10

07.2023

11:59

VIDEO | Esiliiga tabeliliider leppis 20. voorus viigipunktiga

Esiliigas peeti möödunud nädalavahetusel 20. vooru kohtumisi. Võidupunkte teenisid JK Tabasalu, Tallinna FC Flora U21, Viimsi JK ja FC Tallinn, tabeliliider FC Nõmme United jagas viigipunkte Paide Linnameeskond U21-ga.

Esiliiga liider FC Nõmme United mängis pärast seitset järjestikust võitu 0:0 viiki Paide Linnameeskond U21-ga. Kohtumise tasavägisust ilmestab kahe meeskonna pallivaldamine, mis oli 51% Unitedile ja 49% Paide U21-le. Löögini jõudis United 21 korral, Paide U21 saatis värava poole teele 12 palli. Väravaraame tabas United 8 korral ning Paide U21 5 korral. Pärast 20 vooru jätkab United tabelis 48 punktiga liidripositsioonil, edestades lähimat jälitajat Tallinna FC Flora U21 10 punktiga. Paide U21 on kogunud 16 punkti, mis annab neile tabelis 8 koha.

Vaata kohtumise tipphetki:

JK Tabasalu tõusis tabelis viiendale kohale, kui koduväljakul oldi tulemusega 4:0 paremad endisest tabelinaabrist FC Elvast. Tabasalu pani oma sõna maksma juba avapoolajal, kui täpsed olid Märten Subka, Martin Tilk ja Tomi Linde. Kohtumise normaalaja teisel lisaminutil saatis Linde elvalaste väravavõrku veel ühe tabamuse. 20 punktiga jätkab Elva 7. kohal.

Ida-Virumaa FC Alliance pidi koduväljakul tunnistama Tallinna FC Flora U21 3:1 paremust. Kuigi Alliance asus kohtumist kiirelt juhtima – 2. minutil lõi eduvärava penaltist Mihhail Orlov –, siis rohkemaks Flora U21 vastu suutelised ei oldud. 26. minutil viigistas seisu Otto-Robert Lipp, teisel poolajal kandsid florakate tabamuste eest hoolt Roland Lukas ja Ott Oskar Valdaru. Flora U21 asub tabelis 38 punktiga 2. kohal, Alliance jätkab 9 silmaga tabeli viimasel real.

Tallinna FCI Levadia U21 jäi koduväljakul tulemusega 2:4 alla Viimsi JK-le. Esiliiga väravaküttide tabelis esikohta jagama kerkinud Gregor Lehtmets viis Viimsi esimese veerandtunniga 2:0 juhtima. 24. minutil kasvatas eduseisu Johann Kõre. Levadia U21 lõi kuus minutit hiljem ühe tagasi, kui täpne oli Maksimilian Skvortsov. 74. minutil vähendas Alex Dunitši tabamus Levadia kaotusseisu minimaalseks, ent punktilootuse minetas 87. minutil Ken Marten Tammeveski penaltilöök. 30 punktiga asub Levadia U21 tabelis 6. kohal. Viimsi, kellel on 35 silma, asub 3. tabelireal.

20. vooru viimases kohtumises alistas FC Tallinn koduväljakul Tallinna JK Legioni 3:2. Kui avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga, siis teisel poolajal pani FC Tallinn oma sõna lõplikult maksma. Pausilt naastes viis kodumeeskonna juhtima Nikita Savenkov, 5 minutit hiljem vastas viigiväravaga Vladimir Ištšenko. Otsustava värava lõi Albert Taal, kes tegi 65. minutil seisuks 3:2. 32 punktiga asub FC Tallinn 4. kohal, Legion paikneb 14 silmaga tabelis 9. kohal.

Esiliiga 21. vooru kohtumised mängitakse laupäeval, 22. juulil.