29

07.2024

01:15

VIDEO | Harju jätkab Esiliigas endiselt kaotuseta, Welco pikendas kaotuseta seeria kümnemänguliseks

Esiliigas mängiti laupäeval 20. vooru kohtumised. Harju JK Laagri võitis 5:1 JK Tabasalu, Tallinna FC Flora U21 alistas 3:1 FC Elva, Tartu JK Welco oli 2:1 parem Paide Linnameeskonna duubelvõistkonnast, Viimsi JK ja Tallinna FCI Levadia U21 tegid 1:1 ning FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21 2:2 viigid.

Harju JK Laagri – JK Tabasalu

Kell 12.30 Laagri kunstmurustaadionil alanud kohtumist läksid 39. minutil juhtima külalised, kui täpne oli Markus Vaherna. Harju jättis 26. minutil kasutamata penalti, kui Kristjan Kriisi penalti tõrjus kaheksa minutit varem vahetusest mängu sekkunud Kaupo Koort. Teisel kolmveerandtunnil panid võõrustajad teise käigu sisse. 51. minutil skooris tänavu seitsmendat korda Ander-Joosep Kose ning 67. minutil sai Tabasalu punase kaardi, kuna Frank Andrew Annion rikkus karistusalas penaltivääriliselt määrusi. Seekord astus palli taha Karel Eerme, kes viis Harju 69. minutil juhtima. Enamuses mänginud Harju eduseis suurenes 75. minutil Eerme hooaja 17. tabamusest kaheväravaliseks ning 83. minutil sai värava kirja ka esimesel poolajal penaltil eksinud Kriis. Mängu lõppseisu vormistas 89. minutil vahetusest sekkunud Rendo Roots, kes sai kirja hooaja esimese tabamuse Esiliigas. Harju lõpetas 5:1 võiduga neljamängulise viigiseeria ning kirjutas tabelisse hooaja 11. kolm punkti. Nad on tänavu teinud ka üheksa viiki, kuid pole 20 mängust kaotanud ühtegi. Tabasalu sai 1:5 tulemusega hooaja 15. kaotuse, viimased kolm kaotust on tulnud mängudest, kus vastane on löönud Tabasalule viis väravat.

Mängu tipphetked:

FC Elva – Tallinna FC Flora U21

Kell 15.00 Elva linnastaadionil alanud kohtumist läksid 23. minutil Sander Alamaa väravast juhtima külalised, kuid esimese poolaja järgsele vaheajale mindi viigiseisul, sest Elva poolt tegi 37. minutil skoori Kristo Põldsaar. Flora U21 otsustas mängu saatuse teise poolaja kahe kiire väravaga, kui 59. minutil oli täpne Sander Tovstik ning kaks minutit hiljem lõi florakate kolmanda Roland Lukas. Tallinlased 3:1 tulemusega hooaja 11. võidu, Elva sai võidu ja kolme viigi järel hooaja üheksanda kaotuse.

Paide Linnameeskond – Tartu JK Welco

Paide linnastaadionil kohtusid samal ajal Paide Linnameeskond U21 ja Tartu JK Welco. Külalised asusid kohtumist juhtima 22. minutil, kui tänavu sai Esiliigas esimest korda jala valgeks Johannes Petmanson. Tartlaste eduseisu suurendas teisel poolajal Tristan Saupõld, kes lõi 63. minutil oma hooaja kuuenda värava. Kuigi Karl Mööl lõi kolmandal üleminutil karistuslöögist ühe värava tagasi, ei piisanud Paide duublil sellest, et vältida 1:2 kaotust Welcole. Tartlased kirjutasid tabelisse hooaja 10. kolm punkti ning pikendasid oma kaotuseta seeria kümnemänguliseks. Paide U21 pidi vastu võtma hooaja 15. kaotuse.

Viimsi JK – Tallinna FCI Levadia U21

Kolmas kell 15.00 alanud kohtumine leidis aset Viimsi staadionil, kus kohtusid Viimsi JK ja Tallinna FCI Levadia duubelmeeskond. Külalised viis 43. minutil juhtima Maksimilian Skvortsov, kes lõi oma hooaja neljanda värava. Teise poolaja alguses viigistas mänguseisu Nevil Krimm, kes lõi 47. minutil oma hooaja seitsmenda värava. Need kaks tabamust jäid kohtumise ainsateks ning 1:1 tulemusega said mõlemad võistkonnad tabelisse viigipunktid. Viimsile oli tegu hooaja seitsmenda ning Levadia duublile neljanda viigipunktiga. Ühtlasi oli tegu mõlemale võistkonnale teise järjestikuse viigiga.

FC Tallinn – JK Tallinna Kalev U21

Esiliiga 20. mänguvoor lõppes Lasnamäel, kus kohaliku Spordikompleksi kunstmurustaadionil läksid algusega kell 16.00 vastamisi FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21. Külalised viis 27. minutil juhtima kapten Kenlou Laasner, kes realiseeris Maksim Tšerezovi määruste rikkumisele järgnenud penalti. Tegu oli Laasneri hooaja 17. tabamusega Esiliigas, millega ta jagab väravalööjate edetabelis esikohta koos Karel Eermega. Kalevi duubli eduseisu suurendas 12 minutit hiljem Joosep Põder, kes viis oma meeskonna vaheajale 2:0 eduseisus. Teisel poolajal tuli Tallinn mängu tagasi vahetusest sekkunud Viktor Plotnikovi hooaja 10. tabamusest, mis sündis 57. minutil. Kodumeeskonnale päästis viigipunkti Tšerezovi viienda üleminuti värav, mis tegi jäi mängu viimaseks momendiks. Tallinn sai 2:2 tulemusega tabelisse hooaja viienda ning Kalev U21 kuuenda viigi. Mõlemad võistkonnad pikendasid käimasolevat kaotuseta seeriat, mis Tallinnal on nüüd kolme– ja kalevlastel neljamänguline.

Esiliiga tabeliliider 20. vooru järel on endiselt 42 punktiga Harju JK Laagri, kes kasvatas edu FC Tallinna ees neljaväravaliseks. Neile järgnevad Viimsi JK, Tartu JK Welco ja Tallinna FC Flora U21, kes kõik on kogunud 37 punkti. Kuuendal real on 28 silmaga Tallinna FCI Levadia U21. FC Elva on 17 punktiga seitsmes ja JK Tallinna Kalevi duubel kahe vähema punktiga kaheksas. Paide Linnameeskonna duubel jääb Kalev U21–st omakorda maha kahe silmaga ning kümne võistkonna seas on viimasel kohal üheksa punkti saanud JK Tabasalu.

Pildil Harju JK Laagri peatreener Victor Da Silva. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee