21

07.2024

18:27

VIDEO | Esiliiga liidrite duellis löödi kaheksa väravat

Esiliiga 19. voorus mängiti laupäeval viis kohtumist: tabeli kaks esimest Viimsi JK ja Harju JK Laagri mängisid 4:4 viiki, Tartu JK Welco leppis 1:1 viiki Tallinna FCI Levadia duubelmeeskonnaga, JK Tallinna Kalev U21 ja FC Elva tegid 2:2 viigi, FC Tallinn võitis 3:0 Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda, ja Tallinna FC Flora U21 võitis 5:0 JK Tabasalu.

Viimsi JK – Harju JK Laagri

Viimsi staadionil mängitud tabeliliidrite duellis haaras 22. minutil eduseisu külalisvõistkond, kui skoori tegi Ander-Joosep Kose. Avapoolaja järel läksid meeskonnad vaheajale Harju 1:0 eduseisus. Teine kolmveerandtund kujunes väravaterohkeks. 48. minutil lõi Kose nii enda kui Harju mängu teise värava ja 63. minutil suurendas edu kolmeväravaliseks Karel Eerme, kes sai kirja oma hooaja 15. tabamuse. Viimsi kaotusseis oli aga viis minutit hiljem minimaalne, kui esmalt lõi Karl Erich Kaljuvere 66. minuti iluväravast mänguseisuks 1:3 ja kaks minutit hiljem skooris Rasmus Lode. Harju lõi Ander Siku karistuslöögist 72. minutil 4:2, kuid mängu lõpus päästis Oskar Mägi kahe väravaga Viimsile viigipunkte, jõudes tabamuseni nii 80. kui 87. minutil. Viimsi sai tabelisse hooaja kuuenda ja Harju üheksanda viigi, neist viimane püsib tänavu endiselt kaotuseta. Harju on viimasest seitsmest mängust viigistanud kuus.

Mängu tipphetked:

Tartu JK Welco – Tallinna FCI Levadia U21

Holm jalgpallipargis peetud kohtumise esimene värav sündis 48. minutil, kui Henri Käblik viis Levadia duubli 48. minutil hooaja 15. väravast 1:0 juhtima. Welco vastas 85. minutil, kui mänguseisu viigistas vahetusest sekkunud Hardi Ernits. 1:1 viigi järel sai Welco tabelisse hooaja seitsmenda viigi, Levadia duublile oli tegu hooaja kolmanda viigiga. Tartlased püsivad viimased üheksa mängu kaotuseta, olles neist viis viigistanud ning neli võitnud. Levadia U21 on viimased kolm mängu jäänud võiduta.

JK Tallinna Kalev U21 – FC Elva

Sportland Arenal toimunud vastasseisu läksid kiirelt juhtima külalised Elvast, kui kolmandal minutil avas skoori Ruuben Jaagant. Elva eduseis suurenes 28. minutil kaheväravaliseks, kui Mauris Villems realiseeris penalti ja sai kirja hooaja üheksanda tabamuse. Kuus minutit hiljem vähendas kalevlaste kaotusseisu Raiko Ilves ning meeskonnad läksid vaheajale Elva 2:1 eduseisus. Külalised juhtisid mängu 79. minutini, kui Kalevi duubel viigistas kapten Kenlou Laasneri hooaja 15. tabamusest mänguseisu. Laasneril oli viis minutit hiljem võimalus kolm punkti Kalevile võita, kuid tema penaltieksimuse tõttu lõppes kohtumine 2:2 viigiga. Kodumeeskond sai tabelisse hooaja viienda ning külalised kaheksanda viigi. Tänavu kaks võitu saanud Kalev U21 on viimasest seitsmest mängust saanud vaid kaks punkti, Elva tegi kolmanda järjestikuse viigi ning püsib viimased neli mängu kaotuseta.

FC Tallinn – Paide Linnameeskond U21

Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil vastamisi läinud meeskondade vahel otsustati mängu saatus esimese pooltunniga. Koduvõistkond haaras eduseisu kolmandal minutil Vladimir Ištšenko tabamusest. 25. minutil suurendas Tallinna eduseisu Viktor Plotnikov oma hooaja üheksanda väravaga ning kolm minutit hiljem lõi kohtumise viimase värava Kirill Nesterov, kelle jaoks oli tegu hooaja 12. tabamusega. Tallinn sai 3:0 tulemusega tabelisse hooaja 11. võidu ja kuuenda nullimängu, Paide U21 pidi leppima hooaja 14. kaotusega.

Tallinna FC Flora U21 – JK Tabasalu

Esiliiga 19. vooru lõpetas kohtumine Tallinna FC Flora duubelmeeskonna ja FC Tallinna vahel, mis mängiti Lilleküla harjutusväljakul. Võõrustajad läksid kohtumist juhtima Romet Leppiku viienda minuti tabamusest. Esimese poolaja lõpus läks Tabasalu äärekaitsja Robin Rumbergile kirja omavärav, mille tõttu läksid meeskonnad vaheajale Flora duubli 2:0 eduseisul. Florakad suurendasid teisel poolajal eduseisu veelgi, kui 57. minutil lõi kodumeeskonna kolmanda värava Sten Patrick Prunn, 69. minutil oli täpne Flora duubli vahetusmees Richard Priimann ning 75. minutil vormistas kohtumise 5:0 lõppseisu Markus Johannes Leivategija. Flora U21 kirjutas tabelisse hooaja kümnendad kolm punkti, nad on viimasest kümnest mängust kaotanud vaid ühe. Tabasalu pidi vastu võtma hooaja 14. kaotuse, nad on saanud viimasest viiest mängust vaid ühe punkti.

Esiliiga liidrina jätkab Harju, kes on kogunud 39 punkti, taas teiseks tõusnud FC Tallinn jääb maha vaid kahe punktiga. Viimsi on Tallinnast omakorda ainult ühe punkti vähem kogunud ning Viimsist on kaks punkti vähem Tallinna Flora duubelmeeskonnal ja Tartu Welcol. Viie punkti sees oleva esiviisiku järel on seitsmepunktine vahe, sest kuuendat kohta hoidev Tallinna FCI Levadia U21 on kogunud 27 punkti. Nende järel on omakorda kümnepunktine vahe, kus on 17 silma kogunud seitsmenda koha meeskond FC Elva. Kaheksas on 13 punktiga Paide Linnameeskond U21, üheksas 11 punktiga Tallinna Kalev U21 ja kümnes üheksa punktiga JK Tabasalu.

Viimsi JK kapten Karl Erich Kaljuvere lõi 19. voorus Harju võrku iluvärava. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee