01

06.2024

23:17

VIDEO | Flora alistas tänavu esimest korda Paide, Levadia võitis Kuressaaret ja teenis hooaja 12. võidu

A. Le Coq Premium liiga jätkus täna, 1. juunil, kui Tallinna FC Flora alistas 2:0 Paide Linnameeskonna ja Tallinna FCI Levadia võitis 2:0 FC Kuressaaret.

Kell 14.30 A. Le Coq Arenal alanud kohtumist läks 15. minutil juhtima 15–kordne Eesti meister, kui Vladislav Kreida tugev kauglöök maandus Ebrima Jarju väravavõrgus. 19. minutil proovis kaugelt õnne ka Nikita Mihhailov, kuid tema löök lendas üle värava. 31. minutil oli lähedal Paide viigivärav, kui Abdul Razak Yusif saatis Robi Saarma paremalt äärelt tulnud karistuslöögi latti. 32. minutil suurendas Mark Anders Lepik peaga Nikita Mihhailovi nurgalöögist Flora eduseisu kaheväravaliseks.

58. minutil jäi Paidel taas napilt väravast puudu, kui Dimitri Jepihhini kauglöök tabas uuesti Flora värava latti. 61. minut oli omakorda võimalus kodumeeskonnal, kui Tony Varjundi vasaku jala löök Paide karistusalast läks tagumise posti kõrvalt mööda. 75. minutil oli Lepik lähedal oma mängu teisele väravale, kuid seekord tegi Jarju tõrje.

2:0 tulemusega sai Flora hooaja esimese võidu Paide üle. Florale oli tegu kolmanda järjestikuse ning hooaja üheksanda võiduga, Paide pidi kõikide sarjade peale vastu võtma neljanda järjestikuse ning kogu liigahooaja seitsmenda kaotuse. Praeguse seisuga tõusis Flora 31 punktiga teisele kohale, Paide jätkab 25 punktiga nejandal real.

Mängu tipphetked:

Tarmo Kinki intervjuu:

Norbert Hurda intervjuu:

Kell 19.00 mängiti A. Le Coq Arenal ka päeva teine Premium liiga kohtumine. Võõrustajameeskond Tallinna FCI Levadia läks kohtumist juba teisel minutil juhtima, kui Mihkel Ainsalu läbisööt värava ette leidis tagapostist Ioan Yakovlevi, kes suunas palli paarilt meetrilt tühja väravasse. Üheksandal minutil tekitas ohtu Ainsalu karistuslöök, mis nõudis Kaur Kivilalt tõrjet. 11. minutil proovis karistusala tagant jalga Richie Ephraim Musaba, kuid tema löök läks veidi väravast mööda. 23. minutil oli olukorra keskpunktis taas Musaba, kes proovis peale lüüa värava ees lahtist palli, kuid Kivila viskus sellele õigel ajal ette. Kolmveerandtunni teises pooles oli mõlemal meeskonnal poolmomente ja lubavaid olukordi, kuid vaheajale mindi Levadia 1:0 eduseisus.

Teine poolaeg jätkus sarnaselt esimesele Levadia kontrolli all. Esimesed võimalused tekkisid Robert Kirsil, kuid mõlemal korral tegi Kivila tõrjed. 59. minutil lõi karistusala tagant peale Til Mavretic, kuid taas tegi Kivila tõrjetööd. 60. minutil päästis Kivila Kuressaare kaheväravalisest kaotusseisust, kui ta pidi sirutama Joao Pedro tagumise posti suunas keerutatud löögini. 65. minutil proovis Joao Pedro eemalt Kivilat üle mängida, kuid taas jäi peale Kuressaare väravavaht. 72. minutil sai Levadia oma teise värava siiski kätte, kui Joao Pedro nurgalöögi suunas peaga väravasse Mark Oliver Roosnupp. 81. minutil oli Roosnupp lähedal oma mängu teisele väravale, kui tema löök karistusala tagant võttis Sander Alex Liidu jalast kerge rikošeti, kuid taas pani Kivila alumise nurga suunas teel olnud pallile käe ette.

2:0 tulemusega sai Levadia hooaja 12. võidu ning Kuressaare seitsmenda kaotuse. Liigatabelis on Levadia 39 punktiga jätkuvalt liider ning vahe lähima jälitaja Floraga on kaheksa punkti. Kuressaare jätkab 13 punktiga kaheksandal real.