02

10.2023

13:37

VIDEO | Harju JK alistas Kalju, vooru suurima võidu teenis tabeliliider

Premium liiga 30. mänguvoor pakkus jalgpallisõpradele põnevaid ja tasavägiseid vastasseise. Tabeli punane latern Harju JK teenis 1:0 võidu pronksmedalit ihkava Nõmme Kalju üle, üheväravalise võidu teenisid ka Flora ja Paide.

Harju JK Laagri näitas koduväljakul võimsat minekut, kui pronksmedialile pretendeeriva Nõmme Kalju FC vastu saadi kirja 1:0 võit. Mängu ainus määrustepärane tabamus sündis 28. minutil: rünnaku kulminatsioonina tõstis Kaspar Rõõmussaar palli üle Kalju kaitseliini Aleksandr Ivanjusinile, kes selle meisterlikult võrku toimetas. Kalju võrk sahises ka teisel poolajal, kui 59. minutil oli täpne Taaniel Usta, ent videokohtunikud tuvastasid ründefaasis rikkumise ning tabamus läks tühistamisele.

Harju JK jaoks oli tegu olulise punktilisaga: 21 punktiga paiknetakse endiselt viimasel real, ent tabeli eelviimane Tammeka jääb nüüd vaid kolme silma kaugusele. Vooru eel kolmandal kohal paiknenud Kalju langes kaotuse järel rea võrra madalamale, ent on võrdsetel punktidel nii oma lähima edestaja kui jälitajaga.

Nädalasisese vooruga kolmandalt realt kuuendale langenud Paide Linnameeskond naasis oma endisele positsioonile, kui 2:1 saadi jagu Tartu JK Tammekast. Paide asus võõrsil mängu juhtima juba 10. minutil: surve tulemusena rööviti Tammekalt pall ning hea kokkumängu järel pääses Herol Riibergi söödust tulemuslikult löögile Daniel Luts. Veerand tundi hiljem oli tablool Paide kaheväravaline eduseis, kui Riibergi nurgalöögi järel jõudis pall võrku Kevin Andersoni omaväravana. Tammeka ainus tabamus sündis 83. minutil, kui täpne oli avapoolajal penaltilöögiga eksinud Kevin Mätas.

Paide paikneb kolmandal kohal ning jätkab 42 punktiga medalikursil. Tammeka on 24 punktiga tabelis eelviimasel real, kusjuures vahe lähima jälitajaga on nüüd vaid kolmepunktiline.

Vooru ainus viik sündis Saaremaal, kui FC Kuressaare ja JK Tallinna Kalevi vastasseis lõppes seisuga 1:1. Kodumeeskond avas mänguskoori 40. minutil, kui Mattias Männilaane sisseviske järel näitas teravust Sten Reinkort. Eduseisu saadi nautida vaid mõned minutid, sest juba 44. minutil oli Daniil Sõtšugovi tsenderdusest täpne Sander Sinilaid. Teisel poolajal kumbki meeskond väravani ei jõudnud, mistõttu läksid punktid jagamisele.

40 punkti kogunud Kalev paikneb tabelis kuuendal kohal, pronksikursil seilavast kolmikust jäädakse maha kahe punktiga. Kuressaare on tabelis seitsmendal kohal, olles senise 30 mänguvooruga kirja saanud 33 punkti.

Pärnu JK Vaprus jäi kodusel murul tühjade kätega: Tallinna FC Flora noppis teise poolaja tabamusest 1:0 võidu. Flora näitas korduvalt teravust juba avapoolajal, ent olukordi resultatiivselt lõpetada ei õnnestunud. Mängu saatuse otsustanud värav sündis 64. minutil, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöögi suunas esimese posti kõrvalt võrku Sergei Zenjov. Mäng jätkus lahtiselt ning häid momente tekitas ka Vaprus, ent rohkem väravaid kumbki meeskond lüüa ei suutnud.

1:0 võidu järel jätkab Flora tabelis teisel real, olles võrdsetel punktidel liider Levadiaga. Viiendal kohal asuv Vaprus jätkab samuti medalikursil, sest nii tabeli kolmanda kui neljandaga ollakse kogunud võrdse arvu punkte.

30. vooru suurima võidu teenis Tallinna FCI Levadia, kes lõi JK Narva Transile kolm vastuseta väravat. Skoor avati juba 4. mänguminutil, kui nurgalöögijärgses olukorras pääses Mollo Bessala väravavahiga üks-ühele ning saatis palli postipõrkest võrku. 14. minutil oli tallinlaste eduseis juba kaheväravaline: Transi kaitsjad suutsid küll Edgar Turi söödule jala vahele saada, ent lahtise palli toimetas võrku Mark Oliver Roosnupp. Mängu valitsenud Levadia vormistas lõppseisu 88. minutil ning taas mängis olulist rolli Tur, kelle söödust lõi 3:0 värava Robert Kirss.

Levadia püsib 66 punktiga tabelis esikohal, olles võrdsetel punktidel lähima jälitaja Floraga. 32 punkti kogunud Trans jätkab kaheksandal kohal, seitsmes Kuressaare jääb vaid ühe punkti kaugusele.

Premium liiga jätkab saabuval nädalavahetusel 31. mänguvooruga, kui kohtumisi peetakse 7. ja 8. oktoobril.