28

08.2023

11:02

VIDEO | FC Tallinn sai Esiliigas oma senise hooaja suurima võidu

Nädalavahetusel mängitud Esiliiga 25. vooru kohtumistes teenis oma hooaja suurima võidu FC Tallinn, tabeliliider FC Nõmme United leppis viigiga. Võidud noppisid veel Tallinna FC Flora U21, Viimsi JK ja Tallinna FCI Levadia U21.

Laupäeval, 26. augustil mängiti liigas neli kohtumist. Vooru avamängus mängis tabeliliider FC Nõmme United koduväljakul maha 2:1 edu, lastes Tallinna JK Legionil kuuendal üleminutil viigistada kohtumine 2:2. Männiku staadionil toimunud mängus haaras edu esmalt Legion, minnes 15. minutil Leonid Arhipovi tabamusest juhtima. Teine poolaeg kulges dramaatilisemalt, mille tulemusel pidid mõlemad meeskonnad lõpetama kohtumise kümnekesi. Esmalt jäi United vähemusse, kui teise kollase kaardi tõttu pidi platsilt lahkuma Aleksandr Alteberg. Kodumeeskonda see ei heidutanud, sest neli minutit hiljem viigistas Egert Õunapuu kohtumise 1:1. Vaid kaks minutit hiljem jäi platsil vähemusse Legion – 60. minutil teenis teise kollase kaardi Andrei Borissov. United sai oma eduvärava kätte 80. minutil Paul-Kevin Chani tabamusest. Kui tundus juba, et mäng on tehtud, oli Ivan Sorokinil üks vastus varuks, viigistades kuuendal üleminutil nurgalöögijärgsest olukorrast seisu 2:2. Liider Nõmme United on 25 mängu järel teeninud tabelisse 61 punkti, edestades lähimat jälitajat Tallinna FC Flora U21-te 10 silmaga. Legion on sama arv mängudega kogunud 16 punkti, mis paigutab nad eelviimasele kohale.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Vähemuses lõpetanud Tallinna FC Flora U21 võttis koduväljakul kinda 2:0 võidu FC Elva üle. Alles reedel Premium liigas debüütvärava vormistanud Tony Varjund sillutas 10. minutil tee Flora duubelmeeskonna võidule. Avapoolaja lõpus teenis punase kaardi Henrik Pürg, jättes võõrustava meeskonna väljakul vähemusse. Hoolimata sellest, et Elva mängis teisel poolajal enamuses, ei suudetud Flora U21 kaitseliini lahti muukida. Kohtumise lõpliku saatuse otsustas vahetusest mängu sekkunud Ott Oskar Valdaru, kes vormistas kuuendal üleminutil Flora duubli 2:0 võidu. Flora U21 jätkab tabelis teisel positsioonil, Elva paikneb 27 punktiga seitsmendal kohal.

Viimsi JK jõudis koduväljakul võidulainele, kui tulemusega 1:0 oldi paremad Ida-Virumaa FC Alliance'i meeskonnast. Viimsi võidutabamuse eest kandis hoolt 82. minutil Aleksander Ojamets, kes Karl Erich Kaljuvere söödu realiseeris. Viimsi jätkab tabelis kolmandal positsioonil, jäädes FC Flora U21-st maha kolme punktiga. Alliance asub tabelis 9 silmaga viimasel positsioonil.

Päeva viimases kohtumises pani FC Tallinn koduväljakul püsti väravatesaju, alistades külla sõitnud Paide Linnameeskond U21 tulemusega 7:1. Kui avapoolaeg lõppes Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil Albert Taari ja Kirill Nesterovi tabamustest 2:0 kodumeeskonna kasuks, siis teisel poolajal läks lahti väravatepidu. 23 minuti jooksul sahistati Paide duubli võrku neljal korral, kui täpsed olid Vladislav Tšurilkin, Kirill Nesterov, Eduard Golovljov ja Nikita Savenkov. 84. minutil lõi Paide U21 eest ühe tagasi Sander Soo, millele neli minutit hiljem vastas 7:1 tabamusega Maksim Kalimullin. 38 punktiga asub FC Tallinn liigatabelis viiendal positsioonil, Paide Linnameeskond U21 paikneb 25 punktiga kaheksandal kohal.

Pühapäeval toimunud kohtumises alistas Tallinna FCI Levadia U21 JK Tabasalu tulemusega 1:0. Tabasalu Arenal toimunud kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta viigiga. Mängu ainsa värava ja ühtlasi Levadia U21 võidutabamuse vormistas 72. minutil Artur Sakarias. Kohtumise jooksul pääses Tabasalu löögini seitsmel korral, millest kolm tabasid raami, Levadia U21 saldoks jäi vastavalt 15 ja üheksa. Esiliiga tabelis on Levadia U21 kogunud 47 silma, mis paigutab nad neljandale positsioonile, tabeli kolmandast Viimsi JK-st jäädakse maha vaid ühe punktiga. Tabasalu asub 37 punktiga kuuendal kohal, jäädes tabeli viiendast FC Tallinnast maha silmaga.

Esiliiga 26. vooru kohtumised mängitakse 2., 3. ja 8. septembril.