06

05.2021

09:36

VIDEO | Flora alistas põnevuslahingus Nõmme Kalju

Premium liiga nädalasisese vooru keskses kohtumises olid vastamisi Nõmme Kalju FC ja Tallinna FC Flora, kui vähemusse jäänud Kalju suutis välja tulla kaotusseisust, kuid jäi lõpuks siiski rivaalile alla 1:2

Kaljul oli juba esimese viie minuti jooksul kaks head võimalust juhtima minna, kuid löögid väravavõrku ei jõudnud.

Hoopis Flora nõelas 36. minutil. Kaljul ei õnnestunud palli korralikult puhtaks lüüa ning järgnenud olukorras söötis Markus Poom palli Henrik Ojamaale, kes omakorda viis mänguvahendi Sergei Zenjovini. Üle pika aja taas Eestis mängiv Zenjov suutis üsna terava nurga alt palli vasaku jalaga Kalju värava tagumisse nurka lüüa.

73. minutil lõppes mäng Amir Natkho jaoks, kes teenis teise kollase kaardi. Kuid Kalju ei andnud alla ja juba 76. minutil oli seis 1:1 viigis, kui penalti realiseeris Aleksandr Volkov.

Flora võiduvärav sündis 85. minutil küljesisseviskest, mille järel pööras osavalt Sten Reinkort end värava suunas ja toimetas palli Rauno Allikuni, kes lükkas palli väravasse.

Tabeli tipus on Paide Linnameeskond ja FCI Levadia vastavalt 23 ja 22 punktiga. Flora ja Narva Trans on teeninud võrdselt 14 punkti. Esikuuikusse mahuvad veel Nõmme Kalju ja TJK Legion vastavalt 12 ja 11 punktiga. Esikuuikus asuvad meeskonnad on pidanud üheksa kohtumist, välja arvatud Flora, kes on platsil käinud kuuel korral. JK Tammeka on seitsmest mängust teenitud seitsme punktiga seitsmes. Tabeli alumises kolmikus on Viljandi Tulevik, FC Kuressaare ja Pärnu Vaprus. Kui Viljandil on üheksast mängust kirjas viis punkti, siis Kuressaarel sama mängu arvu juures neli. Vaprusel on samuti neli punkti, kuid Pärnu meeskond on väljakul käinud kuuel korral.