21

05.2024

23:49

VIDEO | Flora alistas lõpuminutite väravast Kuressaare

Täna algas A. Le Coq Premium liiga 12. voor. Tallinna FC Flora sai Sergei Zenjovi hilise värava abil 1:0 võidu FC Kuressaare üle.

Kell 19.00 A. Le Coq Arenal alanud kohtumises haaras initsiatiivi kodumeeskond. Esimese ohtliku võimaluse autor oli Zenjov, kes testis kuuendal minutil karistusala tagant Kaur Kivilat. Kuressaare väravavaht oli valvel ning tõrjus palli nurgalöögiks. Minut hiljem pääses Zenjov uuesti löögile ning rikošeti võtnud üritus lõppes taas Kivila tõrjega. 15. minutil jäi Floral natuke puudu, et mängu juhtima asuda. Kristo Hussari tsenderdus paremalt äärelt leidis saarlaste karistusalast Tony Varjundi, kes suunas palli peaga napilt posti kõrvalt mööda. 21. minutil proovis karistusala tagant skoori avada Nikita Mihhailov, kuid tema löök raksatas posti. Esimese poolaja teises pooles hakkasid võimalused tekkima ka külalistel. Neist ohtlikuim oli 34. minuti nurgalöök, kui Mattias Männilaan saatis Siim Aeru tsenderduse latti. Kolm minutit hiljem oli võimalus taas Floral, kui valitseva Eesti meistri esiründaja Mark Anders Lepik mängis üle Karl Orreni, kuid duellis Kivilaga jäi peale Kuressaare puurivaht. Veel omakorda minut hiljem oli võimalus Zenjovil, kuid taas jäi Flora meestel realiseerimisest vajaka, saates palli uuesti vastu Kivilat. Suuresti tänu Florast Kuressaares laenul olevale väravavahile läksid meeskonnad vaheajale väravateta viigiseisul.

Teisel poolajal jätkus rohevalgete surve ning taas jõuti korduvalt Kuressaare karistusalasse. Vaatamata sellele jõudsid saarlased lakkamatult Flora meeste löögiüritusi blokeerima. 74. minutil leidis Marco Lukka tsenderdus tagumisest tsoonist üles Zenjovi, kuid kogenud ründaja pealöök viiekasti joonelt ebaõnnestus ning läks raamist mööda. Seejärel tekkis võimalus Kuressaarel, kui parema ääre kombinatsiooni tulemusena leiti karistusalas valveta jäänud Andero Kivi. Tema löök oli aga suunatud liiga keskele, mistõttu Kristen Lapa püüdis selle ürituse. 85. minutil oli Kuressaare nurgalöögist taas ohtlik Männilaan, kes seekord suunas palli Flora värava katusele. Mängu saatus otsustati lõpuminutitel, kui 88. minutil andis Lukka Zenjovile identse söödu varasema olukorraga. Seekord edestas ründaja õhuduellis Karl Rudolf Õigust ning suunas palli Kivilast mööda Kuressaare väravasse.

Raske 1:0 võiduga sai Flora tabelisse hooaja seitsmendad kolm punkti. 15–kordne Eesti meister on 14 mänguga kogunud 25 punkti ning tõusis hetkeseisuga Nõmme Kaljust mööda kolmandale kohale. Kuressaare on 12 kohtumise järel saanud mängude arvuga võrdselt punkte ning hoiab praegu kuuendat kohta.

Mängu tipphetked:

FC Kuressaare väravavaht Kaur Kivila intervjuu:

Tallinna FC Flora kapten Kristo Hussari intervjuu:

Sergei Zenjov (pildil) kindlustas Tallinna FC Florale 1:0 võidu FC Kuressaare üle. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee