01

05.2023

12:34

VIDEO | Esiliiga tabeliliider jätkab kindlal võidulainel

Esiliiga 9. mänguvoorus pani tabeliliider FC Nõmme United püsti väravatepeo, alistades võõrsil suureskooriliselt Tallinna FC Flora duubelmeeskonna. Võidupunktid said voorust kirja ka Viimsi JK, JK Tabasalu ja Tallinna JK Legion.

Viimsi JK sai oma hooaja viienda võidu, kui koduväljakul alistati avapoolaja väravatest Paide Linnameeskond U21. Viimsi viis kiirelt juhtima Janar Toomet, kes 4. mänguminutil Joonas Lutsu pika söödu järel palli väravasse toimetas. 15. minutil oli võtmemängijaks taaskord Luts, kelle söödu tulemusel vormistas oma hooaja seitsmenda tabamuse ning Viimsi 2:0 võiduvärava Gregor Lehtmets. Viimsi asub tabelis 16. punktiga kolmandal kohal, Paide Linnameeskond U21 jätkab tabeli punase laterna rollis.

JK Tabasalu alistas üheksanda vooru kohtumises FC Elva 1:0. Avapoolaeg kulges Tabasalu koduväljakul väravateta. Kohtumise ainus tabamus sündis 71. minutil, kui Tristan Pajo sai paremalt äärelt palli, konksutas üle Elva kaitsja ning saatis seejärel mänguvahendi värava vasakusse nurka. Pajo jaoks tähistas tabamus seitsmendat liigaväravat. Tabasalu paikneb tabelis üheksa punktiga kuuendal positsioonil. Elva, kellel punkt vähem, on astme võrra madalamal seitsmendal kohal.

FC Tallinn mängis võõrsil Tallinna FCI Levadia vastu eduseisu käest ning pidi lõpuvile kõlades leppima 1:1 viigipunktiga. Mihhail Jumankini 12. minutil löödud värava toel püsis eduseis tablool 74. minutini, mil vahetusest mängu sekkunud Levadia U21 mängumees Maksimilian Skvortsov seisu viigistas. FC Tallinn on 11 punktiga tabelis neljandal kohal, FCI Levadia duubelmeeskond on 16 silmaga teisel kohal.

Mängupäevale pani punkti Tallinna FC Flora U21 ja FC Nõmme Unitedi vaheline väravaterohkeks kujunenud kohtumine. Mängu initsiatiivi haaras 12. minutil United, asudes Aleksander Švedovski tabamusest juhtima. Vaid kuus minutit hiljem viigistas Tony Varjund seisu 1:1. Kuigi United haaras 35. minutil Jevgeni Demidovi tabamusest taaskord 2:1 edu, kuulus avapoolaja lõpp siiski rohesärkidele – 38. minutil sai kohtumise teise värava kirja Tony Varjund ning 41. minutil näitas penaltipunktil täpsust Bruno Vain. Teisel poolajal võttis United kohtumise juhtohjad täielikult enda kätte, kui Flora väravasse saadeti pall neljal korral. Kaks väravat lõi Henri Leoke ning kaks lisas vahetusest mängu sekkunud Egert Õunapuu. Lõpuvile kõlades oli seis tablool 6:3 Unitedi kasuks. United jätkab tabelis 20 punktiga liidripositsioonil, Tallinna FC Flora U21 asub 10 silmaga viiendal kohal.

Tallinna JK Legion alistas mänguvooru viimases kohtumises Ida-Virumaa FC Alliance 1:0. Alliance oli küll kohtumise domineerivam pool, ent Legioni mängumees Denis Ruus vajas vaid ühte olukorda, et avapoolaja lõpuminutitel kohtumise lõppseis vormistada. Legion on üheksa mängu järel kogunud tabelisse kümme punkti, mis annab neile kuuenda koha. Ida-Virumaa FC Alliance on kogunud kuus silma, mis annab neile eelviimase positsiooni.

Esiliiga 10. mänguvooru kohtumised mängitakse esmaspäeval, 1. mail.