19

08.2024

13:02

VIDEO | Esiliigas vähenes kahe esimese meeskonna punktivahe

Esiliigas mängiti nädalavahetusel 23. voor. Viimsi JK alistas 2:1 FC Elva, Tallinna FC Flora U21 võitis 4:2 Paide Linnameeskonna U21 võistkonda, JK Tabasalu oli 1:0 parem FC Tallinnast, Harju JK Laagri ja Tartu JK Welco tegid 1:1 viigi ning JK Tallinna Kalev U21 sai 3:0 jagu Tallinna FCI Levadia U21 meeskonnast.

Viimsi JK – FC Elva

Kell 12.30 Viimsi staadionil alanud kohtumist läks 31. minutil juhtima külalisvõistkond, kui Mauris Villems lõi hooaja 10. värava. Viimsi pööras mängu enda kasuks teise poolaja penaltitest, kui nii 54. kui 59. minutil skooris Gregor Lehtmets, kelle nimel on tänavu 22 Esiliiga väravat. Viimsi sai tulemusega 2:1 hooaja 13. võidu, Elva pidi leppima hooaja 10. kaotusega. Viimsi on võitnud viimased kolm kohtumist ning püsinud viimased viis kohtumist kaotuseta.

Mängu tipphetked:

Paide Linnameeskond U21 – Tallinna FC Flora U21

Vooru väravaterohkeim mäng toimus laupäeval algusega kell 15.00 Paide linnastaadionil, kus kohtusid Paide Linnameeskonna ja Tallinna FC Flora duubelmeeskonnad. Tallinlased läksid kohtumist Maksim Kalimullini 13. minuti väravast juhtima, kuid Jaan Joosep Kuuse viigistas 35. minutil mänguseisu. Poolaja lõpus läksid florakad uuesti kohtumist juhtima, kui 40. minutil lõi Kalimullin oma mängu teise värava, kuid teise poolaja alguses vastas kodumeeskonna poolelt Herol Riiberg, kelle 49. minuti tabamus viigistas taas mänguseisu. Mängu lõpus kallutas Flora U21 vastasseisu enda kasuks, skoorides 78. ja 81. minutil. Esmalt taastas eduseisu Andero Kaares ning mängu lõppseisu ja ühtlasi ka kübaratriki vormistas Kalimullin. Flora duubel sai tulemusega 3:1 hooaja 13. võidu, Paide duubel pidi aga leppima hooaja 17. kaotusega.

JK Tabasalu – FC Tallinn

Tabasalu Arenal kohtusid laupäeval kell 15.00 JK Tabasalu ja FC Tallinn. Tasavägise kohtumise ainuke värav sündis 76. minutil, kui Frank Andrew Annion realiseeris Tabasalu kasuks määratud penalti. Tabasalu sai tulemusega 1:0 hooaja kolmanda võidu, millega lõppes nende neli mängu kestnud kaotuste seeria liigas. Viimane võit liigas tuli 3. juunil, kui alistati JK Tallinna Kalev U21 samuti tulemusega 1:0. Tabasalu kõik võidud on tänavu tulnud seisuga 1:0, need on ka ainukesed kolm kohtumist, kus pole endale väravat lastud. Tallinnal tuli vastu võtta kolmas järjestikune ning hooaja seitsmes kaotus, nad on viimasest neljast mängust saanud vaid ühe viigipunkti.

Harju JK Laagri – Tartu JK Welco

Laagri kunstmurustaadionil läksid vastamisi liigatabeli liider, tänavu mitte kordagi kaotanud Harju JK Laagri ja liigatabeli viies meeskond Tartu JK Welco. Võõrustajad haarasid kiirelt eduseisu, kui Karel Eerme lõi Ander–Joosep Kose välisküljesöödust viiendal minutil oma hooaja 19. liigavärava. Harju jätkas kiire avavärava järel ohtlike võimaluste loomist, kuid teist väravat neist ei sündinud. 83. minutil käis pall Harju värava latis ning Eermel jäid sentimeetrid puudu, et kodumeeskonnale kolm punkti kindlustada. 87. minutil sai aga Welco penalti, mille realiseeris Romet Salu. Tartlaste hilise viigivärava järel lõppes kohtumine tulemusega 1:1, misjärel sai Harju tabelisse hooaja kümnenda ning Welco kaheksanda viigipunkti. Harju püsib 23 vooru järel tänavu endiselt kaotuseta, kuid viigiga katkes nende kolm mängu kestnud võiduseeria liigas. Welco jäi aga kolmandat mängu järjest võiduta, üheksast võimalikust punktist on saadud vaid üks.

Tallinna FCI Levadia U21 – JK Tallinna Kalev U21

Esiliiga 23. voor lõpes pühapäeval algusega kell 12.30 Maarjamäe staadionil toimunud kohtumisega Tallinna FCI Levadia ja JK Tallinna Kalevi duubelmeeskondade vahel. Külalised läksid kohtumist poolaja keskel juhtima, kui 28. minutil oli täpne Joosep Põder. Teise poolaja alguses suurendas eduseisu Romet Nigula, kes lõi Tallinna Kalevi särgis oma esimese värava. Mängu lõppseisu vormistas 64. minutil Põder, kes lõi oma mängu teise ning Kalevi kolmanda värava. Kalevlased said tulemusega 3:0 hooaja viienda võidu, neist kolm on tulnud viimase viie mängu jooksul. Levadia U21 pidi leppima hooaja kümnenda kaotusega, nad on viimase seitsme mänguga saanud vaid viis punkti.

Esiliiga tabeliseis muutus 23. vooru järel esiotsas põnevamaks, sest kahe esimese vahe on nädalavahetuse järel kolm punkti. Harju on 49 punktiga endiselt tabeliliider, Viimsi on 46 punktiga teine ja Flora U21 43 punktiga kolmas. Neljandat ja viiendat kohta jagavad 38 silmaga Welco ning Tallinn ning kuues on 31 punktiga Levadia U21. Seitsmendal real on kaheksapunktise vahega Elva, kaheksas on 21 punktiga Kalev U21 ning üheksas 16 punkti kogunud Paide U21. Nädalavahetusel punktilisa saanud Tabasalu on 12 punktiga viimasel real.

Harju JK Laagri ja Tartu JK Welco seekordne kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee