01

09.2024

04:00

VIDEO | Harju sai hooaja esimese kaotuse ja loovutas Esiliiga liidrikoha Viimsile

Esiliigas mängiti laupäeval, 31. augustil 26. vooru kohtumised. Tartu JK Welco võitis 4:0 JK Tabasalu, FC Elva alistas 2:1 Harju JK Laagri, Tallinna FCI Levadia oli 2:1 parem Paide Linnameeskonna duubelvõistkonnast, Viimsi JK sai 1:0 jagu FC Tallinnast ning JK Tallinna Kalevi ja Tallinna FC Flora duubelmeeskonnad mängisid 1:1 viiki.

Tartu JK Welco – JK Tabasalu

Kell 12.30 Tabasalu Arenal alanud kohtumise skoor avati 40. minutil, kui täpne oli Welco mängija Mark William Mugra. Tartlaste ääreründaja sai teise poolaja alguses enda nimele ka teise ja kolmanda tabamuse, vormistades 56. minutiks kübaratriki. 85. minutil lisas Mugra väravatele neljanda tabamuse vahetusest sekkunud Erki Mõttus, kellel täitus hooaja 10. väravaga kahekohaline arv tabamusi. Welco sai 4:0 võiduga tabelisse hooaja 12. võidu ning pikendas käimasoleva kaotuseta seeria neljamänguliseks. Tabasalu jäi kolmas järjestikune ning hooaja 20. mäng punktideta.

Mängu tipphetked:

FC Elva – Harju JK Laagri

Kell 15.00 Elva linnastaadionil alanud kohtumist läksid 47. minutil juhtima võõrustajad, skoori avas Devid Lehter. Harju vastas 58. minutil, kui Kristjan Kriis lõi oma hooaja 20. Esiliiga värava. Minut hiljem taastas Elva oma eduseisu, kui Hegert Härm sai kirja oma esimese Esiliiga värava. 14 kollast kaarti sisaldanud kohtumise lõpus sai Harju ka punase kaardi, kui Andreas Kaevats pidi viiendal üleminutil teise kollase kaardi järel väljakult lahkuma. Kodumeeskonna 2:1 võiduga lõppenud kohtumisega katkes Harju 25 mängu kestnud kaotuseta seeria. Nad jäid tänavu esimest korda punktideta, Elva sai aga hooaja seitsmenda võidu.

Tallinna FCI Levadia U21 – Paide Linnameeskond U21

Kell 15.00 Maarjamäe staadionil alanud kohtumist läksid juhtima külalised, kui Herol Riiberg avas 31. minutil mänguskoori. Kodumeeskond suutis aga hiliste väravate toel mängu enda kasuks pöörata. 84. minutil lõi Bogdan Mirošnitšenko viigivärava ja kaks minutit hiljem skooris Maksim Laskov, kelle tabamus tõi Levadia duublile 2:1 võidu. Tallinlased said kolmemängulise kaotuste seeria lõpetuseks tabelisse hooaja kümnendad kolm punkti, Paide duubel pidi leppima viienda järjestikuse ning hooaja 20. kaotusega.

Viimsi JK – FC Tallinn

Kolmas kell 15.00 alanud kohtumine toimus Viimsi staadonil. Mängu ainus värav sündis 37. minutil ning selle lõi Viimsi ääreründaja Roden Vahe, kellele see oli hooaja esimene Esiliiga värav. Viimsi sai kuuenda järjestikuse ning hooaja 16. võidu, neist viimases kolmes pole nad oma väravasse ühtegi palli lasknud. Tallinn pidi leppima kuuenda järjestikuse ning hooaja kümnenda kaotusega. Nad on löönud viimase nelja mängugs vaid ühe värava.

JK Tallinna Kalev U21 – Tallinna FC Flora U21

Esiliiga 26. voor lõppes kell 18.00 Sportland Arenal peetud kohtumisega. Flora duubel läks kohtumist 54. minutil juhtima, kui Sander Alamaa sai kirja oma hooaja viienda tabamuse Esiliigas. Kalevi duubel viigistas mänguseisu 70. minutil, kui skooris Georg Pank. Tulemusega 1:1 said mõlemad meeskonnad punktilisa: Kalevi duubel tegi hooaja seitsmenda ning Flora duubel viienda viigi. Florakatel katkes kolm mängu kestnud võiduseeria, aga vaatamata sellele on nad viimased neli kohtumist kaotuseta. Kalevi duubel on viimased kaks mängu kaotust vältinud.

Esiliiga liidriks tõusis 26. vooru järel 55 punkti kogunud Viimsi, kes edestab võrdsete punktide juures Harjut. Kolmas on 50 silma teeninud Flora U21 ning neljas 45 punktiga Welco. Tallinn on 38 punktiga viies ning Levadia U21, kes on Tallinnast teeninud neli punkti vähe, hoiab kuuendat kohta. Levadia duublist jääb omakorda nelja punktiga maha Elva, kes on seitsmendal real. Kalev U21 on 25 punktiga kaheksas, Paide U21 16 punktiga üheksas ning Tabasalu jätkab 12 punktiga kümnendal kohal.

Esiliiga liidriks tõusis Viimsi JK. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee