13

05.2024

03:19

VIDEO | Harju jätkas Esiliiga kümnendas voorus kaotuseta seeriat

Nädalavahetus tõi huvilisteni Esiliiga kümnenda vooru kohtumised. Paide Linnameeskond U21 alistas 3:0 JK Tabasalu, FC Tallinn 3:2 Tallinna JK Kalev U21 võistkonna, Harju JK Laagri 2:0 Tartu JK Welco ning FC Elva ja Tallinna FC Flora U21 tegid 2:2 viigi.

Kell 12.30 Paide kunstmuruväljakul alanud kohtumist läksid juhtima võõrustajad, kui Jander Poolma napsas Sander Saleilt Tabasalu väljakupoolel palli, jooksis sellega värava poole ning saatis mänguvahendi Kaupo Koorti selja taha, viies Paide U21 mängu 1:0 juhtima. Tabasalu oli 28. minutil lähedal mänguseisu viigistamisel, kui Mark Toompuu pääses Paide kaitsjate ebakõla tulemusel karistusalas löögile, kuid tema sooritus läks tagapostist mööda. Paide eduseisu suurendas teisel poolajal Matrix Einer, kes realiseeris 62. minutil taas Tabasalu pallikaotuse järel tekkinud olukorra. Kuus minutit hiljem oli Einer taas Koortiga silmitsi, kuid väravavahist mööda mängida üritanud Paide poolkaitsja seekordne üritus ebaõnnestus. 79. minutil oli Sigvard Suppi lähedal Tabasalu kaotusseisu minimaalseks vähendamisele, kuid tema löök blokeeriti nurgalöögiks. 84. minutil üritas Paide Kameruni ründaja Abega Enyang Ngu Paide kolme väravaga juhtima viia, kuid Koort päästis olukorra jalatõrjega. 88. minutil oli aga tablool siiski 3:0 seis, kui Simon Usar sai oma poolelt segamatult Tabasalu värava suunas joosta ning Koortiga silmitsi jõudes lükkas Paide ründaja palli väravavahi jalgade vahelt võrku. 3:0 tulemusega sai Paide hooaja teise võidu, Tabasalu seitsmenda kaotuse.

Mängu tipphetked:

Kell 19.00 võõrustas tabeli teine meeskond Tartu JK Welco Holm Jalgpallipargis liiga liidermeeskonda Harju JK Laagrit. Külalistel tekkis mängu esimene korralik võimalus, kui Welco väravavaht Marcus Agarmaa ja Harju mängija Ander–Joosep Kose kokkupõrke tagajärjel kukkus pal ette Kristjan Kriisile, kelle lööki jõudis Agarmaa ise jalgadega pareerima. Kodumeeskonna esimene ohtlik šanss tekkis 24. minutil, kui Marko Mägi läbisööt jõudis Erki Mõttuseni, kuid tema löök läks selgelt üle värava. Minut hiljem oli olukord taas Welco värava all, kuid Kose siseküljega keerutatud löök lendas üle värava. 36. minutil oli Agarmaa väikestes raskustes Harju paremalt äärelt tulnud tsenderdusega, mis oli suunaga värava peale. Welco väravavaht pidi palli üle lati nurgalöögiks lükkama. Poolajapausi eel haarasid külalised eduseisu, kui paremal äärel palli võitnud Harju leidis sööduga Karel Eerme, kes vabanes kaitsjast ning lõi palli 43. minutil Welco väravavõrku. Teisel poolajal leidis aset sarnane moment väravaolukorrale, kui 77. minutil oli Eerme taas Agarmaaga silmitsi. Seekordses vastasseisus jäi jalatõrje abil peale Welco puurilukk, hoides tartlaste kaotusseisu minimaalsena. Ka teisele Harju ründajale, Kriisile tekkinud jätkuolukorras viskus Agarmaa palli ette väravat kaitsma. Mängu lõpuminutitel sai Harju siiski teise värava kätte, kui Ander Siku nurgalöögi suunas väravasse Kirill Aleksandr Antonov, vormistades mänguseisuks 2:0. Tartlased alistanud Harju püsib kümne mängu järel endiselt kaotuseta: tänavu on teenintud seitse võitu ja kolm viiki. Welco jaoks oli allajäämine Harjule hooaja kolmas kaotus.

Samaaegselt läksid Lasnamäe Spordikompleksi kunstmurustaadionil vastamisi FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21. Tallinn haaras eduseisu juba 7. minutil, kui meeskonna kombinatsiooni tulemusena sai Aleksandr Volkov kirja hooaja seitsmenda tabamuse. Tallinna eduseis kasvas kaheväravalisesk 13. minutil, kui skoori tegi meeskonna teine kogenud ründaja Viktor Plotnikov. Karistusala tagant teele saadetud pall maandus Kalevi värava ristnurgas, mis tähendas Plotnikovi hooaja viiendat väravat. Kuigi 0:2 kaotusseisu jäämise järel näitas Kalev elavnemise märke, ei suudetud esimesel poolajal ühte väravat tagasi lüüa. Meeskonna väravavaht Sander Liiker pidi hoopis tegelema sellega, et kaotusseis ei suureneks kolmeväravaliseks. 63. minutil vähendas Kenlou Laasner Kalevi kaotusseisu minimaalseks, realiseerides kauni kombinatsiooni oma hooaja kuuendaks tabamuseks. 82. minutil oli Laasneril võimalus ka mänguseis viigistada, kuid tema lähilöök tabas vale poolt Tallinna küljevõrgust. Seejärel lõi Tallinn hoopis oma mängu kolmanda värava, kui taas oli täpne Volkov. Kuigi Laasner vähendas suurepärasest karistuslöögist Kalevi kaotusseisu taas üheväravaliseks, siis ei päästnud see neid 2:3 allajäämisest. Tallinn sai hooaja viienda võidu ning Kalev kuuenda kaotuse.

Nädalavahetuse viimane Esiliiga mäng toimus pühapäeval kell 12.30 Elva linnastaadionil, kus kohtusid FC Elva ja Tallinna FC Flora U21. Külalised läksid kohtumist juhtima 16. minutil, kui Tony Varjundi ja Tristan Pajo koostöö tulemusena avas viimane mänguskoori. 30. minutil oli Gregor Rõivassepp lähedal Flora eduseisu duubeldamisele, kuid tema löök kolistas Elva värava latti. Teise poolaja alguses oli õhus Elva viigivärav, kui Flora väravavaht Silver Rebane lasi käe alt läbi Mauris Villemsi terava sööduna mõeldud soorituse. Rebase õnneks klaaris Sander Tovstik palli väravajoonelt. 47. minutil olid siiski tablool viiginumbrid, kui pika audisisseviske järel karistusalast välja klaaritud palli kõmmutas väravasse Artur Laks. 54. minutil päästis Elva väravavaht Mikk Markus Jänes Floral taas mängu juhtima asuda, kui ta tõrjus Varjundi lähedalt sooritatud pealöögi. 58. minutil läks Elva ise kohtumist juhtima, kui Martin Thomson varastas palli Oscar Pihelalt ning värava poole sööstes vajutas selle lõpuks Rebasele lati alla. Esmalt otsis Elva 2:1 väravale lisa, kuid seejärel tulid Flora üritused viigiseisu taastamiseks. Pajo 68. minuti löögi tõrjus Jänes, Sander Alamaa 83. minuti sooritus läks rikošetist üle otsajoone. Sellele järgnenud nurgalöögist viigistas mänguseisu vaid neli minutit varem vahetuspingilt sekkunud Markus Johannes Leivategija, kes pani meetri kaugusel väravast pea pallile vastu. 89. minutil oli Alamaal ka võimalus kõik kolm punkti Florale kindlustada, kuid Jänes tegi Elva väravasuul taaskord olulise tõrje. 2:2 tulemusega sai Elva hooaja neljanda ning Flora teise viigi.

Kümnenda vooru järel juhib Esiliigat endiselt Harju JK Laagri 24 punktiga. Neile järgnevad 17 punktiga Tartu JK Welco, Tallinna FC Flora U21 ning FC Tallinn. 16 punkti peal on 10. vooru kohtumise mängimata jätnud Tallinna FCI Levadia U21 ning Viimsi JK. Seitsmendal real on 10 punktiga FC Elva, kaheksandal ning üheksandal kohal vastavalt seitsme ja kuue punktiga Paide Linnameeskonna ja JK Tallinna Kalevi duubelvõistkonnad. Kümnendale kohale langes taas viis punkti kogunud JK Tabasalu.