02

03.2022

16:08

VIDEO | FCI Levadia alistas kindlalt liigasse tõusnud Tallinna Kalevi

Tiitlikaitsja FCI Levadia alustas 2022. aasta Premium liiga hooaega kindla 5:1 võiduga tänavu liigasse tõusnud JK Tallinna Kalevi vastu.

Hooaja esimese Premium liiga värava lõi Levadia kapten Brent Lepistu, kes sahistas võrku 20. minutil. Esimesel poolajal sai jala valgeks ka Zakaria Beglarishvili, kui pall 26. minutil ilusast kannaripsest väravas maandus.

Teisele poolajale naasis Levadia sarnases rütmis, kui 55. minutil tegi Ernest Agyiri mänguseisuks 3:0. Kalev suutis aga sellele vastata ning 71. minutil saatis kauni kauglöögi Levadia võrku 17-aastane Mark Mälksoo, kelle jaoks oli tegu Premium liiga debüüdiga. Mälksoost sai ühtlasi esimene Premium liiga mängija, kes tuli väljakule neljanda vahetusena – teadaolevalt on alanud Premium liiga hooaeg eriline, kuna tänavu on meeskondadel lubatud varasema kolme asemel teha viis vahetust.

Mängu lõpus suurendas Robert Kirss Levadia eduseisu ning valitseva meistri jaoks oli kirss tordil Frank Liivaku üleminutitel realiseeritud penalti, mis tegi mängu lõppseisuks 5:1.

Järgmises Premium liiga voorus kohtub Levadia võõrsil 5. märtsil kell 17.00 Pärnu JK Vaprusega ning Kalev läheb 6. märtsil kell 14.30 vastamisi Tallinna FC Floraga.