Tammeorg sai mõnelt meetrilt segamatult palli Paide duubli väravasse lüüa. Esimesel poolajal paremaid võimalusi omanud Elva läks vaheajale 1:0 eduseisus. Paide U21 parim võimalus tekkis 22. minutil Kristofer Pihtil, kes lõi Elva karistusalas vasaku jalaga palli raamist napilt mööda. Võõrustajad viigistasid mänguseisu 54. minutil, kui Simon Usar suunas välisküljega palli Mikk Markus Jänesest mööda Elva väravasse. Elva läks aga üheksa minutit hiljem kohtumist taas juhtima, kui Kristo Põldsaar suunas peaga väravasse vasakult poolt karistusalasse saadetud nurgalöögi. Elva eduseisul oli rohkem õhus külaliste kolmas kui Paide U21 viigivärav. Vaatamata sellele ei löönud kumbki meeskond rohkem väravaid, mistõttu sai Elva 2:1 tulemusega hooaja kolmanda võidu, lõpetades kaheksamängulise võiduta seeria. Paide duubel sai kuuenda järjestikuse ning hooaja 13. kaotuse.

Tabasalu Arenal mängisid laupäeval kell 12.30 JK Tabasalu ja Viimsi JK. Koduvõistkond oli 25. minutil lähedal eduseisu haaramisele, kui Robin Rocco Kõrrani löök Viimsi karistusalast tabas latti. Esimesel poolajal paremaid võimalusi loonud Tabasalu ei suutnud neid ära kasutada, mistõttu läksid meeskonnad vaheajale väravateta viigiseisul. Teise poolaja lõpus kallutas Viimsi mängu enda kasuks. Esmalt viis vahetusest sekkunud Rauno Otsasoo külalised 74. minutil juhtima, realiseerides Nevil Krimmi värava ette antud söödu. 86. minutil lõi Gregor Lehtmets karistusala tagant madala palli Tabasalu võrku, saades kirja hooaja 12. tabamuse. Mängu lõppseisu vormistas 89. minutil Oliver Vaks, kes lõi mõnelt meetrilt palli väravasse. 3:0 tulemusega sai Viimsi teise järjestikuse ning hooaja kaheksanda võidu, pikendades kaotuseta seeriat liigas viiemänguliseks. Tabasalu pidi leppima hooaja 12. kaotusega.

Laagri kunstmurustaadionil läksid samal ajal vastamisi liigatabeli kaks esimest Harju JK Laagri ja FC Tallinn. Külalisvõistkond läks kohtumist 9. minutil juhtima, kui Aleksandr Volkov lõi väravasse Harju kastis lahtiseks jäänud palli, saades kirja hooaja 13. tabamuse. 16. minutil oli koduvõistkond lähedal mänguseisu viigistamisele, kui Reinhard Reimaa sai mõnelt meetrilt peaga suunata Kristjan Kriisi tsenderdust. Tallinna väravavaht Artjom Jakovlev vastas aga suurepärase reaktsioonitõrjega, kelle kätest läks pall vastu latti ja selle järel klaariti mänguvahend väravast eemale. Kuigi Harju jätkas viigivärava otsimist, siis esimesel poolajal see neil ei õnnestunud. 64. minutil tabas Harju taas väravaraame, kui Ander Siku kauglöök läks posti. Kolm minutit hiljem sai aga Harju penalti, kui Tallinna mängija Igor Ussatšov rikkus karistusalas määruseid. 11 meetri karistuslöögi realiseeris Kristjan Kriis, kes sai kirja hooaja 13. tabamuse. 69. minutil tabas Harju uuesti posti, kui Kirill Aleksandr Antonovil jäi veidi puudu, et kodumeeskond mängu juhtima viia. Korduvalt suurepäraseid võimalusi võiduvärava löömiseks tekitanud Harju ei suutnud lõpuks teist väravat lüüa ning sai üleminutitel kaks punast kaarti. Ander–Joosep Kose peatas neljandal üleminutil määrustevastaselt Tallinna lubava rünnaku, mille tõttu nägi ta teist kollast kaarti. Mängu lõpuvile järel sai Antonov punase kaardi solvavate väljendite kasutamise eest. Tulise lõpu saanud tabeliliidrite heitlus lõppes 1:1 viigiga, mis oli Harjule hooaja kuues ning Tallinnale neljas viigipunkt. Ühtlasi jätkab Harju tänavust hooaega endiselt kaotuseta, Tallinn pikendas kaotuseta seeria kaheksamänguliseks.

Esiliiga 16. vooru lõpetas FC Flora ja FCI Levadia duublelmeeskondade Tallinna miniderbi, mille avavile kõlas Maarjamäe staadionil pühapäeval kell 12.30. Kohtumist paremini alustanud Flora duubel sai 18. minutil penalti, kui Hubert Liiv tegi Levadia karistusalas vea Tristan Pajole. Ise palli taha asunud Pajo ei eksinud, lüües palli keskele ning viies Flora U21 kohtumist juhtima. Seitse minutit hiljem sai penalti ka Levadia U21, kui Mark Hendrik Kukk võttis karistusalas maha Maksim Gussevi. 11 meetri karistuslöögi saatis väravasse Sergei Mošnikov, kes lõi palli vasakusse nurka. Teisel poolajal sai Flora uuesti penalti ning taas oli patustajaks Liiv, kes tiris karistusalas maha Maksim Kalimullini. Oliver Ani ja Pajo duelli teises vaatuses jäi taas peale Flora mängija, kes lõi palli madalalt paremale, viies Ani teisele poole. 69. minutil vormistas Pajo kübaratriki, lahendades Kalimullini söödust Flora kontrarünnaku. Praegu on Pajo arvel Esiliigas 12 tabamust. 3:1 tulemusega sai Flora U21 kolmanda järjestikuse ning hooaja üheksanda liigavõidu. Levadia U21 pidi leppima hooaja kuuenda kaotusega.

16. vooru järel on tabeliliider endiselt Harju JK Laagri, kes on kogunud 36 punkti. Vahe FC Tallinnaga jäi viiepunktiseks, Tallinna FC Flora U21 on 30 punktiga kolmas. Neljandal ja viiendal real on vastavalt Viimsi JK ja Tartu JK Welco, kes on kogunud 29 silma. Kuuendat kohta hoiab 23 punktiga Tallinna FCI Levadia U21 ning seitsmes on 14 punktiga FC Elva. Tabeli kolm viimast on JK Tallinna Kalev U21, JK Tabasalu ja Paide Linnameeskond U21, kes on kogunud üheksa, kaheksa ja seitse punkti.

Tristan Pajo (pildil) lõi Tallinna miniderbis kübaratriki. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee