05

07.2023

16:14

VIDEO | Esiliiga voor pakkus põnevaid lõpplahendusi

Esiliiga 19. vooru kohtumistest väljusid võidukalt JK Tabasalu, FC Elva, FC Nõmme United ja Tallinna FC Flora U21, viigipunktid jagasid omavahel Tallinna JK Legion ja Tallinna FCI Levadia U21.

Esiliiga 19. vooru avakohtumises leppisid 0:0 viigiga Tallinna JK Legion ja Tallinna FCI Levadia U21. Kuigi kohtumises valdas palli ja sooritas rohkem pealelööke (11:7, lööke raamidesse 6:2) Levadia U21 võistkond, jäi Legioni kaitseliin sel korral murdmata. Liigatabelis asub Levadia U21 neljandal kohal, Legion paikneb üheksandal positsioonil.

Vaata kohtumise tipphetki:

Viimati maikuu lõpus võitu maitsta saanud JK Tabasalu alistas võõrsil hilisest tabamusest Paide Linnameeskond U21 tulemusega 1:0. Tabasalu jäi Paide linnastaadionil vähemusse teise poolaja keskel, kui Tristan Pajo teenis teise kollase kaardi. Külalismeeskonna viis sihile mängu normaalaja teisel lisaminutil Frank Andrew Annion, kes realiseeris vahetusest mängu sekkunud Mikk Meresmaa teenitud penalti. Tabasalu asub 29 punktiga tabelis 6. kohal, Paide LM U21 on 19. vooru järel teeninud 15 punkti, mis paigutab nad 8. positsioonile.

FC Elva naasis pärast viit vooru tagasi võidulainele alistades Ida-Virumaa FC Alliance tulemusega 3:0. Elva asus kohtumist juhtima avapoolaja lõpus, kui täpsed olid Veiko Kütt ja Andre Paju. Kohtumise 56. minutil lõi kodumeeskonna võiduvärava Paju. 20 punkti teeninud Elva paikneb tabelis 7. kohal, Alliance, kel punkte koos 9, paigutub tabeli viimasele reale.

Tabeliliider FC Nõmme United pikendas võõrsil võiduseeria seitsmemänguliseks, kui võõrsil alistati hilise värava toel Viimsi JK 1:0. Kohtumise ainus värav leidis aset mängu viimasel rünnakul, kui Ander Ott Valge sööt leidis Esiliiga suurima väravaküti Jevgeni Demidovi, kes karistusalas lahendas olukorra 1:0. United pikendas tabelis edumaad Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK ees 15 punktiliseks.

Tallinna FC Flora U21 alistas koduväljakul FC Tallinna 2:1. Lilleküla harjutusväljakul toimunud kohtumises haaras esmalt edu FC Tallinn minnes Oliver- Aleksander Otti omaväravast juhtima. Teisel poolaja, 64. minutil viigistas seisu 1:1 neli minutit varem mängu sekkunud Mait Eenmaa. Võiduvärava eest kandis hoolt Mattias Luup, kes kohtumise esimesel lisaminutil 11 meetri karistuslöögi realiseeris. 35 punktiga asub Flora U21 tabelis teisel positsioonil, FC Tallinn on 29 punktiga viiendal kohal.

Esiliiga 20. vooru kohtumised mängitakse laupäeval, 8. juulil.