23

08.2024

22:28

VIDEO | Flora alistas Zenjovi väravast Vapruse

A. Le Coq Premium liigas algas täna õhtul, 23. augustil kell 19.30 25. mänguvoor. Tallinna FC Flora alistas Pärnu Rannastaadionil Sergei Zenjovi väravast 1:0 Pärnu JK Vapruse.

Mängu esimene ohtlik olukord tuli kodumeeskonnalt, kui Enrico Veensalu seitsmenda minuti löök karistusala tagant lendas napilt posti kõrvalt mööda. Kaks minutit hiljem tuli madal kauglöök Kristo Hussari jalast, mille vastu pidi Ott Nõmm tõrjetööd tegema. 12. minutil oli lubav standardolukord kodumeeskonnal, kui Veensalu madal tsenderdus paremalt äärelt jäi Henri Väljale veidi selja taha, mistõttu maandus Vapruse keskväljamehe pehme löök Evert Grünvaldi süles.

Poolaja keskel oli Vaprusel taas üks ohtlik standardolukord, kui Uku Kõrre pealöök maandus Veensalu nurgalöögi järel napilt Flora värava kõrval. Järgnenud nurgalöögist pääses peaga löögile Kevin Aloe, kuid tema ürituse klaaris Erko Jonne Tõugjas. 35. minutil oli võimalus taas tallinlastel, kui Mark Anders Lepiku löök karistusala tagant lendas veidi üle värava. Kolm minutit hiljem oli märkimisväärne standardolukord ka Florsl, kui Vladislav Kreida tsenderdus vasaku küljejoone lähedalt leidis tagapostist Sergei Zenjovi, kes suunas palli peaga Ott Nõmmele sülle. Avapoolaega teravamalt alustanud Vaprus ei jõudnud sihile, kuid ka Flora ei leidnud esimese 45 minutiga juhtväravat, mistõtti läksid meeskonnad vaheajale 0:0 viigiseisul.

Teise poolaja esimesel minutil proovis Veensalu karistusala paremast nurgast taas Flora väravalukku avada, kuid tema üritus lendas väravast mööda. Flora läks 48. minutil kohtumist juhtima, kui Zenjov noppis külaliste kõrge pressingu viljad ja lõi Tony Varjundi söödust palli täpse vasaku jala löögiga väravasse. Kolm minutit hiljem oli lähedal Flora teine värav, kui Lepik sai Nikita Mihhailovilt läbisöödu ja otsis tagumist posti, kuid Nõmm sai madalale löögile käe vahele. Järgmises olukorras maandus pall Zenjovi peast Nõmme süles.

58. minutil sekkus Nõmm taas, kui püüdis Alliku löögi karistusala vasakult poolelt. 60. minutil oli Vaprusel järjekordne ohtlik nurgalöök, mille tulemusena pääses Aloe uuesti löögile, kuid seekord suunas ta palli väravast mööda. 78. minutil oli võimalus vahetusest sekkunud Rauno Sappinenil, kuid tema löök Vapruse karistusalast maandus pärnakate värava taga. 90. minutil pääses Kristjan Kask Flora karistusala joonelt löögile, kuid Kreida blokeeris Vapruse keskväljamehe ürituse.

Flora sai tulemusega 1:0 kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. võidu, Vaprus pidi leppima kolmanda järjestikuse ning hooaja 13. kaotusega. Flora on 45 punktiga kolmandal kohal, mängu vähem pidanud Paide Linnameeskond jääb maha nelja punktiga ning samuti mängu vähem pidanud Nõmme Kalju FC edestab valitsevat meistrit nelja punktiga. Vaprus on 24 punktiga seitsmes, mängu vähem pidanud Kuressaare on samade punktidega kaheksas ja kaks mängu vähem pidanud Trans on punkti võrra pärnakatest ees.

Mängu tipphetked:

Taavi Viigi intervjuu:

Igor Prinsi intervjuu:

Telemängu parimaks valitud Vladislav Kreida intervjuu:

Pildil kohtumise võiduvärava autor Sergei Zenjov. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee