02

07.2021

09:21

VIDEO | FCI Levadia alistas sündmusterohkes kohtumises Tammeka

Premium liiga liider Tallinna FCI Levadia võõrustas neljapäeva õhtul A. Le Coq Arenal Tartu JK Tammeka meeskonda, kes alistati võimalusterohkes mängus 2:1.

Tammeka esimene ohtlik võimalus tekkis kaheksandal minutil, kui Igor Dudarevi karistuslöögi ligikaudu 20 meetrilt suutis tõrjuda Karl Andre Vallner.

Tartu meeskonna puurilukk Karl Johan Pechter tegi tõrje 16. minutil, kui Frank Liivaku löök oleks vastasel juhul maandunud tagumise posti juures. Järgnenud nurgalöögi järel läks Levadia siiski mängu juhtima, kui Zakaria Beglarishvili tsenderduse lõi peaga väravaks kaptenipaela kandev Brent Lepistu.

Levadia läks vaheajale kaheväravalises eduseisus. Lepistu väga hea pikk sööt leidis Ernest Agyiri ja kuigi Pechter suutis leegionäri soorituse tõrjuda, siis esimesena reageeris olukorrale Robert Kirss, kes lõi palli väravasse. Levadia eduseis püsis vaheajaks 2:0, sest veelkord tegi ühe suurepärase tõrje Vallner.

Maksim Podholjuzin kaotas 51. minutil ohtlikult palli, millele järgnes Tammeka kontrarünnak, kuid Tristan Koskori löök veeres väga napilt väravast mööda.

Vallner tegi veel mitu korralikku tõrjet, kuid Levadia oli lohakas – 86. minutil andis Beglarishvili söödu oma värava poole, kuid oma meeskonnakaaslast seal polnud. Keskkaitsja Luka Lukovič libises, puudutas küll palli, kuid võttis vea vääriliselt trahvikastis maha Koskori. Järgnes teine kollane kaart ehk punane kaart ning järgnenud penalti realiseeris Dudarev. Lukovič on Premium liigas väljakul käinud kahel korral ja pidanud mõlemal korral punase kaardi tõttu platsilt lahkuma.

Levadia on tabeli tipus 16 mängust teenitud 40 punktiga. FC Flora on neist nelja punkti kaugusel, kuid valitseval meistril on kaks mängu varuks. Tartu Tammeka on väljakul käinud vaid 13 korral ning üheksa punkti annavad tabelis hetkel üheksanda koha. Viimasest kümnest Premium liiga mängust on Tammeka saanud vaid kaks punkti.