16

08.2022

11:41

VIDEO | Esiliigas peeti üllatusterohke mänguvoor

Esmaspäeval, 15. augustil pandi punkt Esiliiga 23. mänguvoorule. Mitmete kohtumite lõppskoorid olid mõnevõrra üllatuslikud: võidupunktid said kirja tabeli kaks alumist meeskonda Viljandi Tulevik ja Pärnu Jalgpalliklubi, Elva röövis punkte liidrilt ning Nõmme United alistas tänavu esmakordselt Paide U21.

Soccernet.ee otsemängus oli tabeli kuues meeskond Viimsi JK küll rünnakutel aktiivsem pool, ent kodumeeskond Viljandi JK Tulevik hoidis kaitses asjad kontrolli all ning ka normaalaja täitudes oli seis tablool väravateta viigis. Üleminutitel teenis Tulevik aga penalti, mida asus lööma Rainer Peips. Kuigi Peipsi löök tabas posti, oli lahtisel pallil esimesena jaol Edvin Tapfer, kes selle kindlalt võrku saatis. Peagi kõlanud lõpuvile tähistas liigas viimati juunikuus värava löönud Tuleviku jaoks 1:0 võitu. Liigatabelis paikneb meeskond 13 punktiga üheksandal real, Viimsi arvel on 38 punkti.

Esiliiga tabeli punane latern Pärnu Jalgpalliklubi teenis oma hooaja esimese võidu, kui 3:2 alistati esikolmikumeeskond Tallinna FC Flora U21. Mängu asusid esmalt Pärnu omavärava järel juhtima tallinlased, ent 42. minutil viigistas Silard Simanis poolajapausiks seisu. Teisel poolajal jätkas kodumeeskond head hoogu: Simanise ja Risto Pärnati tabamused viisid Pärnu kaheväravalisse eduseisu. Kuigi lõpuminutitel oli Flora poolelt täpne ka Georg Vende, ei piisanud sellest tabamusest punktide teenimiseks ning Pärnu sai kirja olulise võidu. Liigatabelis asutakse 11 punktiga viimasel real, Flora hoiab 41 punktiga kolmandat kohta.

Suurepärases hoos FC Elva röövis punkte liigatabeli liidrilt, kui Tallinna FCI Levadia U21ga lepiti 1:1 viiki. Väravateta lõppenud avapoolaja järel avas esimesena skoori Elva, kui 50. minutil oli täpne Veiko Kütt. Eduseis püsis tablool vaid 13 minutit, sest Levadia poolelt viigistas Nikita Dronov. Viigiga lõppenud kohtumine tähendab, et Elva on käimasoleval hooajal punkte teeninud kõikide meeskondade vastu ning 41 punktiga asutakse hetkel neljandal real. Levadia duubelmeeksond on 46 punktiga tabelis jätkuvalt esikohal.

Kindla võidu noppis 23. voorus Harju JK Laagri, kes oli 3:0 üle Ida-Virumaa FC Alliance'ist. Harju JK vormistas mängu lõpptulemuse juba avapoolajal: 5. minutil oli täpne Karel Eerme, 34. minutil lisas teise Magnar Vainumäe ning üheksa minutit hiljem sai jala valgeks Daniil Rudenko. Võidu järel tõusis Harju JK Laagri liigatabelis teiseks ning sellega ollakse hetkel Esiliigas parim iseseisev klubi. Alliance paigutub 23 punktiga kaheksandale kohale.

Edu saatis mänguvoorus ka FC Nõmme Unitedit, kes alistas 4:1 Paide Linnameeskond U21. Nõmme United asus mängu juhtima juba 2. minutil, kui täpne oli meeskonna suurim väravakütt Egert Õunapuu. Kuigi seitse minutit hiljem tõi Kevin Kärp tabloole viigiseisu, läks United avapoolaja keskpaigas kohtumist Dimitri Jepihhini tabamusest taas juhtima. Kahel korral sahistas United võrku ka teisel poolajal: 53. minutil oli peaga täpne Markus Riisenberg ning 85. minutil vormistas lõppseisu Andreas Tiits. United jätkab liigatabelis 32 puntkiga seitsmendal kohal, neid seitsme punktiga edestav Paide asub kaks rida kõrgemal.

Esiliiga 24. vooru kohtumisi peetakse 20. ja 22. augustil.