22

08.2023

11:25

VIDEO | Flora duubelmeeskond korraldas kodus väravatepeo

Esiliiga 24. vooru suurimad võidud teenisid Tallinna FC Flora U21 ja tabeliliider Nõmme United FC, võidukalt lahkusid väljakult veel Tallinna FCI Levadia U21 ja Paide Linnameeskond U21. Väravateta viigiga leppisid FC Elva ja Tallinna JK Legion.

Mänguvooru avakohtumises alistas Tallinna FCI Levadia U21 dramaatilise lõpuga mängus võõrsil Ida-Virumaa FC Alliance´ i tulemusega 2:1. Kiviõli Arenal toimunud kohtumises haaras Levadia U21 edu 22. minutil Artur Sakariase penaltist. Vaid kaks minutit hiljem viigistas Alliance seisu, kui täpne oli Raivo Saar. 60. minutil jäi Alliance Paulo Vitor Roberto Silva De Oliveira teise kollase kaardi tõttu vähemusse. Kohtumise 2:1 võiduvärav leidis aset mängu viiendal üleminutil, kui Maximilian Skvortsov realiseeris teenitud penalti. Levadia duubel asub 44 punktiga neljandal kohal. Alliance jätkab tabeli viimasel positsioonil, olles 24 mänguga teeninud 9 punkti.

Tabeliliider FC Nõmme United oli koduväljakul tulemusega 5:0 kindlalt üle FC Tallinnast. Kaks väravat lõid mängus Jevgeni Demidov ja Henri Leoke. Kohtumise avapoolaeg lõppes Männiku staadionil väravateta viigiga. Teisele poolajale naastes oli United kohe terav, kui 49. minutil viis Jevgeni Demidov kodumeeskonna juhtima. Vähem kui kümme minutit hiljem kandis 2:0 eduseisu eest hoolt Aleksandr Altberg. Samal ajal jäi United platsil ka vähemusse, kui punase kaardi teenis Aleksander Švedovski. See aga kodumeeskonda ei pidurdanud: 14 minuti jooksul saadeti vastaste võrku veel kolm vastuseta tabamust: 72. minutil oli täpne Jevgeni Demidov, 86. ja 87. minutil vormistas tabamused enda nimele Henri Leoke. United jätkab tabeliliidrina, olles 24 mängu järel kogunud 60 punkti. FC Tallinn on sama arv mängudega saanud 35 punkti, mis positsioneerib nad kuuendale kohale.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

FC Elva ja Tallinna JK Legion leppisid Elva linnastaadionil väravateta viigiga. Kuigi Elva valdas kohtumise jooksul rohkem palli – 63%, jõuti väravalöögini vaid kolmel korral, millest kaks tabasid raami. Legion omakorda pääses löögile neljal korral, millest raami tabati korra. Elva on 24 vooru järel teeninud tabelisse 27 punkti, mis annab neile seitsmenda koha. Legion on sama arv mängudega kogunud 15 punkti ning positsioneerib eelviimasel real.

Paide Linnameeskond U21 teenis võõrsil võidu, kui avapoolaja väravast alistati Viimsi JK 1:0. Kohtumise ainsa tabamuse sepistas Siim Aer, kes Marten Henrik Kelemendi söödu järel mängis üle vastaste väravavahi. Kuigi Paide U21 jäi 77. minutil väljakul vähemusse, ei õnnestunud Viimsil järelejäänud aja jooksul Paide U21 kaitseliini lahti muukida. Esiliiga tabelis paikneb Viimsi 45 silmaga kolmandal kohal, Paide U21 asub kaheksandal positsioonil, olles kogunud 25 punkti.

Esiliiga voorule pani punkti väravaterohke kohtumine, kus Tallinna FC Flora U21 alistas koduväljakul JK Tabasalu tulemusega 7:3. Lilleküla harjutusväljakul toimunud mängu avapoolaeg lepiti Oscar Pihela ja Joosep Põdra tabamustest 1:1 viiki. Ka teist poolaega alustas Tabasalu teravamalt, haarates 3:1 edu. Kaua seda nautida ei saadud, sest kolme minuti pärast algas Flora U21 tagasitulek. Tony Varjund lõi lühikese ajaga tagasi kaks väravat, viigistades seisu 3:3. Hea hoo sisse saanud Flora U21 meeskonna edu kasvatas veel kahe tabamusega Bruno Vain, ühe värava said kirja Roland Lukas ja Anton Volossatov. Flora U21 asub tabelis 48 silmaga teisel kohal, edestades tabeli kolmandat, Viimsi JK kolme punktiga. Tabasalu paikneb 37 silmaga viiendal kohal.

Esiliiga 25. vooru kohtumised mängitakse 26. ja 27. augustil.