30

08.2024

22:07

VIDEO | Flora võitis Tallinna derbi ning jättis Levadia teist korda punktideta

A. Le Coq Premium liiga 26. voor algas põnevuskohtumisega, kui reedel, 30. augustil kell 19.30 kõlas A. Le Coq Arenal 102. Tallinna derbi avavile. Mängu võitis Tallinna FC Flora, kes alistas Tallinna FCI Levadia tulemusega 2:1.

Flora asus derbit varakult juhtima, kui Konstantin Vassiljevi sööt läks Michael Schjønning–Larseni jala alt läbi Sergei Zenjovini, kes lõi karistusala paremalt poolt palli tagumise posti kõrvale. 19. minutil tekkis Floral taas ohtlik olukord, kui vasakult äärelt alanud rünnaku tulemusena pääses löögile Vassiljev, aga Karl Andre Vallner tõrjus tema keskele suunatud löögi. Flora oli mängu esimesel veerandil selgelt parem meeskond ning tekitas 22. minutil taas suurepärase võimaluse eduseisu suurendamiseks, kui Danil Kuraksin leidis vasakult poolt sööduga karistusala keskele Zenjovi, aga Vallner vastas madalale löögile jalatõrjega.

Levadia esimene lubav hetk oli 24. minutil, kui Mark Oliver Roosnupp leidis sööduga Richie Musaba, kelle löök 15 meetrilt maandus napilt värava kõrval. Kolm minutit hiljem proovis Til Mavretic kaugelt jalga, aga Levadia poolkaitsja löök läks umbes poolteist meetrit väravast mööda. Poolaja lõpus sai Flora veel ühe võimaluse, kui Kuraksin leidis 43. minutil sööduga Rauno Sappineni, aga tema varbalöögile jõudis Vallner vastu ning Levadia väravavahi tõrje järel klaarisid kaitsjad lahtise palli. Avapoolajal rohkem võimalusi tekitanud Flora läks vaheajale 1:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses oli initsiatiiv rohkem Levadia käes, kuid ühtegi väga head väravavõimalust ei tekkinud. Mavretic lõi karistusala tagant taas peale, aga ka teisel poolajal ei tabanud sloveen palli piisavalt hästi. Esimene ohtlik moment tekkis hoopis Floral, kui Kristo Hussar suunas esitsoonist kannaga Vassiljevi nurgalööki, aga Vallner oli valvel ning tõrjus palli väravast eemale. 76. minutil tekkis Levadia kogu mängu parim võimalus, kui vahetusest sekkunud Ioan Yakovlev pääses läbisöödu järel silmitsi Evert Grünvaldiga, aga Flora väravavaht tegi suurepärase tõrje ning lõpuks klaaris Mihhail Kolobov palli väravajoonelt.

Kolm minutit hiljem lõi Tony Varjund Flora kahe väravaga juhtima, kui Vallner tõrjus Rauno Alliku madala tsenderduse ning lahtiseks jäänud pallil oli esimesena jaol florakate 17–aastane ründaja. 87. minutil tegi Flora mängu lõpu ise huvitavaks, kui Kolobov ebaõnnestus Yakovlevi tsenderduse klaarimisel ning suunas selle oma väravasse. 90. minutil proovis Yakovlev madala kauglöögiga mängu viigistada, kuid Grünvald oli valvel ja püüdis tema alumisse nurka teel olnud ürituse.

Flora sai tulemusega 2:1 hooaja teise võidu linnarivaali üle, millega kirjutati tabelisse 14. kolm punkti. Levadial tuli liigas 14–mängulise kaotuseta seeria järel vastu võtta hooaja teine kaotus. Mõlemal korral on jäädud punktideta Flora vastu. Levadia jätkab kaotusele vaatamata 64 punktiga tabeliliidrina, lähim jälitaja Kalju on kahe vähema mängu juures 15 punkti kaugusel. Flora on 48 punktiga kolmas ning jääb mängu vähem pidanud Kaljust ühe silma kaugusele.