31

08.2024

21:47

VIDEO | Flora teenis hooaja suurima võidu, Tammeka pööras kaotusseisu võiduks

Naiste Meistriliiga 16. voor pakkus sel nädalal palju põnevust ja rohkelt väravaid. Suurima võidu teenis tabeliliider Flora, samas said väärtuslikud punktid kirja Saku Sporting ja Viimsi JK, tihendades konkurentsi liigatabelis.

Tallinna FC Flora – Põlva FC Lootos

Tabeliliider Tallinna FC Flora ja punase laterna Põlva FC Lootose omavaheline kohtumine lõppes väravaterohkelt, kui Flora sahistas vastase võrku 12 vastuseta korral. Juba esimesel poolajal sai naiskond hea hoo sisse ning teenis kaheksaväravalise edu, millele teisel kolmveerandtunnil lisati neli tabamust. Mängu resultatiivseim oli Kristina Teern, kes sai kirja neli tabamust ning tõusis mängu järel liiga väravalööjate edetabelis esimesele positsioonile. Ühel korral skoorisid Karola Purgats, Liselle Palts, Egle-Eliise Kurg, Siret Räämet, Kelly Rosen, Mari Liis Lillemäe ja Lisette Tammik. Üks tabamus läks kirja Lootose omaväravast. Punktilisa järel kindlustab Flora enda kohta tabeli esimesel positsioonil – 16 mängu järel teenitud 46 punkti hoiavad lähima jälitaja alles 17 silma kaugusel. Lootos on jätkuvalt kaheksandal ehk viimasel real, kui 15 mänguga on kogutud kaks punkti.

Tallinna FC Ararat – Saku Sporting

Liigatabelis kolmandal real olev Saku Sporting tegi Tallinna FC Ararati vastu vigade paranduse ning alistas vastase tulemusega 3:0. Poolaja viimasel minutil saatis Grete Dauti tabamus naiskonnad 1:0 seisul vaheajale. Teise poolaja lõpuminutitel said värava kirja Viktoria Toding ja Katriin Saulus. Sporting jätkab võistlemist kolmandalt positsioonilt, kuid lähim jälitatav on neil nüüd vaid punkti kaugusel, seejuures on Sportingul nendega võrreldes üks mäng varuks. Ararat on endiselt 15 punktiga seitsmendal positsioonil – lähima jälitatavaga kasvas vahe viiele silmale.

Tartu JK Tammeka – JK Tabasalu

Tartu JK Tammeka seljatas kodumurul kaotusseisu ning alistas sel hooajal JK Tabasalu naiskonna esmakordselt – seda tulemusega 2:1. Anette Salei viis Tabasalu 20. minutil juhtima. Naiskonna eduseis kestis enam kui 50 minutit, sest Kirkeliis Lillemets suutis kohtumise viigistada alles 75. minutil. Viik kasvatas naiskonnas enesekindlust ning juba viie minuti pärast vormistas Marie Kiivit kohtumise lõpptabamuse, mis viis Tammeka naiskonna võidule. Kolm punkti kergitasid naiskonna liigatabelis neljandale kohale – Tammekal on kirjas 22 silma ning lähimad jälitajad jäävad vaid punkti ja kahega maha. Tabasalu on endiselt teisel positsioonil, kuid nüüd hiilib nende lähim konkurent vaid punkti kaugusel.

Vaata kohtumise tipphetki siit:

Viimsi JK – JK Tallinna Kalev

Kohta parandas ka Viimsi JK, kes oli koduväljakul 1:0 parem JK Tallinna Kalevist. Otsustav tabamus sündis teise poolaja alguses, kui 47. minutil sahistas väravavõrku Maite Fernandez De Casadevante Facchin. Viimsi on nüüd 16 mängu järel saanud tabelisse kirja 21 punkti, kuid rebimine lähimate konkurentidega on tihe – nii jääb neljas kui kuues naiskond neist vaid ühe silma kaugusele. Kalev pole mitu vooru järjest võidule kerkinud ning kaotus langetas nad neljandalt kohalt kuuendale.

*

Meistriliiga 17. voorus mängitakse kolm kohtumist laupäeval, 7. septembril, kui omavahel lähevad vastamisi Saku Sporting ja Põlva Lootos, Viimsi ja Tallinna Ararat ning Tallinna Kalev ja Tartu Tammeka. Tuleval nädalal naiste Meistrite liigas osalev Tallinna Flora pidas oma 17. vooru kohtumise ette, kus JK Tabasalu üle teeniti 2:0 võit.