26

10.2020

11:30

VIDEO | Esiliigas tõmmati joon alla kolmandale ringile

Esiliigas tõmmati nädalavahetusel joon alla 27. voorule ja ühtlasi ka 3. ringile.

27. voor sai alguse neljapäeval, kui Pärnu derbis läksid 654 pealtvaataja ees vastamisi Pärnu Jalgpalliklubi ja Pärnu Vaprus. Kui kaks varasemat omavahelist kohtumist olid lõppenud 1:1 viigiseisul, siis erand ei olnud ka seekord. Nimelt asus PJK kohtumist 27. minutil tänu Jevgeni Novikovi tabamusele juhtima, kuid 11 minutit hiljem oli Tõnis Vihmojal sellele teisel pool platsi vastus olemas. See tähendaski, et juba kolmandat korda sel hooajal lõppes Pärnu vastasseis 1:1 viigiga. Vaprus jätkab nüüd 58 punktiga esikohal, PJK paikneb 31 silmaga 8. tabelireal.

Laupäeval pakkusid Männiku staadionil 132 silmapaari ees väravarohke lahingu Nõmme United ja FC Flora U21, kus 4:3 võidu sai kirja külalismeeskond Flora. Põneva stsenaariumiga matši asus Flora U21 67. minutiks 3:1 juhtima ning kuigi 9 minutit hiljem oli seis juba viigis 3:3, jäi viimane sõna ikkagi Flora järelkasvutiimile, kellele tõi 3 punkti Aleksandr Iljini 88. minuti tabamus. Võidu järel jätkab Flora U21 39 punktiga 5. kohal, Nõmme United hoiab 46 silmaga 3. tabelirida.

Teiselt tabelirealt leiame 57 punktiga Maardu Linnameeskonna, kes alistas eile koduplatsil 5:0 10. koha meeskonna Kohtla-Järve JK Järve. Kaks tabamust said antud kohtumises kirja Vladislav Ogorodnik ning Klimentii Boldyrev, hooaja 19. tabamuse kirjutas enda nimele Ilja Zelentsov, kes paikneb endiselt koos Nõmme Unitedi ründaja Kevin Mätasega liiga parima väravaküttide edetabeli tipus.

Põneva lahingu pakkusid eile FC Elva ja Tartu Tammeka U21, kus 1:0 võiduga sai koduteele asuda Tammeka järelkasvutiim. 231 pealtvaataja ees tõi neile kolm punkti Mart Paul Preimani 80. minuti tabamus. Tammeka U21 jätkab nüüd 38 punktiga 6. kohal, Elva hoiab 42 punktiga 4. positsiooni. Tabeli teise poole lahingus sai väärt võidu kirja FCI Levadia U21, kes alistas Anton Krutogolovi ja Artjom Komlovi väravate toel 2:0 Vändra Vapruse. Võidu järel jätkab Levadia U21 35 punktiga 7. tabelireal, Vändra peab 29 silma juures leppima 9. positsiooniga.

Nii Esiliigas kui ka Esiliiga B-s on sel hooajal tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peetakse mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad Esiliigas 1.–6. kohale ja 7.–10. kohale tulnud ning Esiliiga B-s 1.–4. kohale ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-s 5. ja 6. koha saavutanud võistkonnad mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui 6. koha omanikul on säilinud võimalus 5. koha omanikust tabelis mööda minna. Seega toimub Esiliigas esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-s leiab aset 30 vooru, välja arvatud 5. ja 6. koha omanikul, kes mängivad 27 või 28 vooru.

Esiliiga tabeliseisu ja kalendriga saad lähemalt tutvuda siin.