08

06.2023

10:35

VIDEO | Flora ja Paide jagasid võrdsete mängus viigipunktid

Premium liiga 16. vooru nädalasiseses kohtumistes võtsid võidud Tallinna FCI Levadia, Nõmme Kalju FC, JK Narva Trans ja Tartu JK Tammeka, viigipunktid jagasid tabeliliider FC Flora ja Paide Linnameeskond.

Teisipäeval, 6. juunil peetud Premium liiga 16. vooru avakohtumises alistas Tallinna FCI Levadia võõrsil teise poolaja iluväravatest FC Kuressaare 2:0. Levadia viis 76. minutil juhtima Rasmus Peetson, kes Bourama Fomba söödu järel pääses mitukümmend meetrit jooksma, lõpetades soorituse 1:0 külalismeeskonna väravavahi Magnus Karofeldi selja taha. Seitse minutit hiljem andis Ernest Agyiri vastaste karistusalast pika palli Ioan Yakovlevile, kes pika jooksu järel tegi paar suunamuudatust ning lahendas olukorra resultatiivselt 2:0. Hooaja 11. võidu teeninud FCI Levadia asub tabelis 37 punktiga 2. kohal. FC Kuressaare asub tabelis 18 punktiga 6. kohal.

Vaata FC Kuressaare - Tallinna FCI Levadia kohtumise tipphetki:

Nõmme Kalju FC kolis oma ajutise koduväljaku TNTK staadionile, kus alistati suvepealinnast külla sõitnud Pärnu JK Vaprus 1:0. Kohtumise alguses mängis Vapruse väravavaht ohtlikult, misjärel määrati penaltilöök Kalju kasuks. Karistuslööki asus lööma Olivier Rommens. Kuigi pärnakate puurilukk Nõmm heitis väravas õiges suunas, jäi Rommensi pall tema jaoks püüdmatuks. Belglase jaoks oli tegemist liiga esimese väravaga. Mängu üha rohkem sisse saanud Vaprus asus otsima küll viigiväravat, ent Kalju kaitseliin jäi sel korral murdmata. Võidu toel tõusis Kalju viiendale kohale, jäädes Vaprusest maha vaid kahe silmaga.

Vaata Nõmme Kalju FC - Pärnu JK Vaprus kohtumise tipphetki:

Kolmapäeval mängiti kolm kohtumist. Möödunud laupäeval kolmanda Evald Tipneri karika pea kohale tõstnud JK Narva Trans alistas võõrsil JK Tallinna Kalevi seisuga 1:0 . Kohtumise ainus tabamus leidis aset avapoolaja esimesel lisaminutil. Kalevi väravavahi Oskari Forsmani tõrjele oli esimesena jaol Tristian Koskor lahendades olukorra narvakate kasuks 1:0. Trans jätkab 16 punktiga 8. tabelireal, Kalev 24 punktiga 3. kohal.

Vaata JK Tallinna Kalev - JK Narva Trans kohtumise tipphetki:

Tartu JK Tammeka teenis hooaja kolmanda võidu kui koduväljakul oldi tulemusega 2:0 paremad Harju JK Laagrist. Tammeka asus kohtumist juhtima ligi tunniajalise mängu järel, kui Sander Puri tsenderdus leidis oskuslikult Kevin Mätase, kes tagapostis peaga palli väravasse toimetas. Minut enne kohtumise normaalaja lõppu oli Mätas taas tegudel, vormistades Patrick Genro Veelma läbisöödust seisu 2:0. Tammeka on 15 mängu järel teeninud 16 punkti, mis annab tabelis 9. koha.

Vooru viimases kohtumises mängisid väravateta viiki tabeliliider Tallinna FC Flora ja Paide Linnameeskond. Paide alustas isukalt, ent peagi surus Flora oma mängu peale ning oli domineerivam. Teisel poolajal kontrollis mängu rohkem Paide. Siiski jäid kohtumises väravad löömata ning tulemuseks 0:0 viik. Mängu kolmandal lisaminutil jäid florakad väljakul Michael Lianderi kollaste kaartide tõttu vähemusse. Tabeliliider Flora on 16 vooru järel kogunud 39 punkti, Paide on 16 punktiga 7. kohal.

Vaata Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond kohtumise tipphetki:

Premium liiga 17. vooru kohtumised mängitakse laupäeval, 10. juunil ja pühapäeval, 11. juunil.