04

06.2024

20:28

VIDEO | Flora naiskond kasvatas lähima jälitaja ees edu viiepunktiliseks

Täna, 4. juunil mängiti Lilleküla harjutusväljakul viimane naiste Meistriliiga 7. vooru kohtumine, kus Tallinna FC Flora teenis lähima jälitaja Saku Sportingu üle 2:0 võidu ning käristas nendevahelise vahe viiele punktile.

Kohtumise esimesel poolajal püsis palli ja mängu üle kontroll kordamööda mõlema naiskonna käes. Kui Sporting alustas domineerivama poolena, siis õige pea jäädi juba Flora surve alla. Pärast poolaja keskel tehtud joogipausi elavnes külalisnaiskond uuesti, samas pakuti ka Florale standardolukordadest ohtlikke momente. Kuigi võimalusi oli, ei suudetud neid ära kasutada ning nii läksid naiskonnad vaheajale väravateta viigiseisul.

Teisel poolajal lõi Flora kaks vastuseta väravat ning otsustas kohtumise lõpptulemuse. Esimese tabamuse vormistas Kristina Teern 60. minutil, kui tulemuseta jäänud karistuslöögist pall taas temani jõudis ning Teern selle kaugelt lati alla võrku saatis. Teisele väravale tegi paremalt äärelt hea eeltöö Egle-Eliise Kurg, kes nahkkera värava alla tsenderdas ning kust Getter Saar palli peaga väravasse suunas.

Teern rääkis pärast kohtumist Soccernet TV-le, et kuigi esimesel poolajal oli vastase karistusalasse jõudmisega raskusi, siis vaheajal naiskond märkimisväärseid muudatusi tegema ei pidanud. „Esimesel poolajal mängisime palliga, aga ei löönud olukordadest lihtsalt ära. Vaheajal vaatasime need üle, kus meil ruumi on, et võimalusi tekitada," rääkis Teern.

Sportingu kapten Kairi Himanen ütles, et kuigi naiskonnal tuli vastu võtta kaotus, liigutakse samm sammult oma eesmärkide suunas. „Kui palliga mängides kannatlikkuse kätte saame, et rohkem mängutempot kontrollida ja ründefaasis olukordi lõpuni mängida, siis oleme veel lähemal, et need punktid ära võtta,“ rääkis Himanen.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Seitsmenda mänguvooru järel paikneb Flora 19 punktiga tabeli esimesel positsioonil, Sporting on 14 silmaga tabelis teine. Kolmandale kohale jääb Tartu JK Tammeka, kes on kogunud 12 punkti.

Meistriliiga kolm 8. vooru kohtumist mängitakse juba sel reedel, 7. Juunil, kui omavahel on vastamisi JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka ja Viimsi JK ning Tallinna FC Ararat ja Saku Sporting.

Ka naiskondade viimane omavaheline kohtumine naiste karikavõistluste poolfinaalis lõppes Flora 2:0 paremusega. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee