26

11.2023

17:21

VIDEO | Flora naiskond pärjati kuuenda järjestikuse meistritiitliga

Täna, 26. novembril naiste Meistriliiga viimases voorus vastamisi läinud Tallinna FC Flora ja Saku Sporting leppisid 2:2 viigiga. Täiseduga lõpetamisest jäi Florat lahutama vaid kaks punkti, kuid siiski sai naiskond kuuendat korda tõsta pea kohale liiga meistrikarika.

Kohtumise avavärav sündis 35. minutil, kui Vlada Kubassova söödu järel pääses värava ees löögile Mari Liis Lillemäe. Vaheajale läksid naiskonnad seisul 1:1, kuna kaks minutit enne esimese poolaja lõppu skooris penaltipunktilt Merily Toom. Flora haaras eduseisu tagasi 49. minutil, kui nurgalöögi järgses olukorras näitas kauglöögist resultatiivsust kaptenipaela kandnud Lisette Tammik. 61. minutil vormistas kohtumise lõpptabamuse Toom, kes näitas taas täpsust 11 meetri karistusjoonelt.

Flora teenis 26 vooruga 25 võitu ning vaid ühe viigi, lõpetades hooaeg 76 silmaga. Sporting alistas hooajal vastased 17 korral, neljal korral lepiti viigiga ning kaotus võet vastu viies kohtumises – kogutud 55 punkti tagasid naiskonnale kindla teise koha.

Ka hoiavad mõlema klubi esindajad esikohti liiga parimate väravaküttide edetabelis, kui Flora mängija Kristina Teern on 30 tabamusega esimesel ning Sportingu mängija Katriin Saulus 23 väravaga teisel positsioonil.

Flora naiskond on naiste Meistriliigas võidutsenud aastatel 2018–2023.