19

09.2022

12:15

VIDEO | Harju ja Elva lähevad koondisepausile Esiliiga liidritena

Nädalavahetusel toimunud Esiliiga 29. voor kujunes väravaterohkeks. Koondisepausi eel said olulised võidud kätte Harju JK Laagri ja FC Elva, kes asuvad liigatabeli tipus.

Elva korraldas koduväljakul tõelise väravatesaju, kui vastamisi mindi Paide Linnameeskond U21 võistkonnaga. Kristo Kolonitšenko viis Elva 13. minutil juhtima, ent Rasmus Kallas suutis sellele kümme minutit hiljem vastata. Edasi ei suutnud Paide Elvaga sammu pidada ja jäi poolaja lõpuks 1:5 kaotusseisu. Teise kolmveerandtunni lõpuks vormistas Elva kaheksa erineva väravalööja toel lõppseisuks 9:1.

Harju võttis koduväljakul napi võidu Viimsi JK üle, kui Kirill Aleksandr Antonovi väravast suudeti 1:0 skooriga endale kolm punkti kindlustada. Sama seisuga lõppes ka meeskondade viimaneomavaheline kohtumine.

Ida-Virumaa FC Alliance sõitis külla Pärnu Jalgpalliklubile ja pidi Pärnu ründaja Silver Õismetsa oivalise soorituse tõttu tühjade pihkudega lahkuma. Õismetsa kübaratrikile lisas Eke Tormis Pikk kaks tabamust ja Madis Roos ühe, mille tulemusena võttis Pärnu suureskoorilise 6:0 võidu.

Tallinna FCI Levadia U21 sai 3:2 jagu Viljandi JK Tulevikust. Mäng algas tempokalt, kui Rustam Soirov Levadia noored 5. minutil 1:0 ette viis. Edvin Tapfer viigistas 31. minutil mänguseisu. Sellele järgnesid aga kaks kiiret väravat Levadialt, millega ehitati endale kaheväravaline tugi. Esimese poolaja viimasel minutil realiseeris enda võimaluse Kristen Kähr, millega vähendas Tulevik kaotusseisu minimaalseks, ent teisel poolajal väravavõrgud rohkem ei sahisenud ja Levadia kirjutas sellega endale kolm punkti tabelisse.

Heas hoos FC Nõmme United näitas koduväljakul koha kätte Tallinna FC Flora U21 võistkonnale. Henri Leokese avapoolaja kaks kiiret tabamust viisid Unitedi vaheajapausile 2:0 eduseisus. Georg Vende suutis teise poolaja alguses küll ühe värava Flora poolelt tagasi lüüa, kuid Esiliiga suurim väravakütt Egert Õunapuu taastas 62. minutil Unitedi kaheväravalise eduseisu. Mängu teisel üleminutil lõi Aleksandr Šapovalov Flora teise värava, kuid punktide teenimiseks sellest ei piisanud ja Flora U21 pidi vastu võtma 2:3 kaotuse. Viimasest viiest mängust on United nüüdseks kogunud 13 punkti.