08.2023

14:39

VIDEO | Esiliigas jätkab tabeliliider võidukalt, miniderbi lõppes viigiga

Esiliiga 23. voorus oli taas võidukas FC Nõmme United, punkte teenisid ka Viimsi JK, FC Tallinn ja FC Elva. Punktid läksid jagamisele Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora duubelmeeskondade lahingus.

Viimsi JK alistas vooru avakohtumises võõrsil Tallinna JK Legioni tulemusega 1:0 ning kindlustas liigas kolmandat kohta. Sportland Arenal toimunud vastasseisu avapoolajal oli Viimsil hea võimalus juhtima minna, ent Gregor Lehtmetsa penalti tõrjus Legioni puurilukk Sergei Bolgov. Viimsi võidutabamuse eest kandis hoolt 53. minutil Ken-Marten Tammeveski, kes sekkus vahetusest mängu minut varem. Viimsi võiduseeria pikenes liigas neljamänguliseks. 22 kohtumise järel ollakse tabelis 44 punktiga kolmandal kohal, sealjuures lahutab tabeli teisest ning ühe mängu rohkem mänginud Tallinna FC Flora U21 meeskonnast vaid üks punkt. Legion asub 14 punktiga tabelis eelviimasel kohal.

Vaata kohtumise tipphetki:

Tabeliliider FC Nõmme United alistas võõrsil JK Tabasalu tulemusega 3:1. Teist mängu järjest säras kübaratrikiga Egert Õunapuu. Avapoolaeg lõppes Tabasalu Arenal 1:1 viigiga: penaltist olid täpsed Egert Õunapuu ja Frank Andrew Annion. Teisel poolajal sahistas Õunapuu Tabasalu võrku veel kahel korral. 18 tabamusega jagab Õunapuu võistkonnakaaslase Jevgeni Demidoviga Esiliiga väravaküttide tabelis esimest ja teist kohta. United jätkab tabelis liidrina, olles 23 vooru järel teeninud 57 punkti. Tabasalu on 37 punktiga tabeli viiendal kohal.

FC Tallinn alistas koduväljakul Ida-Virumaa FC Alliance'i tulemusega 2:1. FC Tallinna tabamuste eest kandsid hoolt Albert Taar ja Eduard Golovljov. Alliance´i auvärava vormistas Marek Šatov. 23 vooru järel on FC Tallinn teeninud tabelisse 35 punkti, mis jaguneb 11 võidu, 2 viigi ja 10 kaotuse vahel. Alliance on sama arvu mängude järel teeninud tabelisse 9 punkti ning on punase laterna rollis.

Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora duubelmeeskonnad leppisid miniderbis 0:0 viigiga. Avapoolaja keskpaigas teenis Levadia U21 mängija Henri Käblik punase kaardi, jättes meeskonna mängu lõpuni vähemusse. Kuigi Flora U21 sai valdava osa kohtumisest mängida ühemehelises enamuses, jäi vastasmeeskonna kaitsemüüri lahti muukimata ning edu saavutamata. 22 mängu järel asub Levadia duubelmeeskond tabelis 40 punktiga neljandal kohal, Flora U21, kel on üks mäng rohkem peetud, asub 45 silmaga teisel kohal.

Esiliiga voorule pani punkti tabelinaabrite Paide Linnameeskond U21 ja FC Elva omavaheline madin, mis lõppes tulemusega 1:0 külalismeeskonna kasuks. Kohtumise ainus tabamus sündis penaltist avapoolaja teisel lisaminutil. Paide U21 väravavaht Mattias Sapp tegi kastis vea ning Elva kasutada oli 11-meetri karistuslöök, mille realiseeris kindlalt Ekke Lõbu. Kaotusega lõppes Paide U21 kahemänguline võiduseeria, Elva on võidukas olnud kahel järjestikuses kohtumises. Elva on 26 punktiga seitsmendal kohal, Paide U21 jätkab 22 silmaga kaheksandal positsioonil.

Esiliiga 24. vooru kohtumised mängitakse 19.–21. augustini.