07

05.2023

23:38

VIDEO | Harju JK Laagri teenis Premium liigas üllatusvõidu Levadia üle

Nädalavahetusel peetud Premium liiga 11. mänguvoor pakkus tõelise üllatuspommi, kui Harju JK Laagri alistas 2:1 tabeliliidri Tallinna FCI Levadia.

Laupäeval, 6. mail kohtusid Laagri kunstmurustaadionil tabeliliider Tallinna FCI Levadia ja liigatabeli kümnendat ehk viimast positsiooni hoidev Harju JK Laagri. Kohtumise selge liidrina alustas Levadia mängu edukalt, minnes juhtima 11. minutil Ernest Agyiri tabamusest. See jäi ka avapoolaja ainsaks. Teisel poolajal viigistas Harju JK 52. minutil, kui penaltilöögil oli resultatiivne Daniil Rudenko. Tõeline üllatus saabus kohtumise seitsmendal lisaminutil, kui Reinhard Reimaa viis Harju JK 2:1 juhtima, mis jäi ka mängu lõppskooriks. Harju JK jaoks oli see esimene võit Premium liigas, Levadia jaoks oli tegemist esimese kaotusega sel hooajal. Levadia jätkab tabeli tipus, jagades liidrikohta Tallinna FC Floraga. Harju JK on endiselt kümnes, sealjuures lahutab neid lähimast konkurendist kaks punkti.

Vaata kohtumise tipphetki:

Pühapäeval, 7. mail peeti neli kohtumist. Kuressaarele külla sõitnud Paide Linnameeskond alistas viikinglased 4:1, lõpetades Kuressaare neljamängulise võiduseeria. Kohtumise avavärav sündis 37. minutil, kui Siim Luts Paide juhtima viis. Luts skooris Paide eest ka juba kaks minutit hiljem, viies Paide avapoolaja lõpuks 2:0 juhtima. Teisel poolajal suurendas Paide edu veelgi Mechini Gomise tabamusest. Kodupubliku rõõmuks avas 51. minutil Mathias Palts ka Kuressaare skoori. Paide aga suurendas edu veelgi teisel lisaminutil Vinny Loic Nkwingava väravast. Paide tõusis tabelis kuuendaks, Kuressaare kaotas kaks kohta ja langes viiendaks.

Liigavooru telekohtumises läksid vastamisi Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju, kus Flora võttis 3:1 võidu. Kalju avas skoori juba üheksandal minutil Yohan Mannone väravast. Avapoolaja aktiivsem pool oli siiski Flora, kel õnnestus 42. minutil Hendrik Ojamaa väravast sihini jõuda. Nii mindi vaheajale 1:1 viigiseisus. Vaatamata rohketele võimalustele ei sündinud teisel poolajal kummagi meeskonna sooritusest kiiret väravat. Alles 74. minutil viis Nikita Mihhailov Flora juhtima, skoorides taas 85. minutil. Nii võttis Flora 3:1 võidu ja Kalju langes tabelis seitsmendaks.

Pärnu JK Vaprus võttis Narva Kalev-Fama staadionil toimunud kohtumises 2:0 võidu JK Narva Transi üle. Vapruse viis mängu 24. minutil juhtima Reno Mark. Esimese poolaja lõpus sahistas vastaste võrku ka Ronaldo Tiismaa, viies Vapruse 2:0 juhtima. Teisel poolajal väravaid ei sündinud. Vaprus tõusis tabelis kolmandaks, Trans jätkab kaheksandana.

Liigavooru lõpetas Sportland Arenal JK Tallinna Kalevi ja Tartu JK Tammeka 1:1 viiki mängitud vastasseis. Kohtumise võrdsel avapoolajal väravaid ei sündinud. 65. minutil realiseeris Tristan Toomas Teeväli Kalevi eest penalti. Tammeka aga kaua vastastel juhtida ei lasknud, kui Dominic Laaneots viigistas 75. minutil seisu. Kalev jätkab tabelis neljandana, Tammeka on üheksas.

Premium liiga 12. voor mängitakse 12.–14. mail, kui kohtumised peetakse Tallinnas, Pärnus, Paides, Kuressaares ja Narvas.

Pildil Reinhard Reimaa, kes lõi Harju JK eest kohtumise võiduvärava. Foto: Katariina Peetson.