12

08.2024

01:39

VIDEO | Harju alistas lähima konkurendi ning püsib tänavu endiselt kaotuseta

Esiliigas mängiti möödunud nädalavahetusel hooaja 22. voor. Harju JK Laagri võitis 3:1 Tallinna FC Flora duubelmeeskonda, Viimsi JK alistas 3:1 Tartu JK Welco, FC Elva oli 4:3 parem FC Tallinnast, Tallinna FCI Levadia U21 sai 2:1 jagu JK Tabasalust ning JK Tallinna Kalevi duubelmeeskond mängis 3:0 üle Paide Linnameeskonna duubelvõistkonna.

Tallinna FC Flora U21 – Harju JK Laagri

Laupäeval kell 12.30 Lilleküla harjutusväljakul alanud kohtumist läksid 17. minutil juhtima külalised, kui hooaja kuuendast tabamusest avas skoori Roland Lukas. Neli minutit hiljem viigistas Kristjan Kriis oma hooaja 15. liigaväravast mänguseisu. Meeskonnad läksid ka viigiseisul veerandtunnisele vaheajale. Teisel poolaja alguses jäi Flora duubel peatreenerita, kui Andris Altsaar sai 52. minutil ebasobilike sõnade kasutamiste eest punase kaardi. Harju suutis teisel poolajal eduseisu haarata, kui 59. minutil lõi liigahooaja kaheksanda värava Ander–Joosep Kose. 73. minutil oli ka täpne Harju suurim väravalööja Karel Eerme, kelle hooaja 18. tabamus tõi külalismeeskonnale 3:1 tulemusega hooaja 13. võidu. Harju pole 22. vooru järel tänavu endiselt ühtegi mängu kaotanud. Flora duubel jäi tänavu kuuendat korda punktideta.

Mängu tipphetked:

Tartu JK Welco – Viimsi JK

Laupäeval kell 15.00 läksid Holm Jalgpallipargis vastamisi Tartu JK Welco ja Viimsi JK. Külalised haarasid eduseisu 25. minutil, kui Viimsi avavärava lõi endine Welco mängumees Joonas Luts. Avapoolaja lõpu eel suurendas Gregor Lehtmets 42. minuti täpsest karistuslöögist Viimsi eduseisu. Teisel poolajal vähendas kodumeeskond kaotusseisu, kui 58. minutil lõi Andreas Kiivit oma esimese värava Welco särgis. Viimane sõna jäi siiski Viimsile, kui Gregor Lehtmets realiseeris 86. minutil väravavaht Karl–Romet Nõmme pika söödu, saades sellega kirja hooaja 20. liigavärava. Viimsi sai Tartust tulemusega 3:1 hooaja 12. kolm punkti, Welco pidi leppima teise järjestikuse ning hooaja viienda kaotusega.

FC Tallinn – FC Elva

Mänguvooru väravaterohkeim kohtumine toimus laupäeval Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil, kus kohtusid algusega kell 16.00 FC Tallinn ja FC Elva. Võõrustajad juhtisid kohtumist 21. minutiks kahe väravaga, kui esmalt avas 12. minutil skoori Kirill Nesterov ning seejärel suurendas Tallinna eduseisu Vladislav Tšurilkin. Minut hiljem vähendas Elva kaotusseisu Jasper Reilson ning 36. minutil viigistas Kristo Põldsaare täpne karistuslöök mänguseisu. Mõnekümne sekundi pärast taastasid pealinlased eduseisu, kui Nesterov sai kirja hooaja 14. värava. Tallinna eduseis püsis mängu lõpuminutiteni minimaalsena, kuni Elva mängu enda kasuks pööras. 84. minutil viigistas Henri Härm nurgalöögist mänguseisu ning viis minutit hiljem võitis Devid Lehteri täpne penalti Elva tulemusega 4:3 rasked kolm punkti. See oli lõunaeestlaste teine järjestikune ning hooaja viies liigavõit, Tallinn pidi vastu võtma teise järjestikuse ning hooaja kuuenda kaotuse.

Tallinna FCI Levadia U21 – JK Tabasalu

Esiliiga 22. voor jätkus pühapäeval, kui esmalt läksid kell 12.30 Maarjamäe staadionil vastamisi FCI Levadia duubelmeeskond ja JK Tabasalu. Kodumeeskond läks kohtumist juhtima Aleksander Filatovi 20. minuti väravast ning teise poolaja alguses suurendas võõrustajate eduseisu Romeo Aan, kes oli täpne 52. minutil. Levadia U21 jäi 70. minutil vähemusse, kui Henri Järvelaid sai teise kollase kaardi. Kuigi viimased 20 minutit enamuses mänginud Tabasalu suutis teisel üleminutil Markus Vaherna väravast kaotusseisu minimaalseks vähendada, siis lõpuvile kõlades olid tablool siiski Levadia U21 2:1 võidunumbrid. Viis mängu võiduta olnud Levadia duubel sai tabelisse hooaja üheksandad kolm punkti, Tabasallu jäi neljandat mängu järjest ning tänavu kokku 17. korda punktideta.

JK Tallinna Kalev U21 – Paide Linnameeskond U21

Esiliiga nädalavahetuse lõpetas duubelmeeskondade ja ühtlasi ka tabelinaabrite duell, kui üheksanda koha meeskond Tallinna Kalev U21 võõrustas algusega kell 18.30 Sportland Arenal kaheksandat kohta hoidnud Paide Linnameeskonna duubelvõistkonda. Kohtumise peategelaseks kerkis kalevlaste kapten Kenlou Laasner, kes sai kirja kübaratriki. Ta oli täpne nii 24., 50. kui 89. minutil (neist viimane penaltist) ning Kalev U21 teenis tema väravate toel seisuga 3:0 hooaja neljandad kolm punkti. Kodumeeskonna võitu ei vääranud ka asjaolu, et nad pidid umbes viimased 20 minutit vähemuses mängima, sest Airon Kollo sai 68. minutil teise kollase kaardi. Paide duubel pidi kolmeväravalise kaotuse järel vastu võtma hooaja 16. kaotuse.

Liigatabeli liider on jätkuvalt Harju, kes on kogunud 22 mänguga 48 punkti. Lähim jälitaja Viimsi jääb viie punkti kaugusele, Flora U21 kaotab Harjule kaheksa punktiga. Neljandal ja viiendal kohal on vastavalt Tallinn 38 punkti ja Welco 37 punktiga. Levadia U21 on kuues ning jääb tartlastest kuue punkti kaugusele. Elva hoiab 23 punktiga seitsmendat kohta ning Kalev U21 tõusis 18 silmaga kaheksandale reale, langetades Paide U21 16 punktiga üheksandaks. Viimasel kohal on jätkuvalt JK Tabasalu, kelle tänavuse hooaja punktisumma on üheksa.

Harju JK Laagri jätkab tänavu endiselt kaotuseta. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee