29

10.2023

11:20

VIDEO | Flora tõusis tabelis liidriks, Kalju hammustas Levadiat

Premium liiga 33. vooru nädalavahetus tõi tabelisse uue liidri. Kalev korraldas võõrsil Tammeka vastu väravatesaju, Vaprus ja Harju Laagri mängisid väravateta viiki, Kuressaare lõpetas Narva Transi vastu pika võitudeta seeria, Flora tuli välja kaotusseisust ja alistas Paide Linnameeskonna ning Nõmme Kalju tõukas Levadia liidripositsioonilt.

Voor sai reedel, 27. oktoobril suureskoorilise avangu, kui JK Tallinna Kalev tuli võõrsil välja kaotusseisust Tartu JK Tammeka vastu ning võitis tulemusega 7:2. Kuigi Kalev asus Tamme staadionil 16. minutil Vadim Mihhailovi tabamusest juhtima, leiti end mängu 35. minutiks Ahmed Adebayo Basheri kahe tabamuse järel 1:2 tagaajaja rollist. Enne avapoolaja lõppu tõi 2:2 viigiseisu Mihhailov. Mängu tõi pöörde Tanel Tammiku teine kollane kaart, mis jättis kodumeeskonna platsil vähemusse. Seda ära kasutanud Kalev lõi esmalt 3:2 eduvärava 57. minutil, kui täpne oli Aleksandr Šapovalov. Edasist mängukäiku domineeris juba võõrustav meeskond: 81. minutist toimetas väravavõrku kaks palli Foday Trawally, ühe tabamuse lisas nii Tristan Toomas Teeväli kui Hugo Palutaja. Tammeka ja Kalevi omavaheliste mängude saldo kujunes käesoleval hooajal järgmiseks: aprillis kallutas Kalev võõrsil tulemusega 2:1 mängu enda kasuks, järgnevas kahes kohtumises, mis leidsid aset mais ja augustis, jagati tulemusega 1:1 viigipunkt ning viimases kohtumises võttis Kalev suureskoorilise 7:2 võidu. 33 vooruga on Tammeka kogunud tabelisse 22 punkti, mis annab neile üheksanda koha, lähimat jälitajat Harju JK Laagrit edestatakse kahe silmaga. Kalev on sama arv mängude järel tabelis 46 punktiga neljandal kohal.

Vaata kohtumise tipphetki:

Pärnu JK Vaprus jäi koduväljakul hätta Harju JK Laagri alistamisega, tasuks 0:0 viik. Avapoolaeg kulges Pärnu Rannastaadionil kahe meeskonna jaoks sündmustevaeselt. Kõige parem võimalus avanes poolaja lõpus Taaniel Ustal, kel tekkis karistusala joonelt löögivõimalus, ent sooritusele sai Vapruse puurilukk Ott Nõmm näpud vahele. Hea võimaluse tekitas ka Enrico Veensalu kauglöök, mille Ivan Baturins lati alt ära korjas. Teine poolaeg kulges samas rütmis, kus omad võimalused jätsid mõlemad meeskonnad kasutamata – tasuks tasavägises kohtumises 0:0 viik. Omavahelistes kohtumistes kirjutaks kaks võitu enda nimele Vaprus, ühe Harju ning viimane lepiti viigiga. 44 kogutud punktiga paigutub Vaprus hetkel tabelis kuuendale positsioonile. Harju otsib jätkuvalt pääsu tabeli viimaselt realt. Teenitud punktiga vähendati üheksandal kohal paikneva Tammekaga vahe kahepunktiliseks.

FC Kuressaare lõpetas kaheksa mängu pikkuseks veninud võiduta seeria, kui koduväljakul oldi 1:0 paremad JK Narva Transist. Avapoolajal jagus ohtlikke olukordi mõlemale poolele – Transi moment leidis aset 30. minutil, kui Tristan Koskori löögile sai vahele puurilukk Magnus Karofeld. Kuressaare poolt tekitas terava momendi Märten Pajunurm, kelle tabamus lendas väravaposti. Teisele poolajale tuli teravamalt Kuressaare. 55. minutil pääses ohtlikult löögile taaskord Pajunurm, ent seekord raksatas väravaraam. Kümmekond minutit hiljem kandus hea võimalus Transile, ent Aleksandr Nikolajevi sooritusele jäi ette Pajunurm. Mängu tõi muutuse 72. minutil Kuressaare kasuks määratud 11 meetri karistuslöök, kust Pajunurm lõi kohtumise võidutabamuse. Käesoleval hooajal on Pajunurm löönud viiest väravast neli just penaltist. Kohtumise lõpetas Trans väljakul vähemuses, kui normaalaja esimesel lisaminutil teenis Nikolajev punase. Võidu tulemusel vähendas Kuressaare vahet seitsmendal real paikneva Transiga kahepunktiliseks.

Tallinna FC Flora tuli Sportland Arenal välja 0:1 kaotusseisust, alistades lõpuvile kõlades Paide Linnameeskonna 2:1. Flora pikendas selle tulemusega liigas võiduseeria kuue mänguni. Võidu toel ja FCI Levadia kaotuse järel Nõmme Kalju FC vastu tõusti tabelis liidripositsioonile. Kodumeeskond jäi tagaajaja rolli juba mängu 10. minutil, kui Bubacarr Tambedou realiseeris kiirrünnaku 1:0. Floral kulus seejärel 55 minutit, et tüürida kohtumine viigisadamasse. 65. minutil leidis Sergei Zenjov kannasööduga Konstantin Vassiljevi, kes kauglöögiga seisu viigistas. 80. minutil lõi florakate võiduvärava Mark Andes Lepik, kes Vassiljevi nurgalöögist mänguvahendi väravasse suunas. Kuigi Paidele jagus mängu jooksul omajagu võimalusi, jäid need võimalused kasutamata. Tabeliliidriks tõusnud Flora edestab lähimat konkurenti Tallinna FCI Levadiat kolme punktiga.48 silmaga jätkab Paide kolmandal positsioonil, edestades lähimaid jälitajaid JK Tallinna Kalevit ja Nõmme Kalju FC-d vaid kahe silmaga.

Mänguvoor kulmineerus tõeliseks põnevusmänguks kujunenud duelliga Nõmme Kalju FC ja Tallinna FCI Levadia vahel. Kalju 4:3 võidu tulemusel loovutas FCI Levadia tabelis liidripositsiooni FC Florale, Kalju jätkab heitlust kolmanda koha eest. Avapoolaeg lepiti kahe meeskonna vahel 1:1 viigiga, kui täpsed olid Levadia poolt Mihkel Ainsalu ja Kalju poolelt Pavel Marin. Teine poolaeg tõi aga tõelise väravatesaju ja tulevärgi. Esmalt viis Levadia juhtima tänavu liigas 12 väravat löönud Guy Merlin Mollo Bessala. Kalju kallutas aga järgneva kahe tabamusega enda kasuks - 66. minutil lõi 2:2 viigivärava Yohan Mannone, kolm minutit hiljem suurendas edu Nikita Ivanov. Levadia võitlusvaim tõi 80. minutil Joan Pedro De Moura Siembarski penaltist viigiseisu, ent sellest neli minutit hiljem kandis Kalju võidutabamuse eest hoolt vahetusest mängu sekkunud Zyen Thy´fearious Jones.

Premium liiga 34. vooru mängud mängitakse 31. oktoobril ja 1. novembril.