02

05.2023

11:18

VIDEO | Esiliiga mänguvoorus löödi 25 väravat

Esmaspäeval, 1. mail peeti meeste Esiliigas 10. mänguvooru kohtumisi. Uue ringi esimene voor pakkus mitmeid suureskoorilisi võite, seejuures alistas Nõmme United liigatabeli liidrite lahingus viieväravalise eduga Levadia U21.

Vooru keskset kohtumist, mis viis vastamisi FC Nõmme Unitedi ja Tallinna FCI Levadia, alustas teravamalt Levadia, ent ühtki rünnakuolukorda väravaks ei vormistatud. Aegamisi sai kohtumise domineerivamaks pooleks United, kes jõudis 30. minutil Egert Õunapuu jalast juhtväravani ning enne vaheajapausi tõi kaheväravalise edu otse karistuslöögist tabloole Ander Sikk. Teise poolaja alguses õnnestus tabeliliidril kümne minutiga lüüa veel kolm väravat: 48. minutil lahendas väravavahiga üks-ühele olukorra edukalt Henri Leoke, neli minutit hiljem sai jala valgeks Jevgeni Demidov ning samad mehed hoolitsesid ka kohtumise 5:0 lõppseisu vormistamise eest.

Kohtumise järel on Nõmme United ainus Esiliiga meeskond, kes pole seni kirja saanud ühtki kaotust ning 23 punktiga asutakse kindlalt tabeli tipus. 16 punkti kogunud Levadia langes kaotuse järel tabelis kolmandale reale.

5:0 võidu teenis ka JK Tabasalu, kes alistas võõrsil Paide Linnameeskond U21. Tabasalu asus mängu juhtima 14. minutil, kui Tristan Pajo läbisöödust pääses edukalt löögile Art Albert Anepaio. 20 minutit hiljem tõi kaheväravalise edu tabloole Joel Kokla, kes oli täpne kastijoone lähistelt. 60. mänguminutil lõi meeskonna kolmanda värava Pajo, kaks minutit hiljem oli nurgalöögi järel täpne Märten Subka ning lõpuminutitel vormistas lõppseisu Alan Nahk.

Võidu toel tõusis Tabasalu tabelis koha võrra: 12 punktiga asutakse nüüd kuuendal kohal. Paide U21 on seni kirja saanud 5 punkti ning jätkab viimasel kohal.

Kaaluka võidu teenis uue ringi esimesest kohtumisest Viimsi JK, kes oli 3:1 üle FC Elvast. Mäng algas Viimsi jaoks hästi, sest juba 5. minutil määrati nende kasuks penaltilöök ning Gregor Lehtmets ei jätnud võimalust kasutamata. Kaheväravalise eduni jõuti avapoolaja üleminutitel, kui kavalalt lahtimängitud karistuslöögi tulemusena saatis palli võrku Johann Kõre. Teise poolaja alguses jõudis Lehtmets oma teise väravani ning tabamuseni jõudis ka ühemehelises vähemuses mänginud Elva, kui 85. minutil saatis Markus Lokk palli võrku otse karistuslöögist.

Viimsi jaoks oli tegu üliolulise võiduga, sest nüüdsest asutakse liigatabelis 19 punktiga teisel kohal. 8 punkti kogunud Elva jätkab tabelis kaheksandal kohal.

Võidupunktid sai kirja ka FC Tallinn, kes alistas seisuga 4:0 Tallinna JK Legioni. Meeskonna viis juhtväravani efektsest kauglöögist Kirill Nesterov, kes jagas hilisemale kolmele tabamusele väravasööte. 57. minutil vormistas meeskonna teise värava pealöögist Pavel Marašov, 83. minutil oli nurgalöögi järel täpne Maksim Tšerezov ning üleminutitel lõi kohtumise viimase värava Vladislav Tšurilkin.

FC Tallinn jätkab Esiliigas neljandal kohal, olles kogunud 14 punkti. Legion langes kaotuse järel tabelis koha võrra madalamale seitsmendale reale.

Enim väravaid löödi Tallinna FC Flora U21 ja Ida-Virumaa FC Alliance'i vahelises mängus, mis lõppes tallinlaste 6:1 võiduga. Tasavägiselt alanud mängu asus Flora juhtima 24. minutil, kui nurgalöögi järel oli peaga täpne Robert Veering, ent kaheksa minutit hiljem viigistas Mihhail Orlov seisu. Seejärel läks aga Flora oma teed: kümne minuti jooksul jõudis kahel korral sihini Aleksandr Šapovalov ning ühe lisas ka Kristo Hussar. Teise poolaja algus vormistas Šapovalov kübaratriki, lüües seejuures meekonna viienda värava ning lõpliku seisu tõi 62. minutil tabloole vahetult enne väravat mängu sekkunud Karl Orren.

Flora U21 on kümne vooruga teeninud 13 punkti, millega asutakse viiendal kohal. Eelviimasele reale paigutuva Alliance'i arvel on 6 punkti.

Esiliiga jätkub laupäeval ja pühapäeval, 6. ja 7. mail, mil peetakse 11. vooru kohtumisi.