13

05.2019

09:53

Sarnaselt Premium liigale kolis teisest ringist muruväljakutele ka Esiliiga ning hooaja esimeses murumängus teenis kindla võidu Pärnu Vaprus, kes alistas Soccernet.ee telemängus 5:1 Tartu Welco.

287 pealtvaataja ees sai Pärnu poolelt kahe väravaga maha Henri Hanson, ühe lisasid Kristen Saarts, Reno Mark ja Ronaldo Tiismaa. Tiismaale oli see tabamus juba selle hooaja 12. värav. Welco auvärava eest hoolitses Mikk Valtna.

Kindla võidu teenis 10. voorus ka FC Elva, kes alistas võõral väljakul 4:0 Tallinna Kalev U21 meeskonna. Tänavune karika poolfinalist Elva hoiab hetkel 13 punktiga 5. kohta, Kalev U21 jääb 10 silma juures 7. positsioonile.

Hooaja 10. järjestikuse võidu teenis ka liiga liider TJK Legion, kes pidas oma esimese kodumängu Kadrioru staadionil. Mängu Levadia U21-ga tuli vaatama 210 inimest ning Maksim Lipini väravad viisid kodumeeskonna 75. minutiks 2:0 ette. Lõppseisu 3:0 vormistas 89. minutil penaltipunktilt Rejal Alijev, kellele see oli hooaja 14. tabamuseks.

Täiseduga jätkava Legioni selja taga paiknevad lähimate jälitjatena 22 punkti peal olevad Pärnu Vaprus ja Flora U21. Flora järelkasvumeeskond alistas viimati 2:0 Rakvere Tarva - lõppseis vormistati juba 17. minutiks, kui täpsed olid Nikita Komissarov ja Aleksandr Šapovalov. Väärtuslikke punkte loovutas tabeli neljas meeskond Kohtla-Järve JK Järve, kes jäi pühapäeval 0:2 alla Tartu Tammekale - Järve jääb nüüd 18 punkti juures Vaprusest ja Floras U21-st maha nelja silmaga, Tammeka 12 punktiga 6. tabelireale.

Tabeliseisu ja mängu protokollidega saad lähemalt tutvuda siin.