03

06.2019

15:05

VIDEO │ Flora tunnistas Balti liigas kaotust, Pärnu viigistas

Nädalavahetusel pidasid Eesti klubid kohtumisi naiste Balti liigas, kui FC Flora jäi kodus alla Gintra-Universitetasele ja Pärnu viigistas võõrsil Kaunase Žalgirisega.

Lilleküla harjutusväljakul peetud kohtumises läks seni Balti liigas kaotusteta püsinud Tallinna FC Flora vastamisi samuti täisedu hoidva Gintra-Universitetasega, kellele tuli tunnistada 0:3 kaotust. Leedu meistrid läksid mängu juhtima juba teisel minutil, kui nurgalöögist tulnud pallini jõudis esimesena Gintra mängija. Külaliste eduseis suurenes 31. minutil, kui värav sündis karistusalas sooritatud vabalöögist ning lõppseis vormistati 81. minutil penaltist. Kõigi väravate autoriks oli Hanna Pilipenka. Gintra jätkab tabelis kindla liidrina, kui nelja kohtumisega on kogutud 12 punkti, Floral on kolme mänguga kirjas kuus punkti ja sellega hoitakse teist kohta.

Pärnu vastaseks oli samuti Leedu klubi, kui NFA Kaunase staadionil tehti 2:2 viik Žalgirisega. Pärnu jaoks algas kohtumine raskelt, sest juba teisel minutil jäädi kaotusseisu ning neli minutit hiljem oli mänguseis 2:0 Žalgirise kasuks. Pärnu tuli tagasi mängu teisel poolajal. Esmalt vähendas 54. minutil kaotusseisu Sandra Paulberg ning 68. minutil tõi tabloole viigiseisu Aljona Sasova. Mõlemad naiskonnad avasid viigiga oma punktiarve ning Žalgiris paikneb neljandal ja Pärnu viiendal kohal.