06

08.2024

02:09

VIDEO | Esiliigas jäi liidrite duellis peale Harju

Esiliigas lõppes esmaspäeval 21. voor. FC Elva alistas 2:0 Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna, Harju JK Laagri sai 2:1 jagu FC Tallinnast, Paide Linnameeskonna duubelvõistkond võitis 3:1 JK Tabasalu, Tallinna FC Flora U21 oli 5:3 parem Tartu JK Welcost ning Viimsi JK alistas 6:0 JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonna.

Laupäeval kell 15.00 Elva linnastsaadionil mängitud kohtumises läksid võõrustajad 27. minutil juhtima, kui Dominic Laaneots sai kirja oma esimese värava Elva särgis. Kodumeeskonna eduseis suurenes 72. minutil, kui skoori tegi Devid Lehter, kelle jaoks oli samuti tegu esimese tabamusega Elvaga taasühinemise järel. Kuigi Georg Lani sai viiendal üleminutil teise kollase kaardi, siis vähemuses lõpetanud Elva sai 2:0 tulemusega tabelisse hooaja neljanda võidu. Levadia duubel pidi vastu võtma hooaja üheksanda kaotuse, ühtlasi pikenes nende võiduta seeria viiemänguliseks.

Mängu tipphetked:

Laagri kunstmurustaadionil läksid samal ajal vastamisi Esiliiga esimene ja teine meeskond ehk Harju JK Laagri ja FC Tallinn. Kodumeeskond haaras eduseisu 35. minutil, kui liigahooaja kolmanda värava lõi keskkaitsja Andreas Kaevats. Karel Eermel oli hea võimalus kasvatada vaheaja eel Harju eduseis kaheväravaliseks, kuid ta jättis 43. minutil realiseerimata penalti. Võõrustajad said teisel poolajal siiski väravalisa, kui 64. minutil mängu sekkunud Ander Sikk lõi samal minutil oma mängu esimese puutega värava. Kuigi Artur Timoska vähendas 73. minutil Tallinna kaotusseisu minimaalseks, siis tabeliliider Harju sai koduväljakul magusa 2:1 võidu lähima jälitaja üle. Hooaja 12. kolm punkti teeninud Harju on 21 vooru järel tänavu endiselt kaotuseta, Tallinn pidi tunnistama hooaja viiendat kaotust.

Esmaspäeval mängiti Esiliigas kolm kohtumist, kõikide avavile kõlas kell 19.00. JK Tabasalu võõrustas Tabasalu Arenal Paide Linnameeskonna duublit ning läks kohtumist viiendal minutil juhtima, kui hooaja esimese Esiliiga värava sai kirja Markus Põder. Paide U21 viigistas mängu Kristofer Pihti 35. minuti väravast ning külalised viis vaheajapausile eduseisus Kevin Joshua Kanne 42. minuti tabamus. Pikalt tasavägisena püsinud mängu saatus otsustati 87. minutil, kui Kanne mängu teine värav tõi Paide duublile 3:1 tulemusega hooaja viienda võidu. Tabasalul tuli vastu võtta hooaja kolmas järjestikune ning hooaja 16. liigakaotus.

Mänguvooru väravaterohkeim kohtumine leidis aset Holm Jalgpallipargis, kus läksid vastamisi Tartu JK Welco ja Tallinna FC Flora U21. Mängu läksid 16. minutil juhtima külalised, kelle eest tegi skoori Roland Lukas. Võõrustajad viigistasid mänguseisu kolm minutit hiljem Miikal Roosi tabamusest. Vaheajale läksid eduseisus siiski tallinlased, sest Sander Alamaa lõi 40. minutil hooaja kolmanda värava Esiliigas. Teise poolaja alguses viigistas Roos taas mänguseisu, saades 49. minutil kirja oma hooaja kaheksanda tabamuse. Viis minutit hiljem läks Welco mängu juhtima Richard Reesari väravast, kuid 66. minutil oli seis uuesti viigis, kui Lukas sai kirja oma mängu teise ning Flora kolmanda värava. Rohevalgetele võitis suureskoorilise mängu Romet Leppik, kes oli resultatiivne 69. ja 77. minutil. 5:3 tulemusega sai Flora duubel tabelisse hooaja 12. võidu, Welco pidi vastu võtma hooaja neljanda kaotuse, millega katkes nende ligi kaks kuud ja kümme kohtumist kestnud kaotuseta seeria.

Mänguvooru ühepoolseim kohtumine mängiti Viimsi staadionil, kui Viimsi JK kohtus JK Tallinna Kalevi duubelmeeskonnaga. Kodumeeskond haaras eduseisu 30. minutil Lorougnon Gohi väravast ning poolaja esimesel üleminutil suurendas eduseisu Gregor Lehtmets. Teisel poolajal jätkas Viimsi täiskäigul, lüües lisaks esimese kolmveerandtunni tabamustele neli vastuseta väravat. Esmalt sai Lehtmets 61. ja 68. minuti tabamustest kirja kübaratriki, (neist teine sündis penaltist) ning 71. minutil lõi Gohi oma mängu teise ning hooaja viienda värava. 86. minutil sai Viimsi veel ühe penalti, millest Lehtmets sai kirja oma mängu neljanda ning hooaja 18. tabamuse. Viimsi kirjutas 6:0 tulemusega tabelisse hooaja 11. kolm punkti, millega lõppes nende kolm mängu kestnud võiduta seeria. Kalevi duubel pidi nelja kaotust välditud mängu järel vastu võtma hooaja 12. kaotuse.

21. vooru järel on liigatabeli liider endiselt Harju JK Laagri, kes on kogunud 45 punkti. Tallinna FC Flora U21 ja Viimsi JK tõusid 40 punktiga vastavalt teiseks ning kolmandaks, FC Tallinn langes 38 punktiga neljandaks. Viiendal kohal jätkab Tartu JK Welco, kes on kogunud 37 silma. Levadia duubel jääb tartlastest maha üheksa punktiga ning hoiab kuuendat kohta. FC Elva on 20 punktiga seitsmes, Paide Linnameeskond U21 16 punktiga kaheksas ning JK Tallinna Kalev U21 15 punktiga üheksas. Viimasel real on JK Tabasalu, kelle saagiks on jäänud üheksa silma.